Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 25. september 2020 kl. 11:09
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2006/2007
UEFA-CUP, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (70)
AlbanienKF TiranaDinamo Tirana
AndorraRangers FC
ArmenienFC MikaFC Banants
AserbajdsjanFK KarabakhFK Karvan
BosnienNK OrasjeFK Sarajevo
BulgarienCSKA SofiaFC LovechLokomotiv Sofia
CypernOmonia NicosiaAPOEL Nicosia
DanmarkBrøndbyRanders FC
EstlandLevadiaFlora
FinlandHaka ValkeakoskiHJK Helsinki
FærøerneGISkala
GeorgienGeorgia TbilisiAmeri Tbilisi
HvideruslandDinamo MinskBate Borisov
IrlandDroghedaDerry City
IslandValurIA Akranes
KasakhstanKairat AlmatyTobol Kustanai
KroatienVarteksNK Rijeka
LetlandVentspilsSkonto Riga
LiechtensteinVaduz
LitauenFBK KaunasSuduva
LuxembourgJeunesse D'EschEtzella
MakedonienMak. SkopjeVardar Skopje
MaltaSliema Wand.Hibernians
MoldovaOtachiZimbru Chisinau
NordirlandGlentoranPortadown
NorgeStartLyn Oslo
PolenZaglebie Lubin
RumænienRapid BukarestDinamo Bukarest
San MarinoMurata
SchweizFC BaselYoung Boys
SlovakietSpartak TrnavaPetrzalka
SlovenienNK KoperNK Domzale
SverigeIFK GöteborgÅtvidaberg
UngarnFehervarUjpest TE
WalesLlanelliRhyl FC
Fair-playBrann (nor)Roeselare (bel)Gefle (sve)
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (29)
BelgienClub Brugge
IsraelHapoel Tel AvivBeitar JerusalemBnei Yehuda
NorgeMolde
PolenWisla PlockWisla Krakow
RuslandRubin Kazan
SchweizSion
SerbienPartisan BeogradOFK BeogradHajduk Kula
SkotlandGretna
TjekkietSlavia Prag
TyrkietTrabzonspor
UkraineMetalurg Zap.Chernomorets
ØstrigMattersburg
Toto-cupOB (dan)Olympique Marseille (fra)Twente (hol)
Kayserispor (tyr)Newcastle (eng)Grasshoppers (sch)
Auxerre (fra)Ethnikos (cyp)Ried (øst)
Maribor Branik (slo)Hertha Berlin (tys)
 
1. RUNDE (48)
BelgienZulte-Waregem
EnglandWest HamBlackburn RoversTottenham
FrankrigNancyParis St. GermainLens
GrækenlandAtromitosIraklis SalonikiXanthi
Panathinaikos
HollandFeyenoordAZ AlkmaarGroningen
Heerenveen
ItalienPalermoLivornoParma
PortugalVitoria SetubalBragaNacional
RuslandLokomotiv Moskva
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienEspanyolCelta VigoSevilla
TjekkietSparta Prag
TyrkietBesiktas
TysklandFrankfurtSchalke 04Leverkusen
ØstrigPasching
Champions LeagueMaccabi Haifa (isr)Hamburger SV (tys)Austria Wien (øst)
Austria Salzburg (øst)Slovan Liberec (tje)Mlada Boleslav (tje)
Standard Liége (bel)Fenerbahce (tyr)Rabotnicki (mak)
Ruzomberok (svk)Ajax (hol)Legia Warszawa (pol)
Hearts (sko)Chievo (ita)Dinamo Zagreb (kro)
Røde Stjerne Beograd (ser)
 
3. RUNDE (8)
Champions LeagueWerder Bremen (tys)Spartak Moskva (rus)Bordeaux (fra)
Shakhtar Donetsk (ukr)Steaua Bukarest (rum)Benfica (por)
CSKA Moskva (rus)AEK Athen (græ)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde  
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F 
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde  
  2. kvalrunde  
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2005/2006
  2007/2008
  Øvrige år