Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 12. november 2019 kl. 04:57
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2006/2007
UEFA-CUP, GRUPPE E
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Blackburn431061+510
 Nancy421174+37
 Feyenoord412145-15
 Wisla Krakow410368-23
 FC Basel402249-52
 Blackburn, Nancy og Feyenoord til 3. runde

HoldFeyeenBlackbNancyWislaBasel
Feyenoord 0 - 0-3 - 1-
Blackburn- 0 - 0-3 - 0
Nancy3 - 0- 2 - 1-
Wisla Krakow-1 - 2- 3 - 1
FC Basel1 - 1-2 - 2- 

DATOKAMP
19.10.2006Wisla Krakow - BLACKBURN   1-2 (1-0)
1-0 Mauro Cantoro (28) ; 1-1 Robbie Savage (56) ; 1-2 David Bentley (89)
19.10.2006FC Basel - Feyenoord   1-1 (0-0)
1-0 Eduardo (60) ; 1-1 Stein Huysegems (76)
02.11.2006NANCY - Wisla Krakow   2-1 (1-1)
1-0 Kim (11) ; 1-1 Pawel Brozek (32) ; 2-1 Pascal Berenguer (58)
02.11.2006BLACKBURN - FC Basel   3-0 (0-0)
1-0 Tugay Kerimoglu (75) ; 2-0 Francis Jeffers, straffe (89) ; 3-0 Benni McCarthy (90)
23.11.2006Feyenoord - BLACKBURN   0-0 (0-0)
23.11.2006FC Basel - NANCY   2-2 (1-2)
0-1 Kim (31) ; 1-1 Scott Chipperfield ; 1-2 Pascal Berenguer (34) ; 2-2 Mile Sterjovski (57)
30.11.2006Wisla Krakow - FC Basel   3-1 (1-1)
0-1 Mladen Petric (8) ; 1-1 Pawel Brozek (11) ; 2-1 Jean Paulista (71) ; 3-1 Pawel Brozek (83)
30.11.2006NANCY - Feyenoord   3-0 (2-0)
1-0 Sebastien Puygrenier (22) ; 2-0 Selvmål, André Bahia (42) ; 3-0 Monsef Zerka, straffe (66)
13.12.2006BLACKBURN - NANCY   1-0 (0-0)
1-0 Lucas Neill (90)
13.12.2006Feyenoord - Wisla Krakow   3-1 (2-1)
1-0 Nicky Hofs (17) ; 1-1 Pawel Brozek (23) ; 2-1 Jonathan De Guzman (41) ; 3-1 Angelos Charisteas (67)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde  
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F 
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde  
  2. kvalrunde  
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2005/2006
  2007/2008
  Øvrige år