Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 25. september 2021 kl. 07:44
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2010/2011
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
29.07.2010BUDUCNOST - Brøndby   1-2 (0-0)
0-1 Selvm�l, Goran Adamovic (73) ; 0-2 Mike Jensen (87) ; 1-2 Fatos Beciraj (90)
05.08.2010Brøndby - BUDUCNOST   1-0 (1-0)
1-0 Ousman Jallow (11)
Brøndby til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
28.07.2010FC NORDSJ�LLAND - Sporting Lissabon   0-1 (0-1)
0-1 Simon Vukecevic (24)
05.08.2010Sporting Lissabon - FC NORDSJ�LLAND   2-1 (1-0)
1-0 Helder Postiga (24) ; 1-1 Rawez Lawan (79) ; 2-1 Maniche (90)
Sporting Lissabon til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
28.07.2010OB - ZRINJSKI MOSTAR   5-3 (4-1)
0-1 Vlado Zadro (15) ; 1-1 Rurik Gislason (16) ; 2-1 Johan Absalonsen (23) ; 3-1 Peter Utaka (31) ; 4-1 Hans Henrik Andreasen (37) ; 5-2 Mladen Zizovic, straffe (65) ; 5-3 Vlado Zadro (71)
05.08.2010ZRINJSKI MOSTAR - OB   0-0 (0-0)
OB til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
 
28.07.2010RANDERS FC - Lausanne Sports   2-3 (1-1)
1-0 Yura Movsisyan (7) ; 1-1 Martin Steuble (41) ; 1-2 Silvio, straffe (62) ; 2-2 Yura Movsisyan (81) ; 2-3 Silvia (84)
05.08.2010Lausanne Sports - RANDERS FC   1-1 (0-0)
0-1 Yura Movsisyan (49) ; 1-1 Rodrigo Tosi (68)
Lausanne Sports til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
27.07.2010CSKA Sofia - CLIFTONVILLE   3-0 (1-0)
1-0 Pavel Vidanov (9) ; 2-0 Marquinhos (72) ; 3-0 Rumen Trifonov (74)
05.08.2010CLIFTONVILLE - CSKA Sofia   1-2 (1-0)
1-0 Liam Boyce (42) ; 1-1 Tomi Kostadinov (85) ; 1-2 Marquinhos (88)
CSKA Sofia til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
28.07.2010SIBIR NOVOSIBIRSK - Apollon Limassol   1-0 (0-0)
1-0 Aleksei Medvedev (74)
05.08.2010Apollon Limassol - SIBIR NOVISIBIRSK   2-1 (1-0)
1-0 Jose Semedo (12) ; 1-1 Igor Shevchenko (63) ; 2-1 Antonio Nunez (71)
Sibir Novisibirsk til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanem�l)
 
28.07.2010SPARTAK ZLATIBOR VODA - DNIPRO   2-1 (1-1)
1-0 Vladimir Torbica, straffe (16) ; 1-1 Serhiy Kravchenko (23) ; 2-1 Vladimir Torbica, straffe (90)
05.08.2010DNIPRO - SPARTAK ZLATIBOR VODA   2-0 (1-0)
1-0 Yevhen Seleznyov (45) ; 2-0 Mario Holek (48)
Dnipro til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
28.07.2010DNEPR MOGILEV - Banik Ostrava   1-0 (0-0)
1-0 Igor Zenkovich (63)
05.08.2010Banik Ostrava - DNEPR MOGILEV   1-2 (1-1)
0-1 Vladimir Yurchenko, straffe (24) ; 1-1 Radim Reznik (26) ; 1-2 Igor Zenkovich (70)
Dnepr Mogilev til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
28.07.2010Beroe Stara Zagora - Rapid Wien   1-1 (0-1)
0-1 Steffen Hofmann, straffe (45) ; 1-1 Vladislav Zlatinov (85)
03.08.2010Rapid Wien - Beroe Stara Zagora   3-0 (1-0)
1-0 Nikica Jelavic (5) ; 2-0 Nikica Jelavic (60) ; 3-0 Markus Katzer (71)
Rapid Wien til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
28.07.2010MYPA-47 - FC TIMISOARA   1-2 (0-1)
0-1 Iulian Tames (34) ; 1-1 Tosaint Ricketts (49) ; 1-2 Mircea Axente (74)
05.08.2010FC TIMISOARA - MYPA-47   3-3 (0-3)
0-1 Ilari �ij�l� (18) ; 0-2 Tosaint Ricketts (20) ; 0-3 Tosaint Ricketts (25) ; 1-3 Mircea Axente (53) ; 2-3 Ianis Zicu (80) ; 3-3 Marian Cisovsky (90)
FC Timisoara til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
 
