Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 12. november 2019 kl. 17:38
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2002/2003
UEFA-CUP, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

KVALIFIKATIONSRUNDE (82)
AlbanienKF TiranaPartisan Tirana
AndorraEncamp
ArmenienZvartnots YerevanSpartak Yerevan
BelgienMouscron
BosnienFK SarajevoSiroki Brijeg
BulgarienCSKA SofiaLitex
CypernAnorthosisAEL Limassol
DanmarkOBFC MidtjyllandFC København
EstlandLevadiaTVMK Tallinn
FinlandMyPaHJK Helsinki
FærøerneKIGI
GeorgienLokomotiv TblisiDinamo Tblisi
HvideruslandGomelDynamo Minsk
IrlandDundalkShamrock Rovers
IslandFylkirVestmannaøerne
IsraelMaccabi Tel AvivHapoel Tel Aviv
JugoslavienRøde Stjerne BeogradSartid Smederevo
KasakhstanKairat AlmatyAtyrau
KroatienHajduk SplitVarteks
LetlandMetalurgsVentspils
LiechtensteinVaduz
LitauenSuduvaAtlantas
LuxembourgAvenir BeggenGrevenmacher
MakedonienPobedaBelasica
MaltaBirkirkaraSliema Wanderers
MoldovaOtaciZimbru Chisinau
NordirlandLinfieldGlentoran
NorgeStabæk
PolenWisla KrakowPolonia WarszawaAmica Wronki
PortugalLeixoes SC
RumænienProgresul BukarestRapid Bukarest
RuslandZenit
San MarinoDomagnano
SchweizLugano
SkotlandLivingstonAberdeen
SlovakietKoba SenecPuchov
SlovenienHIT GoricaPrimorje
SverigeDjurgårdenAIK StockholmIFK Göteborg
TjekkietViktoria Zizkov
UkraineMetalurh Z
UngarnUjpest BudapestFerencvaros
WalesBangor CityLlansantfraid
ØstrigKärnten
Fair-playSigma Olomouc (tje)Brann (nor)Ipswich (eng)
 
1. RUNDE (55)
BelgienAnderlecht
EnglandBlackburn RoversLeedsChelsea
FrankrigLorientParis St. GermainBordeaux
GrækenlandXanthiIraklis SalonikiPAOK Saloniki
Panathinaikos
HollandDOS UtrechtHeerenveenVitesse
ItalienChievoParmaLazio
KroatienDinamo Zagreb
NorgeViking
PortugalFC Porto
RuslandCSKA Moskva
SchweizGrasshoppersServette
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienReal BetisAlavesCelta
TjekkietSlavia Prag
TyrkietDenizlisporAnkaragücuBesiktas
Kocaelispor
TysklandWerder BremenHertha BerlinSchalke 04
UkraineMetalurh D
ØstrigAustria wien
Toto-cupStuttgart (tys)Fulham (eng)Malaga (spa)
Champions LeagueFenerbahce (tyr)Sparta Prag (tje)Partisan Beograd (jug)
Sporting Lissabon (por)Zalaegerszegi (ung)Levski Sofia (bul)
Grazer AK (øst)Legia Warszawa (pol)Apoel Nicosia (cyp)
Sturm Graz (øst)Celtic (sko)Boavista (por)
Brøndby (dan)Zeljeznicar (bos)Slovan Liberec (tje)
Shakhtar Donetsk (ukr)
 
3. RUNDE (8)
Champions LeagueAuxerre (fra)Liverpool (eng)AEK Athen (græ)
Olympique Lyon (fra)Dinamo Kiev (ukr)Maccabi Haifa (isr)
Lens (fra)Club Brugge (bel)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  Gruppe A  Gruppe C
  Gruppe B  Gruppe D
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  Kvalrunde 
  1. runde 
  2. runde 
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2001/2002
  2003/2004
  Øvrige år