Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 12. november 2019 kl. 17:57
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2006/2007
DELTAGERE
DELTAGEROVERSIGT PR LAND
ALBANIEN
Champions LeagueKS Elbasani1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo Tirana1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupKF Tirana2. kvalifikationsrunde
ANDORRA
UEFA-cupFC Ranger's1. kvalifikationsrunde
ARMENIEN
Champions LeagueFC Pyunik1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFC Banants1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFC Mika1. kvalifikationsrunde
ASERBAJDSJAN
Champions LeagueFK Baku1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK Karabakh1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK Karvan2. kvalifikationsrunde
BELGIEN
Champions LeagueStandard Liége3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueAnderlechtGruppespil
UEFA-cupRoeselare2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupStandard Liége1. runde
UEFA-cupClub BruggeGruppespil
UEFA-cupZulte-Waregem3. runde
BOSNIEN
Champions LeagueSiroki Brijeg2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNK Orasje1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK Sarajevo2. kvalifikationsrunde
BULGARIEN
Champions LeagueLevski SofiaGruppespil
UEFA-cupCSKA Sofia1. runde
UEFA-cupLokomotiv Sofia1. runde
UEFA-cupFC Lovech1. runde
CYPERN
Champions LeagueApollon Limassol1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupOmonia Nicosia2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupAPOEL Nicosia2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupEthnikos Achnas1. runde
DANMARK
Champions LeagueFC KøbenhavnGruppespil
UEFA-cupBrøndby1. runde
UEFA-cupRanders FC1. runde
UEFA-cupOBGruppespil
ENGLAND
Champions LeagueArsenalOttendedelsfinaler
Champions LeagueManchester UnitedSemifinale
Champions LeagueChelseaSemifinale
Champions LeagueLiverpoolFinale, taber
UEFA-cupWest Ham1. runde
UEFA-cupBlackburn Rovers3. runde
UEFA-cupNewcastle4. runde
UEFA-cupTottenhamKvartfinaler
ESTLAND
Champions LeagueTVMK Tallinn1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFlora2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLevadia1. runde
FINLAND
Champions LeagueMyPa2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHaka Valkeakoski1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHJK Helsinki1. kvalifikationsrunde
FRANKRIG
Champions LeagueBordeauxGruppespil (til UEFA-cup)
Champions LeagueOlympique LyonOttendedelsfinaler
Champions LeagueLilleOttendedelsfinaler
UEFA-cupOlympique Marseille1. runde
UEFA-cupAuxerreGruppespil
UEFA-cupNancy3. runde
UEFA-cupBordeaux3. runde
UEFA-cupLens4. runde
UEFA-cupParis St. Germain4. runde
FÆRØERNE
Champions LeagueB362. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGI1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSkala1. kvalifikationsrunde
GEORGIEN
Champions LeagueSioni Bolnisi2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGeorgia Tbilisi1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupAmeri Tblisi2. kvalifikationsrunde
GRÆKENLAND
Champions LeagueOlympiakos PiræusGruppespil
Champions LeagueAEK AthenGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupXanthi1. runde
UEFA-cupIraklis Saloniki1. runde
UEFA-cupAtromitos1. runde
UEFA-cupAEK Athen3. runde
UEFA-cupPanathinaikos3. runde
HOLLAND
Champions LeagueAjax3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeaguePSV EindhovenKvartfinale
UEFA-cupTwente2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGroningen1. runde
UEFA-cupHeerenveenGruppespil
UEFA-cupFeyenoord3. runde
UEFA-cupAjax3. runde
UEFA-cupAZ AlkmaarKvartfinaler
HVIDERUSLAND
Champions LeagueShakhtior Saligorsk1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDynamo Minsk2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBate Borisov2. kvalifikationsrunde
IRLAND
Champions LeagueCork City2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDrogheda2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDerry City1. runde
ISLAND
Champions LeagueHafnarfjordur2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupIA Akranes1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupValur1. kvalifikationsrunde
ISRAEL
Champions LeagueMaccabi Haifa3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupBnei Yehuda2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBeitar Jerusalem2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHapoel Tel Aviv3. runde
UEFA-cupMaccabi Haifa4. runde
ITALIEN
Champions LeagueChievo3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueInterOttendedelsfinaler
Champions LeagueAS RomaKvartfinale
Champions LeagueAC MilanFinale, vinder
UEFA-cupChievo1. runde
UEFA-cupPalermoGruppespil
UEFA-cupLivorno3. runde
UEFA-cupParma3. runde
KASAKHSTAN
Champions LeagueAktobe Lento1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupTobol Kustanai1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupKairat Almaty1. kvalifikationsrunde
KROATIEN
Champions LeagueDinamo Zagreb3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupVarteks1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNK Rijeka1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo Zagreb1. runde
LETLAND
Champions LeagueMetalurgs2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSkonto Riga2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK Ventspils2. kvalifikationsrunde
LIECHTENSTEIN
UEFA-cupVaduz2. kvalifikationsrunde
LITAUEN
Champions LeagueEkranas2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFBK Kaunas2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSuduva2. kvalifikationsrunde
LUXEMBOURG
Champions LeagueF911. kvalifikationsrunde
UEFA-cupJeunesse D'Esch1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupEtzella1. kvalifikationsrunde
MAKEDONIEN
Champions LeagueRabotnicki3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupMakedonija Skopje1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupVardar Skopje1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupRabotnicki1. runde
MALTA
