Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 29. maj 2020 kl. 02:01
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
15. juli 2004AKRANES - TVMK TALLINN   4-2 (2-0)
1-0 Reynir Leosson (6) ; 2-0 Stefan Tordarson (36) ; 2-1 Denis Malov (48) ; 3-1 Ellert Björnsson (52) ; 3-2 Maksim Smirnov (58) ; 4-2 Julian Johnsson (90)
29.07.2004TVMK TALLINN - AKRANES   1-2 (0-1)
0-1 Ellert Björnsson (43) ; 0-2 Ellert Björnsson (53) ; 1-2 Borissov (90)
Akranes til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
 
15. juli 2004B36 - METALURGS  1-3 (1-2)
0-1 Genadijs Solonicins (1) ; 0-2 Viktors Dobrecovs (4) ; 1-2 Bergur Midjord (45) ; 1-3 Viktors Dobrecovs (63)
29.07.2004METALURGS - B36   8-1 (6-0)
1-0 Viktors Dobrecovs (2) ; 2-0 Katasonovs (18) ; 3-0 Solonicin (29) ; 4-0 Katasonovs (30) ; 5-0 Katasonovs (34) ; 6-0 Katasonovs (42) ; 6-1 Jönson (73) ; 7-1 Lukashavicos (77) ; 8-1 Grebis (79)
Metalurgs til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 11-2
 
15. juli 2004B68 - VENTSPILS   0-3 (0-2)
0-1 Vits Rimkus (12) ; 0-2 Vits Rimkus (24) ; 0-3 Vits Rimkus (67)
29.07.2004VENTSPILS - B68   8-0 (3-0)
1-0 Bicka (16) ; 2-0 Stukalins (33) ; 3-0 Vits Rimkus (43) ; 4-0 Rehviashvili (48) ; 5-0 Smirnovs (56) ; 6-0 Butriks (71) ; 7-0 Krohmers (85) ; 8-0 Agafonovs (88)
Ventspils til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 11-0
 
15. juli 2004BATE BORISOV - DINAMO TBILISI   2-3 (2-1)
1-0 Juri Zhaunov (15) ; 2-0 Aleh Strakhanovich, straffe (19) ; 2-1 Mikheil Kakaladze (45) ; 2-2 Boris Gancharov (55) ; 2-3 Cesar Romero (90)
29.07.2004DINAMO TBILISI - BATE BORISOV   1-0 (0-0)
1-0 Kvirkvelia (87)
Dinamo Tblisi til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
15. juli 2004DUKLA BANSKA - GARABAG AGDAM   3-0 (0-0)
1-0 Robert Semenik (50) ; 2-0 Martin Svintek (64) ; 3-0 Viktor Pecovsky (77)
29.07.2004GARABAG AGDAM - DUKLA BANSKA   0-1 (0-0)
0-1 Selvmål (61)
Dukla Banska til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
 
15. juli 2004EKRANAS - F91   1-0 (1-0)
1-0 Mindaugas Gardzijauskas (38)
29.07.2004F91 - EKRANAS   1-2 (0-1)
0-1 Savenas (3) ; 0-2 Majus (48) ; 1-2 Mouny (89)
Ekranas til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
15. juli 2004FC TBILISI - SHAMKIR   1-0 (1-0)
1-0 Georgi Tchelidze (34)
29.07.2004SHAMKIR - FC TBILISI   1-4 (0-2)
0-1 Georgi Tchelidze (26) ; 0-2 Mikuradze (39) ; 0-3 Mikuradze (79) ; 0-4 Kvarastliya (84) ; 1-4 Gachraman (90)
FC Tblisi til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
15. juli 2004Glentoran - VANTAA   2-2 (1-0)
1-0 Stephen Parkhouse (22) ; 1-1 Pasi Solehmainen (52) ; 1-2 Adriano Munoz (68) ; 2-2 Darren Lockhart (88)
29.07.2004VANTAA - Glentoran   1-2 (1-0)
1-0 Adriano Munoz (38) ; 1-1 McCallion (70) ; 1-2 Nixon (81)
Glentoran til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
15. juli 2004Haka Valkeakoski - ETZELLA   2-1 (2-1)
1-0 Mika Nenonen (2) ; 2-0 Mika Nenonen (19) ; 2-1 Patrick Grettnich, straffe (25)
29.07.2004ETZELLA - Haka Valkeakoski   1-3 (1-1)
1-0 Mifcho (1) ; 1-1 Ristilä (9) ; 1-2 Terehhov (47) ; 1-3 Innanen (63)
Haka Valkeakoski til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
 
15. juli 2004HAVERFORDWEST - HAFNARFJORDUR   0-1 (0-0)
0-1 Allan Bordvardt (74)
29.07.2004HAFNARFJORDUR - HAVERFORDWEST   3-1 (1-1)
1-0 Allan Borgvardt (20) ; 1-1 Hicks (21) ; 2-1 Halldorsson (59) ; 3-1 B. Bett (60)
Hafnarfjordur til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
15. juli 2004ILLICHIVETS - BANANTS   2-0 (0-0)
1-0 Sergei Zakaliuka (53) ; 2-0 Sergei Zakarliuka (84)
29.07.2004BANANTS - ILLICHIVETS   0-2 (0-1)
0--1 D. Yesin (30) ; 0-2 Platonov (78)
Illichivets til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
 
15. juli 2004LEVADIA - BOHEMIANS   0-0 (0-0)
27.07.2004BOHEMIANS - LEVADIA   1-3 (0-1)
0-1 Cepauskas (9) ; 1-1 Crowe (54) ; 1-2 Tselnokov (67) ; 1-3 Geslnokov (69)
Levadia til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
15. juli 2004MARSAXLOKK - PRIMORJE   0-1 (0-1)
0-1 Goran Jolic (41)
29.07.2004PRIMORJE - MARSAXLOKK   2-0 (2-0)
1-0 Goran Jolic (12) ; 2-0 Milos (14)
Primorje til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
 
