Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 11. juli 2020 kl. 23:47
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2008/2009
UEFA-CUP, GRUPPE C
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Standard Liége430153+29
 Stuttgart421163+37
 Sampdoria421145-17
 Sevilla420252+36
 Partizan Beograd400418-70
 Standard Liége, Stuttgart og Sampdoria til 3. runde

HoldSevillaStuttgSampdPartizanStandard
Sevilla 23.10.08
2-0
 03.12.08
3-0
 
Stuttgart   06.11.08
2-0
18.12.08
3-0
Sampdoria18.12.08
1-0
27.11.08
1-1
   
Partizan Beograd  23.10.08
1-2
 27.11.08
0-1
Standard Liége06.11.08
1-0
 03.12.08
3-0
  

DATOKAMP
18.12.2008Stuttgart - Standard Liége   3-0 (1-0)
1-0 Sami Khedira (5) ; 2-0 Roberto Hilbert (49) ; 3-0 Ciprian Marica (72)
18.12.2008Sampdoria - Sevilla   1-0 (0-0)
1-0 Jonathan Bottinelli (74)
03.12.2008Standard Liége - Sampdoria   3-0 (3-0)
1-0 Igor De Camargo, straffe (23) ; 2-0 Oguchi Onyewu (35) ; 3-0 Milan Jovanovic (42)
03.12.2008Sevilla - Partizan Beograd   3-0 (1-0)
1-0 Luis Fabiano (32) ; 2-0 Renato (46) ; 3-0 Luis Fabiano (73)
27.11.2008Sampdoria - Stuttgart   1-1 (1-1)
0-1 Ciprian Marica (8) ; 1-1 Paolo Sammarco (39)
27.11.2008Partizan Beograd - Standard Liége   0-1 (0-1)
0-1 Igor De Camargo (36)
06.11.2008Stuttgart - Partizan Beograd   2-0 (0-0)
1-0 Mario Gomez (76) ; 2-0 Mario Gomez (80)
06.11.2008Standard Liége - Sevilla   1-0 (1-0)
1-0 Dieumerci Mbokani (38)
23.10.2008Sevilla - Stuttgart   2-0 (2-0)
1-0 Romaric N'Dri (15) ; 2-0 Renato (16)
23.10.2008Partizan Beograd - Sampdoria   1-2 (1-1)
0-1 Emiliano Bonazzoli (20) ; 1-1 Lamine Diarra (34) ; 1-2 Daniele Dessena (55)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E 
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde 
  4. runde 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2007/2008
  2009/2010
  Øvrige år