Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 28. november 2020 kl. 23:47
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2008/2009
UEFA-CUP, GRUPPE H
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 CSKA Moskva4400125+712
 La Coruna421154+17
 Lech Poznan412155+05
 AS Nancy411287+14
 Feyenoord4004110-90
 CSKA Moskva, La Coruna og Lech Poznan til 3. runde

HoldCSKACorunaFeyenoordNancyPoznan
CSKA Moskva 23.10.08
3-0
  27.11.08
1-1
La Coruna  27.11.08
3-0
17.12.08
1-0
 
Feyenoord06.11.08
1-3
   17.12.08
0-1
AS Nancy04.12.08
3-4
 23.10.08
3-0
  
Lech Poznan 04.12.08
1-1
 06.11.08
2-2
 

DATOKAMP
17.12.2008LA CORUNA - AS NANCY   1-0 (0-0)
1-0 Rodolfo Bodipo (73)
17.12.2008Feyenoord - LECH POZNAN   0-1 (0-1)
0-1 Ivan Djurdjevic (27)
04.12.2008AS NANCY - CSKA Moskva   3-4 (1-2)
1-0 Moncef Zerka (4) ; 1-1 Vagner Love (24) ; 1-2 Ramón (34) ; 1-3 Vagner Love (62) ; 2-3 Julien Feret (72) ; 3-3 Basile Camerling (79) ; 3-4 Vagner Love (89)
04.12.2008LECH POZNAN - LA CORUNA   1-1 (1-1)
0-1 Diego Colotto (2) ; 1-1 Hernán Rengifo (41)
27.11.2008CSKA Moskva - LECH POZNAN   2-1 (2-0)
1-0 Alan Dzagoev (31) ; 2-0 Yuri Zhirkov (45) ; 2-1 Semir Stilic (66)
27.11.2008LA CORUNA - Feyenoord   3-0 (1-0)
1-0 Alberto Lopo (30) ; 2-0 Selvmål, Kevin Hofland (50) ; 3-0 Andrés Guardado (51)
06.11.2008LECH POZNAN - AS NANCY   2-2 (2-1)
1-0 Slawomir Peszko (5) ; 1-1 Chris Malonga (10) ; 2-1 Semir Stilic (22) ; 2-2 Moncef Zerka (81)
06.11.2008Feyenoord - CSKA Moskva   1-3 (1-2)
0-1 Vasili Berezutski (14) ; 1-1 Giovanni von Bronckhorst (29) ; 1-2 Vagner Love (40) ; 1-3 Vagner Love (81)
23.10.2008CSKA Moskva - LA CORUNA   3-0 (2-0)
1-0 Alan Dzagoev (9) ; 2-0 Alan Dzagoev (12) ; 3-0 Vagner Love (61)
23.10.2008AS NANCY - Feyenoord   3-0 (0-0)
1-0 Moncef Zerka (48) ; 2-0 Julien Feret (54) ; 3-0 Helder (85)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe E 
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

UEFA-CUP
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G 
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde 
  4. runde 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2007/2008
  2009/2010
  Øvrige år