Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 30. november 2020 kl. 14:51
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2008/2009
UEFA-CUP, GRUPPE B
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Metalist Kharkiv431030+310
 Galatasaray430141+39
 Olympiakos pirŠus420293+66
 Hertha Berlin402216-52
 Benfica401329-71
 Metalist Kharkiv, Galatasaray og Olympiakos PirŠus til 3. runde

HoldBenfOlympGalataHerthaMetalist
Benfica  06.11.08
0-2
 18.12.08
0-1
Olympiakos PirŠus27.11.08
5-1
  18.12.08
4-0
 
Galatasaray 23.10.08
1-0
  27.11.08
0-1
Hertha Berlin23.10.08
1-1
 03.12.08
0-1
  
Metalist Kharkiv 03.12.08
1-0
 06.11.08
0-0
 

DATOKAMP
18.12.2008Olympiakos PirŠus - Hertha Berlin   4-0 (0-0)
1-0 Dudu (54) ; 2-0 Galletti, straffe (68) ; 3-0 Vassilis Torosidis (86) ; 4-0 Diogo (88)
18.12.2008Benfica - METALIST KHARKIV   0-1 (0-0)
0-1 Oleksandr Rikun (85)
03.12.2008Hertha Berlin - Galatasaray   0-1 (0-0)
0-1 Milan Baros, straffe (69)
03.12.2008METALIST KHARKIV - Olympiakos PirŠus   1-0 (0-0)
1-0 Edmar (87)
27.11.2008Galatasaray - METALIST KHARKIV   0-1 (0-0)
0-1 Edmar (81)
27.11.2008Olympiakos PirŠus - Benfica   5-1 (4-1)
1-0 Luciano Galletti (1) ; 2-0 Christos Patsatzoglou (18) ; 3-0 Diogo (24) ; 3-1 David Luiz (33) ; 4-1 Fernando Belluschi (44) ; 5-1 Diogo (54)
06.11.2008METALIST KHARKIV - Hertha Berlin   0-0 (0-0)
06.11.2008Benfica - Galatasaray   0-2 (0-0)
0-1 Emre Asik (52) ; 0-2 ▄mit Karan (69)
23.10.2008GALATASARY - Olympiakos PirŠus   1-0 (1-0)
1-0 Harry Kewell (25)
23.10.2008Hertha Berlin - Benfica   1-1 (0-0)
0-1 Angel Di Maria (51) ; 1-1 Marko Pantelic (73)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E 
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde 
  4. runde 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2007/2008
  2009/2010
  ěvrige ňr