Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 22:39
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE H
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Chelsea6411103+713
 FC Porto622246-28
 CSKA Moskva621355+07
 Paris St. Germain612338-55
 Chelsea og FC Porto til ottendedelsfinaler. CSKA Moskva til UEFA-cupens 3. runde

HoldChelseaCSKA MoskvaFC PortoParis St.
Chelsea 2 - 03 - 10 - 0
CSKA Moskva0 - 1 0 - 12 - 0
FC Porto2 - 10 - 0 0 - 0
Paris St. Germain0 - 31 - 32 - 0 

DATOKAMP
14.09.2004FC Porto - CSKA Moskva   0-0 (0-0)
14.09.2004PARIS ST. GERMAIN - Chelsea   0-3 (0-2)
0-1 John Terry (29) ; 0-2 Drogba (45) ; 0-3 Drogba (75)
29.09.2004Chelsea - FCP PORTO   3-1 (1-0)
1-0 Aleksei Smertin (7) ; 2-0 Didier Drogba (50) ; 2-1 Bennedict McCarthy (68) ; 3-1 John Terry (71)
29.09.2004CSKA Moskva - PARIS ST. GERMAIN   2-0 (0-0)
1-0 Sergei Semak (64) ; 2-0 Vagner Love, straffe (77)
20.10.2004Chelsea - CSKA Moskva   2-0 (2-0)
1-0 John Terry (9) ; 2-0 Eidur Gudjohnsen (45)
20.10.2004PARIS ST. GERMAIN - FC Porto   2-0 (2-0)
1-0 Charles Coridon (30) ; 2-0 Pedro Pauleta (31)
02.11.2004CSKA Moskva - Chelsea   0-1 (0-1)
0-1 Arjen Robben (24)
02.11.2004FC Porto - PARIS ST. GERMAIN   0-0 (0-0)
24.11.2004CSKA Moskva - FC Porto   0-1 (0-1)
0-1 Benni McCarthy (28)
24.11.2004Chelsea - PARIS ST. GERMAIN   0-0 (0-0)
07.12.2004FC Porto - Chelsea   2-1 (0-1)
0-1 Damien Duff (34) ; 1-1 Diego (61) ; 2-1 Benni McCarthy (86)
07.12.2004PARIS ST. GERMAIN - CSKA Moskva   1-3 (1-1)
0-1 Sergei Semak (28) ; 1-1 Fabrice Pancrate (37) ; 1-2 Sergei Semak (64) ; 1-3 Sergei Semak (70)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år