Champions LeagueBirkirkara1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSliema Wanderers1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHibernians1. kvalifikationsrunde
MOLDOVA
Champions LeagueSerif Tiraspol2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupOtachi1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupZimbru Chisinau2. kvalifikationsrunde
NORDIRLAND
Champions LeagueLinfield1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupPortadown1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGlentoran1. kvalifikationsrunde
NORGE
Champions LeagueVålerenga2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLyn Oslo1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBrann2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupStart1. runde
UEFA-cupMolde1. runde
POLEN
Champions LeagueLegia Warszawa3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupZaglebie Lubin1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupWisla Plock2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLegia Warszawa1. runde
UEFA-cupWisla KrakowGruppespil
PORTUGAL
Champions LeagueSporting LissabonGruppespil
Champions LeagueBenficaGruppespil (til UEFA-cup)
Champions LeagueFC PortoOttendedelsfinaler
UEFA-cupVitoria Setubal1. runde
UEFA-cupNacional1. runde
UEFA-cupBraga4. runde
UEFA-cupBenficaKvartfinaler
RUMÆNIEN
Champions LeagueSteaua BukarestGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupRapid BukarestGruppespil
UEFA-cupDinamo Bukarest3. runde
UEFA-cupSteaua Bukarest3. runde
RUSLAND
Champions LeagueSpartak MoskvaGruppespil (til UEFA-cup)
Champions LeagueCSKA MoskvaGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupRubin Kazan1. runde
UEFA-cupLokomotive Moskva1. runde
UEFA-cupCSKA Moskva3. runde
UEFA-cupSpartak Moskva3. runde
SAN MARINO
UEFA-cupMurata1. kvalifikationsrunde
SCHWEIZ
Champions LeagueFC Zürich2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupYoung Boys2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSion1. runde
UEFA-cupFC BaselGruppespil
UEFA-cupGrasshoppersGruppespil
SERBIEN
Champions LeagueRøde Stjerne Beograd3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupOFK Beograd2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHajduk Kula2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupRøde Stjerne Beograd1. runde
UEFA-cupPartisan BeogradGruppespil
SKOTLAND
Champions LeagueHearts3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueCelticOttendedelsfinaler
UEFA-cupGretna2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupHearts1. runde
UEFA-cupGlasgow Rangers4. runde
SLOVAKIET
Champions LeagueRuzomberok3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupSpartak Trnava1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupRuzomberok1. runde
UEFA-cupPetrzalka1. runde
SLOVENIEN
Champions LeagueNova Gorica2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNK Koper1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNK Domzale2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMaribor Branik2. kvalifikationsrunde
SPANIEN
Champions LeagueOsasuna3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueFC BarcelonaOttendedelsfinaler
Champions LeagueReal MadridOttendedelsfinaler
Champions LeagueValenciaKvartfinale
UEFA-cupCelta Vigo4. runde
UEFA-cupOsasunaSemifinale
UEFA-cupEspanyolFinale, taber
UEFA-cupSevillaFinale, vinder
SVERIGE
Champions LeagueDjurgården2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGefle1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupIFK Göteborg1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupÅtvidaberg1. runde
TJEKKIET
Champions LeagueSlovan Liberec3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueMlada Boleslav3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupSlavia Prag1. runde
UEFA-cupSparta PragGruppespil
UEFA-cupMlada BoleslavGruppespil
UEFA-cupSlovan LiberecGruppespil
TYRKIET
Champions LeagueFenerbahce3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueGalatasarayGruppespil
UEFA-cupKayserispor1. runde
UEFA-cupTrabzonspor1. runde
UEFA-cupBesiktasGruppespil
UEFA-cupFenerbahce3. runde
TYSKLAND
Champions LeagueWerder BremenGruppespil (til UEFA-cup)
Champions LeagueHamburger SVGruppespil
Champions LeagueBayern MünchenKvartfinale
UEFA-cupHertha Berlin1. runde
UEFA-cupSchalke 041. runde
UEFA-cupFrankfurtGruppespil
UEFA-cupLeverkusenKvartfinale
UEFA-cupWerder BremenSemifinaler
UKRAINE
Champions LeagueShakhtar DonetskGruppespil (til UEFA-cup)
Champions LeagueDinamo KiewGruppespil
UEFA-cupChernomorets1. runde
UEFA-cupMetalurg Zaporizhia1. runde
UEFA-cupShakhtar Donetsk4. runde
UNGARN
Champions LeagueDebrecen2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupUjpest TE1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFehervar2. kvalifikationsrunde
WALES
Champions LeagueLlansantffraid1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupRhyl FC1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLlanelli2. kvalifikationsrunde
ØSTRIG
Champions LeagueAustria Wien3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
Champions LeagueAustria Salzburg3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupRied2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMattersburg2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupPasching1. runde
UEFA-cupAustria Salzburg1. runde
UEFA-cupAustria WienGruppespil
  Forside

DELTAGERE
  Albanien  Litauen
  Andorra  Luxembourg
  Armenien  Makedonien
  Aserbajdsjan  Malta
  Belgien  Moldova
  Bosnien  Nordirland
  Bulgarien  Norge
  Cypern  Polen
  Danmark  Portugal
  England  Rumænien
  Estland  Rusland
  Finland  San Marino
  Frankrig  Schweiz
  Færøerne  Serbien
  Georgien  Skotland
  Grækenland  Slovakiet
  Holland  Slovenien
  Hviderusland  Spanien
  Irland  Sverige
  Island  Tjekkiet
  Israel  Tyrkiet
  Italien  Tyskland
  Kasakhstan  Ukraine
  Kroatien  Ungarn
  Letland  Wales
  Liechtenstein  Østrig

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F 
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
    3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2005/2006
  2007/2008
  Øvrige år