28.07.2010Inter TURKU - RACING GENK   1-5 (0-2)
0-1 Kevin De Bruyne (17) ; 0-2 Marvin Ogunjimi (44) ; 1-2 Guillano Grot (54) ; 1-3 Elyaniv Barda (61) ; 1-4 Jelle Vossen (77) ; 1-5 Jelle Vossen (85)
05.08.2010RACING GENK - Inter TURKU   3-2 (1-1)
1-0 Marvin Ogunjimi (24) ; 1-1 Daniel Antunez (35) ; 2-1 Daniel Tozser, straffe (80) ; 3-1 Stein Huysegems (85) ; 3-2 Daniel Antunez (90)
Racing Genk til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-3
 
28.07.2010Ruch Chorzow - Austria Wien   1-3 (1-2)
1-0 Michal Pulkowski (4) ; 1-1 Roland Linz (7) ; 1-2 Peter Hlinka (43) ; 1-3 Tomas Jun (73)
05.08.2010Austria Wien - Ruch Chorzow   3-0 (3-0)
1-0 Florian Klein, straffe (4) ; 2-0 Julian Baumgartlinger (10) ; 3-0 Julian Baumgartlinger (21)
Austria Wien til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
 
28.07.2010KARPATY LVIV - ZESTAFONI   1-0 (1-0)
1-0 Igor Khudobyak (6)
05.08.2010ZESTAFONI - KARPATY LVIV   0-1 (0-0)
0-1 Denys Kozhanov (90)
Karpaty Lviv til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
 
28.07.2010ELFSBORG - TETEKS TETOVO   5-0 (1-0)
1-0 Stefan Ishizaki (29) ; 2-0 Anders Svensson (50) ; 3-0 Denni Avdic (57) ; 4-0 Daniel Nordmark (66) ; 5-0 James Keene (77)
05.08.2010TETOVO - ELFSBORG   1-2 (1-1)
1-0 Aleksandar Stojanovski (31) ; 1-1 Elmin Kurbegovic (42) ; 1-2 Amadou Jawo (56)
Elfsborg til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
 
28.07.2010MOLDE - Stuttgart   2-3 (0-1)
0-1 SeBastian Rudy (27) ; 1-1 Mattias Mostr�m (65) ; 1-2 Zdravko Kuzmanovic (74) ; 2-2 Magne Hoseth (76) ; 2-3 Martin Harnik (82)
05.08.2010Stuttgart - MOLDE   2-2 (0-1)
0-1 Emil Johansson (41) ; 0-2 Knut Olav Rindar�y (49) ; 1-2 Pavel Pogrebnyak (55) ; 2-2 Timo Gebhart (90)
Stuttgart til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
 
