Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 14. november 2019 kl. 12:54
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2005/2006
UEFA-CUP, GRUPPE G
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Rapid Bukarest430152+39
 Shakhtar Donetsk430141+39
 Stuttgart430164+29
 PAOK Saloniki410365+13
 Rennes4004110-90
 Rapid Bukarest, Shakhtar Donetsk og Stuttgart til 3. runde

HoldStuttgPAOKDonetskRennesRapid
Stuttgart -0 - 2-2 - 1
PAOK Saloniki1 - 2 -5 - 1-
Shakhtar Donetsk-1 - 0 -0 - 1
Rennes0 - 2-0 - 1 -
Rapid Bukarest-1 - 0-2 - 0 

DATOKAMP
20.10.2005Rennes - Stuttgart   0-2 (0-0)
0-1 Jon Dahl Tomasson (87) ; 0-2 Danijel Ljuboja, straffe (90)
20.10.2005SHAKHTAR DONETSK - PAOK Saloniki   1-0 (0-0)
1-0 Brandao, straffe (68)
03.11.2005Rapid Bukarest - Rennes   2-0 (1-0)
1-0 Daniel Niculae (42) ; 2-0 Mugurel Buga (67)
03.11.2005Stuttgart - SHAKHTAR DONETSK   0-2 (0-1)
0-1 Fernandinho (31) ; 0-2 Ciprian Marica (88)
24.11.2005SHAKHTAR DONETSK - Rapid Bukarest   0-1 (0-0)
0-1 Marius Maldarasanu (87)
24.11.2005PAOK Saloniki - Stuttgart   1-2 (0-0)
1-0 Christos Karipidis (48) ; 1-1 Danijel Ljuboja (85) ; 1-2 Danijel Ljuboja, straffe (90+1)
01.12.2005Rennes - SHAKHTAR DONETSK   0-1 (0-1)
0-1 Elano Blumer, straffe (38)
01.12.2005Rapid Bukarest - PAOK Saloniki   1-0 (1-0)
1-0 Marius Maldarasanu (45+2)
14.12.2005Stuttgart - Rapid Bukarest   2-1 (2-0)
1-0 Mario Gomez (20) ; 2-0 Mario Gomez (37) ; 2-1 Lucian Burdujan (80)
14.12.2005PAOK Saloniki - Rennes   5-1 (2-0)
1-0 Selvmål, Alain Rochat (4) ; 2-0 Hristodoulopoulos (38) ; 2-1 Jimmy Briand (70) ; 3-1 Yiasoumis Yiasoumi (79) ; 4-1 Dimitrios Salgipidis (83) ; 5-1 Yiasoumis Yiasoumi (89)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2004/2005
  2006/2007
  Øvrige år