Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 15. november 2019 kl. 11:51
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2005/2006
UEFA-CUP, GRUPPE B
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Palermo422062+48
 Espanyol422042+28
 Lokomotiv Moskva421183+57
 Brøndby411258-34
 Maccabi Petah Tikva400419-80
 Palermo, Espanyol og Lokomotiv Moskva til 3. runde

HoldLokomotivEspanyolPalermoBrøndbyMaccabi
Lokomotiv Moskva 0 - 1-4 - 2-
Espanyol- 1 - 1-1 - 0
Palermo0 - 0- 3 - 0-
Brøndby-1 - 1- 2 - 0
Maccabi Petah Tikva0 - 4-1 - 2- 

DATOKAMP
19.10.2005LOKOMOTIV MOSKVA - Espanyol   0-1 (0-0)
0-1 Raul Tamudo (54)
20.10.2005MACCABI PETAH TIKVA - PALERMO   1-2 (1-1)
0-1 Franco Brienza (11) ; 1-1 Kobbi Golan (45) ; 1-2 Christian Terlizzi (77)
03.11.2005BRØNDBY - MACCABI PETAH TIKVA   2-0 (0-0)
1-0 Marcus Lantz (67) ; 2-0 Johan Absalonsen (83)
03.11.2005PALERMO - LOKOMOTIV MOSKVA   0-0 (0-0)
23.11.2005LOKOMOTIV MOSKVA - BRØNDBY   4-2 (0-2)
0-1 Martin Retov (11) ; 0-2 Morten Skoubo (28) ; 1-2 Dmitri Loskov (60) ; 2-2 Igor Lebedenko (63) ; 3-2 Dmitri Loskov (65) ; 4-2 Dmitri Loskov (84)
24.11.2005Espanyol - PALERMO   1-1 (0-1)
0-1 Mariano Gonzalez (45) ; 1-1 Moises Hurtado (90+1)
30.11.2005BRØNDBY - Espanyol   1-1 (0-1)
0-1 Raul Tamudo (42) ; 1-1 Morten Skoubo (66)
30.11.2005MACCABI PETAH TIKVA - LOKOMOTIV MOSKVA   0-4 (0-1)
0-1 Dmitry Loskov (27) ; 0-2 Igor Lebedenko (47) ; 0-3 Igor Lebedenko (48) ; 0-4 Francesco Ruopolo (52)
14.12.2005PALERMO - BRØNDBY   3-0 (2-0)
1-0 Ayodele Stephen Makinwa (27) ; 2-0 Leandro Rinaudo (45) ; 3-0 Leandro Rinaudo (89)
14.12.2005Espanyol - MACCABI PETAH TIKVA   1-0 (0-0)
1-0 Mauricio Pochettino (83)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2004/2005
  2006/2007
  Øvrige år