28.07.2010FC UTRECHT - FC LUZERN   1-0 (1-0)
1-0 Dries Mertens (35)
05.08.2010FC LUZERN - FC UTRECHT   1-3 (0-3)
0-1 Nana Asare (13) ; 0-2 Ricky van Wolfswinkel (22) ; 0-3 Michael Silberbauer (28) ; 1-3 Janko Pacar (53)
FC Utrecht til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
28.07.2010AALESUND - MOTHERWELL   1-1 (0-0)
0-1 Jamie Murphy (48) ; 1-1 Alexander Mathiesen, straffe (90)
05.08.2010MOTHERWELL -AALESUND   3-0 (2-0)
1-0 Jamie Murphy (3) ; 2-0 John Sutton (13) ; 3-0 Jonathan Page (89)
Motherwell til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
28.07.2010Apoel Nicosia - FK JABLONEC   1-0 (0-0)
1-0 Esteban Solari (55)
05.08.2010FK JABLONEC - Apoel Nicosia   1-3 (1-3)
0-1 Paulo Jorge (24) ; 0-2 Constantinos Charalambides (28) ; 1-2 Petr Pavlik (33) ; 1-3 Esteban Solari (37)
Apoel Nicosia til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
28.07.2010KALMAR - Levski Sofia   1-1 (0-1)
0-1 Joaozinho (28) ; 1-1 Abiola Dauda (83)
05.08.2010Levski Sofia - KALMAR FF   5-2 (2-0)
1-0 Garra Dembele (12) ; 2-0 Daniel Mladenov (33) ; 3-0 Garra Dembele (70) ; 3-1 Tobias Eriksson (82) ; 3-2 Daniel Mendes (84) ; 4-2 Ismail Isa (90) ; 5-2 Ismail Isa (90)
Levski Sofia til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
 
28.07.2010MACCABI HAIFA - DINAMO MINSK   1-0 (1-0)
1-0 Vladimer Dvalishvili (30)
05.08.2010DINAMO MINSK - MACCABI HAIFA   3-1 (1-1)
0-1 Vladimir Dvalishvili (27) ; 1-1 Oleg Strakhanovich (35) ; 2-1 Anton Putilo (55) ; 3-1 Anton Putilo (90)
Dinamo Minsk til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
28.07.2010Wisla Krakow - GARABAG AGDAM   0-1 (0-0)
0-1 Vugar Nadyrov (69)
05.08.2010GARABAG AGDAM - Wisla Krakow   3-2 (3-0)
1-0 Afran Ismayilov (28) ; 2-0 Raut Aliyev (33) ; 3-0 Rashad A. Sadygov (35) ; 3-1 Pawel Brozek (56) ; 3-2 Rafal Boguski (88)
Garabag Agdam til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
28.07.2010CERCLE BRUGGE - Anorthosis   1-0 (0-0)
1-0 Dominic Foley (68)
05.08.2010Anorthosis - CERCLE BRUGGE   3-1 (1-0)
1-0 Cafu (45) ; 2-0 Cafu (60) ; 2-1 William Owusu Acheampong (78) ; 3-1 Cafu (87)
Anorthosis til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
28.07.2010Dinamo Bukarest - Hajduk Split   3-1 (1-0)
1-0 Andrei Cristea, straffe (6) ; 2-0 Juan Pablo Garat (40) ; 2-1 Marin Tomasov (64) ; 3-1 Djakaridja Kone (70)
05.08.2010Hajduk Split - Dinamo Bukarest   3-0 (3-0)
1-0 Ante Vukusic (12) ; 2-0 Mario Brkljaca (23) ; 3-0 Marin Tomasov (38)
Hajduk Split til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
28.07.2010Galatasaray - OFK Beograd   2-2 (1-0)
1-0 Arda Turan (26) ; 2-0 Arda Turan (76) ; 2-1 Milos Krstic (80) ; 2-2 Nenad Injac (86)
05.08.2010OFK Beograd - Galatasaray   1-5 (1-2)
0-1 Mustafa Sarp (12) ; 0-2 Harry Kewell (22) ; 1-2 Danilo Nikolic (32) ; 1-3 Harry Kewell, straffe (57) ; 1-4 Arda Turan (71) ; 1-5 Mehmet Batdal (81)
Galatasaray til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
 
