Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 22:09
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2005/2006
UEFA-CUP, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (50)
AlbanienElbasaniTeuta
AndorraSant Julia
ArmenienMikaBanants
AserbajdsjanFK BakuKhazar Lankaran
BosnienNK ZepceSiroki Brijeg
CypernApoel NicosiaOmonia Nicosia
EstlandTVMK TallinnFlora
FinlandMyPaAllianssi
FærøerneB36NSI
GeorgienLokomotiv TblisiTorpedo Kutaisi
HvideruslandBate BorisovMTZ Ripa
IrlandLongfordCork City-
IslandKeflavikVestmannaøerne
LetlandVentspilsMetalurgs
LiechtensteinVaduz
LitauenAtlantasEkranas
LuxembourgPetangeEtzella
MakedonienVardar SkopjeBashkimi
MaltaBirkirkaraHibernians
MoldovaOtachiDacia Chisinau
NordirlandLinfieldPortadown
RumænienRapid Bukarest
San MarinoDomagnano
SlovakietMSK Zilina
SlovenienDomzale
UngarnFerencvaros
WalesCarmarthenFC Rhyl
Fair-playViking (nor)Mainz 05 (tys)Esbjerg (dan)
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (37)
BelgienGenk
BulgarienLokomotiv PlovdivLevski SofiaLitex
DanmarkFC MidtjyllandFC København
IsraelMaccabi Petah TikvaAshdodMaccabi Tel Aviv
KroatienRijekaInter Zapresic
NorgeBrannTromsø
PolenGroclinLegia WarszawaWisla Plock
RumænienDinamo Bukarest
RuslandKrylia SovetovZenit
SchweizFC ZürichGrasshoppers
SerbienZetaRøde Stjerne BeogradOFK Beograd
SkotlandDundee United
SlovakietDukla Banska
SlovenienPublikum
SverigeDjurgårdenHalmstad
TjekkietFK Teplice
TyrkietBesiktas
UkraineMetalurg DonetskDnepr
UngarnSopron
ØstrigAustria WienGrazer AKPasching
 
1. RUNDE (49)
BelgienGerminal
EnglandBoltonMiddlesbrough
FrankrigRC StrasbourgRennesAuxerre
GrækenlandXanthiPAOK SalonikiAEK Athen
Aris Saloniki
HollandHeerenveenAZ AlkmaarFeyenoord
Willem II
ItalienAS RomaPalermoSampdoria
PortugalGuimaraesVitoria SetubalBraga
RuslandCSKA Moskva
SkotlandHibernian
SpanienSevillaEspanyolOsasuna
TjekkietBanik Ostrava
TyrkietGalatasaray
TysklandHertha BerlinStuttgartLeverkusen
Toto-cupHamburger SV (tys)Marseille (fra)Lens (fra)
Champions LeagueAS Monaco (fra)Wisla Krakow (pol)Sporting Lissabon (por)
Malmö FF (sve)Partizan Beograd (ser)Steaua Bukarest (rum)
Lokomotiv Moskva (rus)CSKA Sofia (bul)Brøndby (dan)
Slavia Prag (tje)Anorthosis (cyp)FC Basel (sch)
Debrecen (ung)Shahktar Donetsk (ukr)Vålerenga (nor)
Everton (eng)
 
3. RUNDE (8)
Champions LeagueClub Brugge (bel)FC Thun (sch)Udinese (ita)
Lille (fra)Schalke 04 (tys)Rosenborg (nor)
Real Betis (spa)Artmedia (svk)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B    Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2004/2005
  2006/2007
  Øvrige år