Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 8. juli 2020 kl. 02:38
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2010/2011
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN

1. KVALIFIKATIONSRUNDE (4)
AndorraFC Santa Coloma
MaltaBirkirkara
MontenegroRudar Pljevlja
San MarinoTre Fiori
 
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (32)
AlbanienDinamo Tirana
ArmenienPyunik Yerevan
AserbajdsjanInter Baku
BosnienZeljeznicar
BulgarienLitex Lovech
CypernOmonia Nicosia
EstlandLevadia
FinlandHJK Helsinki
FærøerneHB
GeorgienOlimpi Rustavi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandBohemians
IslandHafnarfjordur
IsraelHapoel Tel Aviv
KasakhstanFK Aktobe
KroatienDinamo Zagreb
LetlandMetalurgs Liepaja
LitauenEkranas
LuxembourgJeunesse d'Esch
MakedonienRenova Dzepciste
MoldovaSheriff Tiraspol
NordirlandLinfield
NorgeRosenborg
PolenLech Poznan
SerbienPartizan Beograd
SlovakietMSK Zilina
SlovenienNK Koper
SverigeAIK Stockholm
TjekkietSparta Prag
UngarnDebrecen
WalesNew Saints
ØstrigFC Salzburg
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTRE (3)
BelgienAnderlecht
DanmarkFC København
SchweizFC Basel
 
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (10)
BelgienAA Gent
GrækenlandPAOK Saloniki
HollandAjax
PortugalSporting Braga
RumænienUnirea Urziceni
RuslandZenit
SkotlandCeltic
SchweizYoung Boys
TyrkietFenerbahce
UkraineDinamo Kiev
 
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (5)
EnglandTottenham
FrankrigAuxerre
ItalienSampdoria
SpanienSevilla
TysklandWerder Bremen
 
GRUPPESPIL (22)
EnglandChelseaManchester UnitedArsenal
FrankrigOlympique MarseilleOlympique Lyon
GrækenlandPanathinaikos
HollandTwente
ItalienInterAS RomaAC Milan
PortugalBenfica
RumænienCFR Cluj
RuslandRubin KazanSpartak Moskva
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienFC BarcelonaReal MadridValencia
TyrkietBursaspor
TysklandBayern MünchenSchalke 04
UkraineShakhtar Donetsk
 
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finale 
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H 
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2009/2010
  2011/2012
  Øvrige år