Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 12. november 2019 kl. 17:38
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2002/2003
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
17.07.2002F91 - VARDAR SKOPJE   1-1 (0-0)
1-0 Remy (54) ; 1-1 Georgievski (68)
24.07.2002VARDAR SKOPJE - F91   3-0 (0-0)
1-0 Spasovski (70) ; 2-0 Spasovski (75) ; 3-0 Petkov (85)
Vardar Skopje til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
17.07.2002FBK KAUNAS - Dinamo Tirana   2-3 (2-0)
1-0 Velicka (38) ; 2-0 Velicka, straffe (42) ; 2-1 Ahmataj (55) ; 2-2 Pisha (56) ; 2-3 Qorri (76)
24.07.2002Dinamo Tirana - FBK KAUNAS   0-0 (0-0)
Dinamo Tirana til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
17.07.2002FLORA - Apoel Nicosia   0-0 (0-0)
24.07.2002Apoel Nicosia - FLORA   1-0 (0-0)
1-0 Georgiou (51)
Apoel Nicosia til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
 
17.07.2002HibernianS - Shelbourne   2-2 (2-1)
0-1 Byrne (7) ; 1-1 Chukunyere (8) ; 2-1 Pulis (37) ; 2-2 Gannon (66)
24.07.2002Shelbourne - HibernianS   0-1 (0-0)
0-1 Chukunyere (90)
Hibernians til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
17.07.2002PORTADOWN - BELSHINA   0-0 (0-0)
24.07.2002BELSHINA - PORTADOWN   3-2 (2-1)
1-0 Strypeikis (6) ; 2-0 Karolik (22) ; 2-1 Hamilton (39) ; 3-1 Karolik (59) ; 3-2 Fitzgerald (74)
Belshina til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
17.07.2002SHERIFF TIRASPOL - ZHENIS ASTANA   2-1 (0-1)
0-1 Lovtchev (8) ; 1-1 Priganiuc (57) ; 2-1 Tarkhnishvili, straffe (85)
24.07.2002ZHENIS ASTANA - SHERIFF TIRASPOL   3-2 (2-0)
1-0 Tlekhougov (32) ; 2-0 Lovtchev (41) ; 3-0 Klishin (52) ; 3-1 Boret (58) ; 3-2 Nesteruk (59)
Sheriff Tiraspol til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
 
17.07.2002SKONTO - BARRY TOWN   5-0 (1-0)
1-0 Kolesnichenko (13) ; 2-0 Zemlinskis (61) ; 3-0 Korgalidze (66) ; 4-0 Ksanavicius (87) ; 5-0 Jelisjevs (90)
24.07.2002BARRY TOWN - SKONTO   0-1 (0-0)
0-1 Kolesnichenko (52)
Skonto til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
 
17.07.2002TAMPERE UNITED - FC PYUNIK   0-4 (0-1)
0-1 Karamyan (32) ; 0-2 Karamyan (47) ; 0-3 Karamyan (67) ; 0-4 Mrchyan (72)
24.07.2002FC PYUNIK - TAMPERE UNITED   2-0 (0-0)
1-0 Diawara (53) ; 2-0 Cisterna (90)
FC Pyunik til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
 
17.07.2002TORPEDO KUTAISI - B36   5-2 (2-0)
1-0 Asatiani (15) ; 2-0 Ionanidze (33) ; 3-0 Asatiani (46) ; 3-1 Lakjuni (53) ; 4-1 Kvetenadze (67) ; 5-1 Poroshyn (71) ; 5-2 Mortansson (74)
24.07.2002B36 - TORPEDO KUTAISI   0-1 (0-0)
0-1 Janashia (79)
Torpedo Kutaisi til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
 
17.07.2002Zeljeznicar - IA Akranes   3-0 (2-0)
1-0 Guvo (4) ; 2-0 Gredic (38) ; 3-0 Guvo (56)
24.07.2002IA Akranes - Zeljeznicar   0-1 (0-1)
0-1 Gredic (33)
Zeljeznicar til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  Gruppe A  Gruppe C
  Gruppe B  Gruppe D
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2001/2002
  2003/2004
  Øvrige år