Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 9. december 2019 kl. 20:21
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2009/2010
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (4)
AndorraSant Julia
MaltaHibernians
MontenegroFK Mogren
San MarinoTre Fiori
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (32)
AlbanienKF Tirana
ArmenienPyunik Yerevan
AserbajdsjanFK Baku
BosnienZrinjski Mostar
BulgarienLevski Sofia
CypernApoel Nicosia
DanmarkFC København
EstlandLevadia
FinlandInter
FærøerneEB
GeorgienGeorgia Tbilisi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandBohemians
IslandHafnarfjordur
IsraelMaccabi Haifa
KasakhstanFK Aktobe
KroatienDinamo Zagreb
LetlandVentspils
LitauenEkranas
LuxembourgF91
MakedonienMakedonija Skopje
MoldovaSheriff Tiraspol
NordirlandGlentoran
NorgeStabæk
PolenWisla Krakow
SerbienPartizan Beograd
SlovakietSlovan Bratislava
SlovenienNK Maribor
SverigeKalmar FF
UngarnDebrecen
WalesRhyl FC
ØstrigFC Salzburg
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTRE (3)
GrækenlandOlympiakos Piræus
SchweizFC Zürich
TjekkietSlavia Praha
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (10)
BelgienAnderlecht
GrækenlandPanathinaikos
HollandTwente
PortugalSporting Lissabon
RumænienFC Timisoara
RuslandDynamo Moskva
SkotlandCeltic
TjekkietSparta Prag
TyrkietSivasspor
UkraineShakhtar Donetsk
 
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (5)
EnglandArsenal
FrankrigOlympique Lyon
ItalienFiorentina
SpanienAtletico Madrid
TysklandStuttgart
 
GRUPPESPIL (22)
BelgienStandard Liége
EnglandManchester UnitedLiverpoolChelsea
FrankrigBordeauxOlympique Marseille
HollandAZ Alkmaar
ItalienInterJuventusAC Milan
PortugalFC Porto
RumænienUnirea Urziceni
RuslandRubin KazanCSKA Moskva
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienFC BarcelonaReal MadridSevilla
TyrkietBesiktas
TysklandWolfsburgBayern München
UkraineDinamo Kiev
 
  Turneringsstruktur

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K 
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2008/2009
  2010/2011
  Øvrige år