Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 5. august 2020 kl. 21:52
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, GRUPPE B
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Athletic Bilbao4301114+79
 Steaua Bukarest420243+16
 Parma420256-16
 Besiktas411277+04
 Standard Liége4112411-74
 Athletic Bilbao, Steaua Bukarest og Parma til 3. runde

HoldParmaBesiktasAthletic BSteaua BStandard L
Parma 3 - 20 - 21 - 01 - 2
Besiktas2 - 3 3 - 11 - 21 - 1
Athletic Bilbao2 - 01 - 3 1 - 07 - 1
Steaua Bukarest0 - 12 - 10 - 1 2 - 0
Standard Liége2 - 11 - 11 - 70 - 2 

DATOKAMP
21.10.2004Steaua Bukarest - Standard Liége   2-0 (0-0)
1-0 Selvmål (67) ; 2-0 A. Neaga (81)
21.10.2004Athletic Bilbao - PARMA   2-0 (1-0)
1-0 C. Gurpegi (5) ; 2-0 A.d. Horno (49)
04.11.2004PARMA - Steaua Bukarest   1-0 (0-0)
1-0 Budel (80)
04.11.2004Besiktas - ATLETIC BILBAO   3-1 (1-0)
1-0 Günes (27) ; 1-1 Ezquerro (49) ; 2-1 John Carew (63) ; 3-1 Akin (89)
25.11.2004Steaua Bukarest - Besiktas   2-1 (2-0)
1-0 Adrian Neaga (3) ; 2-0 Cristian Ciocoiu (19) ; 2-1 Ibrahim Akim (87)
25.11.2004Standard Liége - PARMA   2-1 (0-1)
0-1 Andrea Pisanu (43) ; 1-1 Karel Geraerts (54) ; 2-1 Michel Garbini (90)
01.12.2004Athletic Bilbao - Steaua Bukarest   1-0 (1-0)
1-0 Joseba Etxebarria (45)
01.12.2004Besiktas - Standard Liége   1-1 (1-0)
1-0 Okan Buruk (30) ; 1-1 Sambegou Bangoura (81)
16.12.2004PARMA - Besiktas   3-2 (2-1)
0-1 Okan Buruk (6) ; 1-1 Alberto Gilardino (17) ; 2-1 Giuseppe Cardone (36) ; 3-1 Daniele Degano (60) ; 3-2 Tümer Metin (89)
16.12.2004Standard Liége - Athletic Bilbao   1-7 (1-3)
0-1 Santiago Ezquerro (6) ; 0-2 Santiago Ezquerro (9) ; 1-2 Oguchi Onyewu (15) ; 1-3 Francisco Yeste (35) ; 1-4 Santiago Ezquerro (54) ; 1-5 Andoni Iraola, straffe (58) ; 1-6 Asier Del Horno (63) ; 1-7 Joseba Etxeberria (71)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år