Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 14. november 2019 kl. 12:54
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2008/2009
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (28)
AlbanienDinamo Tirana
AndorraSanta Coloma
ArmenienFC Pyunik
AserbajdsjanInter Baku
BosnienFK Modrica
CypernAnorthosis
EstlandLevadia
FinlandTampere United
FærøerneNSI
GeorgienDinamo Tbilisi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandDrogheda
IslandValur
KasakhstanFK Aktobe
KroatienDinamo Zagreb
LetlandFK Ventspils
LitauenFBK Kaunas
LuxembourgF91
MakedonienRabotnicki
MaltaValletta
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroBuducnost
NordirlandLinfield
San MarinoMurata
SlovakietArtmedia
SlovenienNK Domzale
SverigeIFK Göteborg
WalesLlanelli
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (14)
BelgienAnderlecht
DanmarkAaB  
GrækenlandPanathinakos
IsraelBeitar Jerusalem  
NorgeBrann  
PolenWisla Krakow  
SchweizFC Basel  
SerbienPartizan Beograd  
SkotlandGlasgow Rangers 
TjekkietSparta Prag
TyrkietFenerbahce
UkraineDinamo Kiev
UngarnMTK Budapest
ØstrigRapid Wien  
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (18)
BelgienStandard Liége 
BulgarienLevski Sofia 
EnglandLiverpoolArsenal
FrankrigOlympique Marseille
GrækenlandOlympiakos Piræus 
HollandTwente
ItalienJuventusFiorentina
PortugalGuimaraes
RumænienSteaua Bukarest
RuslandSpartak Moskva
SpanienFC BarcelonaAtletico Madrid
TjekkietSlavia Prag 
TyrkietGalatasaray 
TysklandSchalke 04
UkraineShakhtar Donetsk 
 
GRUPPESPIL (16)
EnglandManchester UnitedChelsea
FrankrigOlympique LyonBordeaux
HollandPSV Eindhoven
ItalienInterAS Roma
PortugalFC PortoSporting Lissabon
RumænienCFR Cluj
RuslandZenit
SkotlandCeltic
SpanienReal MadridVillarreal
TysklandBayern MünchenWerder Bremen
 
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E 
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde 
  4. runde 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2007/2008
  2009/2010
  Øvrige år