Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 8. april 2020 kl. 19:34
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2010/2011
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D
 
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Villarreal640285+312
 PAOK Saloniki632153+211
 Dinamo Zagreb621345-17
 Club Brugge603348-43
 Villarreal og PAOK Saloniki til sekstendedelsfinaler

HoldVillarrealClub BruggeDinamo ZPAOK
Villarreal 30.09.10
2 - 1
02.12.10
3 - 0
21.10.10
1 - 0
Club Brugge15.12.10
  1 - 2
 04.11.10
0 - 2
16.09.10
1 - 1
Dinamo Zagreb16.09.10
2 - 0
21.10.10
0 - 0
 15.12.10
0 - 1
PAOK Saloniki04.11.10
1 - 0
02.12.10
1 - 1
30.09.10
1 - 0
 
HoldVillarrealClub BruggeDinamo ZPAOK

DATOKAMP
15.12.2010Club Brugge - VILLARREAL   1-2 (1-2)
1-0 Dorge Kouemaha (28) ; 1-1 Giuseppe Rossi (30) ; 1-2 Giuseppe Rossi, straffe (34)
15.12.2010Dinamo Zagreb - PAOK Saloniki   0-1 (0-0)
0-1 Dimitris Salpingidis (60)
02.12.2010PAOK Saloniki - Club Brugge   1-1 (1-0)
1-0 Vierinha (25) ; 1-1 Stefan Scepovic (89)
02.12.2010VILLARREAL - Dinamo Zagreb   3-0 (1-0)
1-0 Giuseppe Rossi, straffe (25) ; 2-0 Marcos Ruben (62) ; 3-0 Giuseppe Rossi (80)
04.11.2010Club Brugge - Dinamo Zagreb   0-2 (0-0)
0-1 Sammir (55) ; 0-2 Igor Biscan (59)
04.11.2010PAOK Saloniki - VILLARREAL   1-0 (0-0)
1-0 Vierinha (70)
21.10.2010Dinamo Zagreb - Club Brugge   0-0 (0-0)
21.10.2010VILLARREAL - PAOK Saloniki   1-0 (1-0)
1-0 Marco Ruben (38)
30.09.2010VILLARREAL - Club Brugge   2-1 (1-1)
1-0 Giuseppe Rossi (41) ; 1-1 Ryan Donk (45) ; 2-1 Gonzalo Rodriguez (56)
30.09.2010PAOK Saloniki - Dinamo Zagreb   1-0 (0-0)
1-0 Vladan Ivic (56)
16.09.2010Club Brugge - PAOK Saloniki   1-1 (0-0)
1-0 Dorge Kouemaha (61) ; 1-1 Stelios Malezas (78)
16.09.2010Dinamo Zagreb - VILLARREAL   2-0 (1-0)
1-0 Ante Rukavina (18) ; 2-0 Sammir (80)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finale 
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H 
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2009/2010
  2011/2012
  Øvrige år