13. juli 2004MIKA ASHTARAK - KISPEST   0-1 (0-0)
0-1 Adam Czobanki (90)
29.07.2004KISPEST - MIKA ASHTARAK   1-1 (0-1)
0-1 Shahgeldyan (41) ; 1-1 Babik (58)
Kispest til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
15. juli 2004Omonia Nicosia - SLOGA SKOPJE   4-0 (1-0)
1-0 Elias Charalambous (40) ; 2-0 Josef Kozlej (47) ; 3-0 Antonis Makris (83) ; 4-0 Antonis Makris (90)
29.07.2004SLOGA SKOPJE - Omonia Nicosia   1-4 (0-1)
0-1 Georiounikos (10) ; 0-2 Mihailovic (50) ; 0-3 Kaiafas (69) ; 1-3 Nuhiji (84) ; 1-4 Georiounikos (90)
Omonia Nicosia til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-1
 
15. juli 2004OTACI - SHAKHTIOR SALIGORSK   1-1 (0-0)
0-1 Dmitri Bespanski (47) ; 1-1 Juri Groshev (73)
29.07.2004SHAKHTIOR SALIGORSK - OTACI   1-2 (1-1)
1-0 Tihonchik (6) ; 1-1 Selvmål (25) ; 1-2 Pogreban (88)
Otaci til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
15. juli 2004OTELUL GALATI - Dinamo Tirana   4-0 (4-0)
1-0 Cristi Negru (10) ; 2-0 Stefan Nanu (19) ; 3-0 Victoras Iacob (27) ; 4-0 Iulian Apostol (42)
29.07.2004Dinamo Tirana - OTELUL GALATI   1-4 (1-2)
0-1 Danciu, straffe (15) ; 1-1 Qorri (18) ; 1-2 Rohat (31) ; 1-3 Aldea (67) ; 1-4 Danciu (79)
Otelul Galati til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-1
 
15. juli 2004Partizan Tirana - BIRKIRKARA   4-2 (2-1)
1-0 Sokol Bulku (23) ; 2-0 Dorian Bylykbashi, straffe (27) ; 2-1 Selvmål (34) ; 3-1 Alert Alcani (51) ; 4-1 Skerdi Pejzate (59) ; 4-2 George Mallia (82)
29.07.2004BIRKIRKARA - Partizan Tirana   2-1 (0-1)
0-1 Dorian Bylykbashi (45) ; 1-1 Zahra (56) ; 2-1 Dronca (84)
Partizani Tirana til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
 
15. juli 2004PENNAROSSA - Zeljeznicar   1-5 (0-4)
0-1 Almir Gredic (1) ; 0-2 Admir Rascic (6) ; 0-3 Admir Rascic (11) ; 0-4 Denis Karic (31) ; 0-5 Avdija Vrsajevic (80) ; 1-5 Mohammed Zaboul (86)
29.07.2004Zeljeznicar - PENNAROSSA   4-0 (3-0)
1-0 Kajtez (22) ; 2-0 Muharemovic (33) ; 3-0 Admir Rascic (41) ; 4-0 Admir Rascic (58)
Zeljeznicar til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
 
15. juli 2004PORTADOWN - ZALGIRIS   2-2 (2-0)
1-0 Peter McCann (11) ; 2-0 Peter McCann (15) ; 2-1 Andrzej Maksimovic (66) ; 2-2 Arturas Stesko (77)
29.07.2004ZALGIRIS - PORTADOWN   2-0 (2-0)
1-0 Mikuckis (5) ; 2-0 Kaushpadas (18)
Zalgiris til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
15. juli 2004SANTA COLOMA - FK MODRICA   0-1 (0-0)
0-1 Sreten Vasic (55)
29.07.2004FK MODRICA - SANTA COLOMA   3-0 (1-0)
1-0 Ljubicic (36) ; 2-0 Novakovic (66) ; 3-0 Pavic (89)
FK Modriga til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
 
15. juli 2004SHIRAK GYUMRI - FC TIRASPOL   1-2 (0-2)
0-1 Nicolae Josan (6) ; 0-2 Ruslan Barburos, straffe (40) ; 1-2 Tigran Davtyan, straffe (70)
29.07.2004FC TIRASPOL - SHIRAK GYUMRI   2-0 (1-0)
1-0 Korneenkov (10) ; 2-0 Nesteruk (57)
FC Tiraspol til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
15. juli 2004SILEKS - MARIBOR BRANIK   0-1 (0-1)
0-1 Andrej Kvas (45)
29.07.2004MARIBOR BRANIK - SILEKS   1-1 (1-0)
1-0 Jelic (5) ; 1-1 Ristic (76)
Maribor Branik til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
15. juli 2004VADUZ - LONGFORD   1-0 (0-0)
1-0 Michele Polverino (73)
29.07.2004LONGFORD - VADUZ   2-3 (0-1)
0-1 Zarn (4) ; 0-2 Burgmeier (49) ; 0-3 Weller (55) ; 1-3 Fitzgerald (86) ; 2-3 Ferguson (88)
Vaduz til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
15. juli 2004ÖSTER - LLANSANTFFRAID   2-0 (0-0)
1-0 Pär Cederquist (77) ; 2-0 Pär Cederquist (83)
29.07.2004LLANSANTFFRAID - ÖSTER   1-2 (0-1)
0-1 Pär Cederquist (11) ; 1-1 Wilde (79) ; 1-2 F. Söderberg (88)
Öster til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år