Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. november 2019 kl. 12:05
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2006/2007
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (24)
AlbanienKS Elbasani
ArmenienFC Pyunik
AserbajdsjanFK Baku
BosnienSiroki Brijeg
CypernApollon Limassol
EstlandTVMK Tallinn
FinlandMyPa
FærøerneB36
GeorgienSioni Bolnisi
HvideruslandShakhtior Saligorsk
IrlandCork City
IslandHafnarfjordur
KasakhstanAktobe Lento
LetlandMetalurgs Liepaja
LitauenEkranas
LuxembourgF91
MakedonienRabotnicki
MaltaBirkirkara
MoldovaSerif Tiraspol
NordirlandLinfield
SlovenienNova Gorica
WalesLlansantffraid
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (17)
BulgarienLevski Sofia
DanmarkFC København
KroatienDinamo Zagreb
NorgeVålerenga
PolenLegia Warszawa
RumænienSteaua Bukarest
RuslandSpartak Moskva
SchweizFC Zürich
SerbienRøde Stjerne Beograd
SkotlandHearts
SlovakietRuzomberok
SverigeDjurgården
TjekkietMlada Boleslav
TyrkietFenerbahce
UkraineDinamo Kiew
UngarnDebrecen
ØstrigAustria Salzburg
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienStandard Liége
EnglandLiverpoolArsenal
FrankrigLille
GrækenlandAEK Athen
HollandAjax
IsraelMaccabi Haifa
ItalienAC MilanChievo
PortugalBenfica
RuslandCSKA Moskva
SpanienValenciaOsasuna
TjekkietSlovan Liberec
TyrkietGalatasaray
TysklandHamburger SV
UkraineShakhtar Donetsk
ØstrigAustria Wien
 
GRUPPESPIL (16)
BelgienAnderlecht
EnglandChelseaManchester Utd
FrankrigOlympique LyonBordeaux
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandPSV Eindhoven
ItalienInterAS Roma
PortugalFC PortoSp. Lissabon
SkotlandCeltic
SpanienFC BarcelonaReal Madrid
TysklandBayern MünchenWerder Bremen
 
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde  
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F 
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde  
  2. kvalrunde  
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2005/2006
  2007/2008
  Øvrige år