Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 5. august 2020 kl. 20:50
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, GRUPPE H
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Lille430153+29
 Sevilla421164+27
 Alemannia Aachen421154+17
 Zenit412196+35
 AEK Athen4004412-80
 Lille, Sevilla og Alemannia Aachen til 3. runde

HoldAEK AthenLilleSevillaAlemannia AZenit
AEK Athen 1 - 22 - 30 - 21 - 5
Lille2 - 1 1 - 00 - 12 - 1
Sevilla3 - 20 - 1 2 - 01 - 1
Alemannia Aachen2 - 01 - 00 - 2 2 - 2
Zenit5 - 11 - 21 - 12 - 2 

DATOKAMP
21.10.2004ZENIT - AEK Athen   5-1 (1-1)
0-1 S. Krassas (4) ; 1-1 Arshavin (45) ; 2-1 Kerchakow (48) ; 3-1 Kerchakow (54) ; 4-1 Kerchakow (68) ; 5-1 I. Denisov (87)
21.10.2004ALEMANNIA AACHEN - LILLE   1-0 (0-0)
1-0 E. Meijer (67)
04.11.2004LILLE - ZENIT   2-1 (2-1)
1-0 Tafforeau (34) ; 1-1 Kerzakov (38) ; 2-1 Moussilou (41)
04.11.2004Sevilla - ALEMANNIA AACHEN   2-0 (1-0)
1-0 Aranda (7) ; 2-0 Baptista, straffe (77)
25.11.2004ZENIT - Sevilla   1-1 (1-0)
1-0 Andrej Arshavin (35) ; 1-1 Julio Baptista (72)
25.11.2004AEK Athen - LILLE   1-2 (0-1)
0-1 Milivoje Vitakic (26) ; 0-2 Matthieu Debuchy (64) ; 1-2 Kofi Amponsah (72)
02.12.2004ALEMANNIA AACHEN - ZENIT   2-2 (1-1)
1-0 E. Meijer (25) ; 1-1 Radimov, straffe (38) ; 1-2 A. Gorshkov (76) ; 2-2 S. Blank, straffe (90)
02.12.2004Sevilla - AEK Athen   3-2 (2-1)
0-1 N. Lymberopoulos (10) ; 1-1 J.C. Baptista (19) ; 2-1 Antonito (30) ; 2-2 K. Katsouranis (46) ; 3-2 J.C. Baptista, straffe (88)
15.12.2004AEK Athen - ALEMANNIA AACHEN   0-2 (0-0)
0-1 Erik Meijer (56) ; 0-2 DDaniel Gomez (84)
15.12.2004LILLE - Sevilla   1-0 (0-0)
1-0 Matt Moussilou (77)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år