Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. november 2019 kl. 20:34
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2002/2003
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (20)
AlbanienDinamo Tirana
ArmenienPyunik II Yerevan
BosnienZeljeznicar
CypernApoel Nicosia
EstlandFlora
FinlandTampere United
FærøerneB36
GeorgienTorpedo Kutaisi
HvideruslandBelshina
IrlandShelbourne
IslandIA Akranes
KasakhstanZhenis Astana
LetlandSkonto Riga
LitauenFBK Kaunas
LuxembourgF91
MakedonienVardar Skopje
MaltaHibernians
MoldovaSheriff Tiraspol
NordirlandPortadown
WalesBarry Town
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienClub Brugge
BulgarienLevski Sofia
DanmarkBrøndby
IsraelMaccabi Haifa
JugoslavienPartisan Beograd
KroatienNK Zagreb
NorgeLillestrøm
PolenLegia Warszawa
PortugalBoavista
RumænienDinamo Bukarest
SchweizFC Basel
SlovakietZilina
SlovenienMaribor Branik
SverigeHammarby
TjekkietSparta Prag
UkraineDinamo Kiev
UngarnZalaegerszegi
ØstrigGrazer AK
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienGenk
EnglandManchester United UnitedNewcastle
FrankrigAuxerre
GrækenlandAEK Athen
HollandFeyenoord
ItalienInterAC Milan
NorgeRosenborg
PortugalSporting Lissabon
RuslandLokomotiv Moskva
SkotlandCeltic
SpanienFC Barcelona
TjekkietSlovan Liberec
TyrkietFenerbahce
TysklandBayern München
UkraineShakhtar Donetsk
ØstrigSturm Graz
 
GRUPPESPIL (16)
Forsvarende mesterReal Madrid
EnglandArsenalLiverpool
FrankrigOlympique LyonLens
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandAjaxPSV Eindhoven
ItalienJuventusAS Roma
PortugalBoavistaSporting Lissabon
RuslandSpartak Moskva
SpanienValenciaLa Coruna
TyrkietGalatasaray
TysklandDortmund
Leverkusen
 
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  Gruppe A  Gruppe C
  Gruppe B  Gruppe D
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2001/2002
  2003/2004
  Øvrige år