Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 11. december 2019 kl. 10:41
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (50)
AlbanienDinamo TiranaPartizani Tirana
AndorraSanta Coloma
ArmenienBanantsShirak Gyumri
AserbajdsjanGarabag AgdamShamkir
BosnienFK ModrigaZeljecnicar
CypernOmonia Nicosia
EstlandTVMK TallinnLevadia
FinlandHaka ValkeakoskiVantaa
FærøerneB36B68
GeorgienDinamo TblisiFC Tblisi
HvideruslandBate BorisovShakhtior Saligorsk
IrlandLongfordBohemians
IslandIA AkranesHafnarfjordur
LetlandVentspilsMetalurgs
LiechtensteinVaduz
LitauenZalgirisEkranas
LuxembourgF91Etzella
MakedonienSileksSloga Skopje
MaltaBirkirkaraMarsaxlokk
MoldovaFC TiraspolOtaci
NordirlandPortadownGlentoran
RumænienOtelul Galati
San MarinoPennarossa
SlovakietDukla Banska
SlovenienMaribor BranikPrimorje
UngarnKispest
WalesLlansantffraidHaverfordwest
Fair-playÖster (sve)Mika Ashtarak (arm)Illichivets (ukr)
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (39)
BelgienBeveren
BulgarienLitexCSKA SofiaLevski Sofia
CypernAEK Larnaca
DanmarkBrøndbyAaB
IsraelBnei SakhninMaccabi Petah-Tikva
KroatienDinamo ZagrebNK Rijeka
NorgeBodøStabækOdd Grenland
PolenLegia WarszawaLech PoznanAmica Wronki
RumænienSteaua Bukarest
RuslandRubin KazanZenitTerek Grozny
SchweizFC WilServette
SerbienPartisan BeogradFK ZeleznikBoducnost
SkotlandDunfermline
SlovakietPetrzalka
SverigeElfsborgHammarby
TjekkietSigma OlomoucSlavia Prag
TyrkietGenclerbirligi
UkraineDneprMetalurg Donetsk
UngarnUjpest Budapest
ØstrigRapid WienPaschingAustria Wien
 
1. RUNDE (48)
BelgienStandard Liége
EnglandMiddlesbroughMillwallNewcastle
FrankrigSochauxBerrichonneAuxerre
GrækenlandAEK AthenAigaleoPanionios
HollandAZ67FeyenoordHeerenveen
DOS Utrecht
ItalienUdineseLazioParma
PortugalNacionalMaritimoBraga
Sporting Lissabon
SkotlandHearts
SpanienReal ZaragozaAthletic BilbaoSevilla
TyrkietBesiktas
TysklandAlemannia AachenStuttgartBochum
Toto-cupSchalke 04 (tys)Lille (fra)Villarreal (spa)
Champions LeagueMaccabi Haifa (isr)Benfica (por)Nova Gorica (slo)
Shelbourne (irl)FC Basel (sch)Grazer AK (øst)
PAOK Saloniki (græ)Trabzonspor (tyr)Club Brugge (bel)
Røde Stjerne Beograd (ser)Djurgaarden (sve)Ferencvaros (ung)
Banik Ostrava (tje)Glasgow Rangers (sko)Dinamo Bukarest (rum)
Wisla Krakov (pol)
 
3. RUNDE (8)
Champions LeagueOlympiakos P (græ)Dynamo Kiev (ukr)Ajax (hol)
Fenerbahce (tyr)Panathinaikos (græ)Shakhtar Donetsk (ukr)
Valencia (spa)CSKA Moskva (rus)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år