Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 29. maj 2020 kl. 04:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2005/2006
UEFA-CUP, GRUPPE H
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Sevilla421184+47
 Zenit421154+17
 Bolton413043+16
 Besiktas412156-15
 Guimaraes401349-51
 Sevilla, Zenit og Bolton til 3. runde

HoldBesiktasSevillaBoltonZenitGuimar
Besiktas -1 - 11 - 1-
Sevilla3 - 0 --3 - 1
Bolton-1 - 1 1 - 0-
Zenit-2 - 1- 2 - 1
Guimaraes1 - 3-1 - 1- 

DATOKAMP
20.10.2005ZENIT - Guimaraes   2-1 (1-0)
1-0 Oleaxandr Spivak, straffe (39) ; 2-0 Andrei Arshavin (54) ; 2-1 Joao Neca (59)
20.10.2005Besiktas - BOLTON   1-1 (1-1)
1-0 Ailton (7) ; 1-1 Jared Borgetti (29)
03.11.2005BOLTON - ZENIT   1-0 (1-0)
1-0 Kevin Nolan (24)
03.11.2005Sevilla - Besiktas   3-0 (0-0)
1-0 Javier Saviola (64) ; 2-0 Frederic Kanouté (65) ; 3-0 Frederic Kanouté (89)
24.11.2005Guimaraes - BOLTON   1-1 (0-0)
1-0 Marek Saganowski (85) ; 1-1 Ricardo Vaz Te (88)
24.11.2005ZENIT - Sevilla   2-1 (1-0)
1-0 Alexander Kerzhakov (10) ; 2-0 Alexander Kerzhakov (89) ; 2-1 Javier Saviola (90)
01.12.2005Besiktas - ZENIT   1-1 (1-1)
1-0 Ibrahim Akin (23) ; 1-1 Oleksandr Gorshkov (29)
01.12.2005Sevilla - Guimaraes   3-1 (3-1)
1-0 Javier Saviola (10) ; 2-0 Javier Saviola (27) ; 3-0 Adriano Correia (39) ; 3-1 Selim Benachour (44)
14.12.2005BOLTON - Sevilla   1-1 (0-0)
1-0 Bruno N'Gotty (65) ; 1-1 Adriano Correira (74)
14.12.2005Guimaraes - Besiktas   1-3 (1-2)
0-1 Ibrahim Toraman (9) ; 1-1 Marek Saganowski (12) ; 1-2 Souleymane Youla (18) ; 1-3 Ibrahim Toraman (60)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2004/2005
  2006/2007
  Øvrige år