Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 22:40
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, GRUPPE C
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Dnepr430175+29
 Real Zaragoza421153+27
 Austria Wien421143+17
 Club Brugge412155+05
 DOS Utrecht400427-50
 Dnepr, Real zaragoza og Austria Wien til 3. runde

HoldBruggeZaragozaUtrechtDneprAustria W
Club Brugge 1 - 11 - 02 - 31 - 1
Real Zaragoza1 - 1 2 - 02 - 10 - 1
DOS Utrecht0 - 10 - 2 1 - 21 - 2
Dnepr3 - 21 - 22 - 1 1 - 0
Austria Wien1 - 11 - 02 - 10 - 1 

DATOKAMP
21.10.2004DNEPR - Club Brugge   3-2 (2-2)
1-0 O. Venhlinskyy (16) ; 1-1 N. Ceh (38) ; 1-2 B. Balaban (42) ; 2-2 Rykun (45) ; 3-2 O. Venhlinskyy (61)
21.10.2004Real Zaragoza - DOS Utrecht   2-0 (0-0)
1-0 D. Villa (77) ; 2-0 D. Villa (82)
04.11.2004DOS Utrecht - DNEPR   1-2 (0-1)
0-1 Rotan (11) ; 0-2 Kostishin (83) ; 1-2 Douglas (88)
04.11.2004Austria Wien - Real Zaragoza   1-0 (0-0)
1-0 Gilewicz (71)
25.11.2004DNEPR - Austria Wien   1-0 (1-0)
1-0 Sergej Nazarenko (19)
25.11.2004Club Brugge - DOS Utrecht   1-0 (0-0)
1-0 Rune Lange (62)
01.12.2004Real Zaragoza - DNEPR   2-1 (1-1)
0-1 Volodymyr Yezerski (2) ; 1-1 Savio Bortolini (10) ; 2-1 David Generelo (74)
01.12.2004Austria Wien - Club Brugge   1-1 (0-0)
1-0 Radoslaw Gilewicz (50) ; 1-1 Rune Lange (90)
16.12.2004Club Brugge - Real Zaragoza   1-1 (0-1)
0-1 Savio (39) ; 1-1 Nastja Ceh (67)
16.12.2004DOS Utrecht - Austria Wien   1-2 (0-1)
0-1 Libor Sionko (14) ; 1-1 Darl Douglas (54) ; 1-2 Sigurd Rushfeldt (78)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år