Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 12. november 2019 kl. 04:53
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2006/2007
UEFA-CUP, GRUPPE G
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Panathinaikos421134-17
 Hapoel Tel Aviv412177+06
 Paris St. Germain412164+25
 Rapid Bukarest404033+04
 Mlada Boleslav403123-13
 Panathinaikos, Hapoel Tel Aviv og Paris St. Germain til 3. runde

HoldParis SGHapoelMladaPanathiRapid
Paris St. Germain 2 - 4-4 - 0-
Hapoel Tel Aviv- 1 - 1-2 - 2
Mlada Boleslav0 - 0- 0 - 1-
Panathinaikos-2 - 0- 0 - 0
Rapid Bukarest0 - 0-1 - 1- 

DATOKAMP
19.10.2006Panathinaikos - HAPOEL TEL AVIV   2-0 (0-0)
1-0 Selvmål, Tal Chen (47) ; 2-0 SeBastian Romero (64)
19.10.2006Rapid Bukarest - PARIS ST. GERMAIN   0-0 (0-0)
02.11.2006HAPOEL TEL AVIV - Rapid Bukarest   2-2 (2-1)
1-0 Elyaniv Barda (10) ; 1-1 Viorel Moldovan (14) ; 2-1 Walid Badier (33) ; 2-2 Mugurel Buga (53)
02.11.2006MLADA BOLESLAV - Panathinaikos   0-1 (0-0)
0-1 Dimitrios Salpingidis (65)
23.11.2006Rapid Bukarest - MLADA BOLESLAV   1-1 (0-1)
0-1 Jan Rajnoch (42) ; 1-1 Marius Constantin (52)
23.11.2006PARIS ST. GERMAIN - HAPOEL TEL AVIV   2-4 (2-3)
0-1 Salim Toama (3) ; 0-2 Salim Toama (7) ; 1-2 Pierre Frau (14) ; 2-2 Pedro Pauleta (24) ; 2-3 Walid Badier (44) ; 2-4 Elyaniv Barda (57)
30.11.2006MLADA BOLESLAV - PARIS ST. GERMAIN   0-0 (0-0)
30.11.2006Panathinaikos - Rapid Bukarest   0-0 (0-0)
13.12.2006HAPOEL TEL AVIV - MLADA BOLESLAV   1-1 (1-1)
1-0 Elyaniv Barda (27) ; 1-1 Jan Kysela (39)
13.12.2006PARIS ST. GERMAIN - Panathinaikos   4-0 (1-0)
1-0 Pedro Pauleta (29) ; 2-0 Pedro Pauleta (47) ; 3-0 Bonaventure Kalou (52) ; 4-0 Bonaventure Kalou (54)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde  
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F 
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde  
  2. kvalrunde  
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2005/2006
  2007/2008
  Øvrige år