Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 29. november 2020 kl. 00:18
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2008/2009
UEFA-CUP, GRUPPE G
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 St. Etienne422094+58
 Valencia413084+46
 FC København412145-15
 Club Brugge403123-13
 Rosenborg402218-72
 St. Etienne, Valencia og FC København til 3. runde

HoldValenciaBruggeRosenborgFCKEtienne
Valencia 04.12.08
1-1
 06.11.08
1-1
 
Club Brugge   17.12.08
0-1
27.11.08
1-1
Rosenborg27.11.08
0-4
23.10.08
0-0
   
FC København  04.12.08
1-1
 23.10.08
1-3
St. Etienne17.12.08
2-2
 06.11.08
3-0
  

DATOKAMP
17.12.2008Club Brugge - FC KØBENHAVN   0-1 (0-0)
0-1 Cesar Santin (58)
17.12.2008St. Etienne - Valencia   2-2 (2-1)
1-0 Ilan (29) ; 1-1 Fernando Morientes (33) ; 2-1 Ilan (44) ; 2-2 Nikola Zigic (72)
04.12.2008FC KØBENHAVN - Rosenborg   1-1 (0-1)
0-1 Steffen Iversen (33) ; 1-1 Mikael Antonsson (85)
04.12.2008Valencia - Club Brugge   1-1 (0-1)
0-1 Alcaráz (19) ; 1-1 Nikola Žigic (60)
27.11.2008Rosenborg - Valencia   0-4 (0-1)
0-1 Juan Mata (21) ; 0-2 Pablo (76) ; 0-3 Rubén Baraja (88) ; 0-4 Joaquín (90)
27.11.2008Club Brugge - St. Etienne   1-1 (0-1)
0-1 David Gigliotti (44) ; 1-1 Ronald Vargas (49)
06.11.2008Valencia - FC KØBENHAVN   1-1 (0-0)
1-0 Fernando Morientes (60) ; 1-1 Cesar Santin (85)
06.11.2008St. Etienne - Rosenborg   3-0 (0-0)
1-0 Ilan (59) ; 2-0 Paulo Machado (62) ; 3-0 Kevin Mirallas (76)
23.10.2008Rosenborg - Club Brugge   0-0 (0-0)
23.10.2008FC KØBENHAVN - St. Etienne   1-3 (0-2)
0-1 Bafetimbi Gomis (2) ; 0-2 Loïc Perrin (37) ; 1-2 Cesar Santin, straffe (59) ; 1-3 Dimitri Payet (65)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E 
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde 
  4. runde 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2007/2008
  2009/2010
  Øvrige år