Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 22:35
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
14.07.2004FLORA - NOVA GORICA   2-4 (0-1)
0-1 Miran Srebrnic (30) ; 0-2 Admir Krsic (73) ; 0-3 Aleksander Rodic (75) ; 1-3 Vjatseslav Zahovaiko (81) ; 1-4 Sasa Panis (88) ; 2-4 Sander Post (90)
21.07.2004NOVA GORICA - FLORA   3-1 (1-0)
1-o Ales Kokot, straffe (17) ; 2-0 Jani Sturm (51) ; 3-0 Jani Sturm (52) ; 3-1 Vjatseslav Zahovaiko (69)
Nova Gorica til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
 
14.07.2004GEORGIA TBILISI - HB   5-0 (3-0)
1-0 Vladimir Gochashvili (20) ; 2-0 Otar Martsvaladze (32) ; 3-0 David Digmelashvili (43) ; 4-0 Alexander Intskirveli (47) ; 5-0 Irakli Ebanoidze (57)
21.07.2004HB - GEORGIA TBILISI   3-0 (1-0)
1-0 Eli Thorsteinsson (65) ; 2-0 Rokur Jespersen (68) ; 3-0 Simon Eliasen (85)
Georgia Tblisi til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
 
14.07.2004GOMEL - SK TIRANA   0-2 (0-0)
0-1 Devi Mukaj (75) ; 0-2 Infrid Fortuzi (89)
21.07.2004SK TIRANA - GOMEL   0-1 (0-1)
0-1 Popel (31)
KF Tirana til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
14.07.2004KR Reykjavik - Shelbourne   2-2 (0-0)
1-0 Amar Sigurgeirsson (47) ; 2-0 Sigurvin Olafsson (54) ; 2-1 Alan Moore (83) ; 2-2 Selvmål (86)
21.07.2004Shelbourne - KR Reykjavik   0-0 (0-0)
Shelbourne til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
 
14.07.2004Linfield - HJK Helsinki   0-1 (0-0)
0-1 Mika Kottila (76)
21.07.2004HJK Helsinki - Linfield   1-0 (1-0)
1-0 Mika Kottila (27)
HJK Helsinki til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
 
13.07.2004POBEDA - FC PYUNIK   1-3 (0-3)
0-1 Edgar Manucharyan (15) ; 0-2 Zhora Hovhannisyan (26) ; 0-3 Edgar Manucharyan (41) ; 1-3 Blogoja Gesoski (80)
21.07.2004FC PYUNIK - POBEDA   1-1 (0-1)
0-1 Dragan Dimitrovski (23) ; 1-1 Galust Petrosyan (77)
FC Pyunik til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
14.07.2004SHERIFF TIRASPOL - Jeunesse D'Esch   2-0 (1-0)
1-0 Juri Priganiuc (32) ; 2-0 Sergei Kuznetsov (67)
21.07.2004Jeunesse D'Esch - SHERIFF TIRASPOL   1-0 (0-0)
1-0 Manu Cardoni (61)
Sheriff Tiraspol til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
13.07.2004SIROKI BRIJEG - NEFTCHI   2-1 (0-0)
1-0 Etchu Tabi (67) ; 2-0 Krunoslav Juricic (75) ; 2-1 Zaur Tagizade (90)
21.07.2004NEFTCHI - SIROKI BRIJEG   1-0 (0-0)
1-0 Emin Gulijev (80)
Neftchi til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
 
14.07.2004SKONTO RIGA - FC RHYL   4-0 (1-0)
1-0 Mihails Miholaps (10) ; 2-0 Mihails Miholaps (56) ; 3-0 Ignas Dedura (65) ; 4-0 Alieksis Visnakovs (78)
21.07.2004FC RHYL - SKONTO RIGA   1-3 (0-1)
0-1 Ignas Dedura (45) ; 1-1 Gary Powell (50) ; 1-2 Mihails Miholaps (79) ; 1-3 Mihails Miholaps (88)
Skonto Riga til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
 
13.07.2004Sliema Wanderers - FBK KAUNAS   0-2 (0-0)
0-1 Darius Zutautas (55) ; 0-2 Darius Sanajevas (77)
21.07.2004FBK KAUNAS - Sliema Wanderers   4-1 (2-0)
1-0 Andrius Gedgaudas (28) ; 2-0 Darius Sanajevas (45) ; 3-0 Saulius Mikoliunas (63) ; 3-1 Michael Mifsud (74) ; 4-1 Darius Zutautas (90)
FBK Kaunas til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år