Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 29. maj 2020 kl. 03:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2005/2006
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (24)
AlbanienKF Tirana
ArmenienFC Pyunik
AserbajdsjanNeftchi
BosnienZrinjski
CypernAnorthosis
EnglandLiverpool
EstlandLevadia
FinlandHaka Valkeakoski
FærøerneHB
GeorgienDinamo Tbilisi
HvideruslandDynamo Minsk
IrlandShelbourne
IslandHafnarfjordur
KasakhstanKairat Almaty
LetlandSkonto Riga
LitauenFBK Kaunas
LuxembourgF91
MakedonienRabotnicki
MaltaSliema Wanderers
MoldovaSerif Tiraspol
NordirlandGlentoran
SlovakietArtmedia
SlovenienHIT Gorica
WalesLlansantffraid
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (16)
BelgienAnderlecht
BulgarienCSKA Sofia
DanmarkBrøndby
IsraelMaccabi Haifa
KroatienHajduk Split
NorgeVålerenga
RumænienSteaua Bukarest
RuslandLokomotiv Moskva
SchweizFC Thun
SerbienPartisan Beograd
SkotlandCeltic
SverigeMalmö FF
TyrkietTrabzonspor
UkraineDinamo Kiev
UngarnDebrecen
ØstrigRapid Wien
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienClub Brugge
EnglandEvertonManchester United
FrankrigAS Monaco
GrækenlandPanathinaikos
HollandAjax
ItalienInterUdinese
NorgeRosenborg
PolenWisla Krakow
PortugalSporting Lissabon
SchweizFC Basel
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienVillarrealReal Betis
TjekkietSlavia Prag
TysklandWerder Bremen
UkraineShakhtar Donetsk
 
GRUPPESPIL (16)
EnglandChelseaArsenal
FrankrigOlympique LyonLille
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandPSV Eindhoven
ItalienAC MilanJuventus
PortugalBenficaFC Porto
SpanienFC BarcelonaReal Madrid
TjekkietSparta Prag
TyrkietFenerbahce
TysklandBayern MünchenSchalke 04
 
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2004/2005
  2006/2007
  Øvrige år