Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. november 2019 kl. 22:41
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, GRUPPE E
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Middlesbrough430162+49
 Villarreal422082+68
 Partisan Beograd412176+15
 Lazio403157-23
 Agileo4013211-91
 Middlesbrough, Partisan Beograd og Villarreal til 3. runde

HoldLazioVillarrealMiddlesbroughPartizan BAgileo
Lazio 1 - 10 - 22 - 22 - 2
Villarreal1 - 1 2 - 01 - 14 - 0
Middlesbrough2 - 00 - 2 3 - 01 - 0
Partisan Beograd2 - 21 - 10 - 3 4 - 0
Agileo2 - 20 - 40 - 10 - 4 

DATOKAMP
21.10.2004AGILEO - MIDDLESBROUGH   0-1 (0-0)
0-1 S. Downing (78)
21.10.2004Lazio - VILLARREAL   1-1 (0-1)
0-1 J. Mari (4) ; 1-1 T. Rocchi (84)
04.11.2004MIDDLESBROUGH - Lazio   2-0 (1-0)
1-0 Zenden (71) ; 2-0 Zenden (71)
04.11.2004Partizan Beograd - AGILEO   4-0 (1-0)
1-0 Selvmål (23) ; 2-0 Ilic (56) ; 3-0 ilic 61) ; 4-0 Vuksevic (69)
25.11.2004VILLARREAL - MIDDLESBROUGH   2-0 (1-0)
1-0 Antonio Guayre (36) ; 2-0 Javi Venta (74)
25.11.2004Lazio - Partizan Beograd   2-2 (0-2)
0-1 Pierre Boya (6) ; 0-2 Pierre Boya (25) ; 1-2 Paulo di Canio (52) ; 2-2 Simone Inzaghi (73)
02.12.2004Partizan Beograd - VILLARREAL   1-1 (0-1)
0-1 S. Cazorla (17) ; 1-1 Tomic, straffe (66)
02.12.2004AGILEO - Lazio   2-2 (1-2)
1-0 G. Chloros (7) ; 1-1 R. Muzzi (15) ; 1-2 R. Muzzi (36) ; 2-2 A. Agritis (54)
15.12.2004VILLARREAL - AGILEO   4-0 (2-0)
1-0 Hector Font (13) ; 2-0 Antonio Guayre (39) ; 3-0 Javi Venta (53) ; 4-0 Santiago Cazorla (64)
15.12.2004MIDDLESBROUGH - Partizan Beograd   3-0 (2-0)
1-0 Szilard Nemeth (9) ; 2-0 Joseph Job (23) ; 3-0 James Morrison (90)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år