28.07.2010NK MARIBOR - Hibernian   3-0 (1-0)
1-0 Josip Ilicic (31) ; 2-0 Josip Ilicic (52) ; 3-0 Marcos (60)
05.08.2010Hibernian - NK MARIBOR   2-3 (0-1)
0-1 Marcos (20) ; 1-1 Edwin de Graaf (54) ; 1-2 Dejan Mezga, straffe (67) ; 1-3 Marcos (73) ; 2-3 Edwin de Graaf (89)
NK Maribor til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
 
28.07.2010Røde Stjerne Beograd - Slovan Bratislava   1-2 (0-1)
0-1 Milan Ivana (43) ; 1-1 Milos Trifunovic (63) ; 1-2 Kornel Salata (68)
05.08.2010Slovan Bratislava - Røde Stjerne Beograd   1-1 (1-0)
1-0 Selvm�l, Slavoljub Djordjevic (2) ; 1-1 Kadu (73)
Slovan Bratislava til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
28.07.2010VIKTORIA PLZEN - Besiktas   1-1 (1-1)
1-0 David Limbersky (28) ; 1-1 Matias Delgado, straffe (45)
05.08.2010Besiktas - VIKTORIA PLZEN   3-0 (1-0)
1-0 Ricardo Quaresma (38) ; 2-0 Matias Delgado (57) ; 3-0 Filip Holosko (71)
Besiktas til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
28.07.2010Olympiakos Piræus - MACCABI TEL AVIV   2-1 (0-1)
0-1 Haris Medunjanin, straffe (18) ; 1-1 Jaouad Zairi (67) ; 2-1 Dennis Rommedahl (73)
05.08.2010MACCABI TEL AVIV - Olympiakos Piræus   1-0 (1-0)
1-0 Roberto Colautti (42)
Maccabi Tel Aviv til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanem�l)
 
28.07.2010Sturm Graz - DINAMO TBILISI   2-0 (0-0)
1-0 Ferdinand Feldhofer (49) ; 2-0 Roman Kienast (59)
05.08.2010DINAMO TBILISI - Sturm Graz   1-1 (1-1)
1-0 Robertinho (11) ; 1-1 Samir Muratovic, straffe (40)
Sturm Graz til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
28.07.2010ETO GY�R - MONTPELLIER   0-1 (0-1)
0-1 Olivier Giroud (32)
05.08.2010MONTPELLIER - ETO GY�R   0-1 (0-1)
0-1 Valentin Babic (40)
ETO Gy�r til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (vandt 4-3 p� straffespark)
 
28.07.2010MARITIMO FUNCHAL - BANGOR CITY   8-2 (2-0)
1-0 Tcho (33) ; 2-0 Danilo (38) ; 3-0 Baba Diawara (51) ; 3-1 Nicholas Ward (73) ; 4-1 Danilo (75) ; 5-1 Baba Diawara (78) ; 6-1 Tcho (79) ; 7-1 Kanu (80) ; 8-1 Fidelis (90) ; 8-2 Eddie Jebb (90)
05.08.2010BANGOR CITY - MARITIMO FUNCHAL   1-2 (1-0)
1-0 Alan Bull (9) ; 1-1 Adilson (48) ; 1-2 Marquinho (58)
Maritimo Funchal til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 10-3
 
28.07.2010Shamrock Rovers - Juventus   0-2 (0-1)
0-1 Amauri (3) ; 0-2 Amauri (75)
05.08.2010Juventus - Shamrock Rovers   1-0 (0-0)
1-0 Alessandro Del Piero (74)
Juventus til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
 
28.07.2010AZ ALKMAAR - IFK Göteborg   2-0 (0-0)
1-0 Ragnar Klavan (52) ; 2-0 Johann Gudmundsson (56)
05.08.2010IFK Göteborg - AZ ALKMAAR   1-0 (0-0)
1-0 Stefan Selakovic (67)
AZ Alkmaar til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
28.07.2010JAGIELLONIA BIALYSTOK - Aris Saloniki   1-2 (1-2)
0-1 Toni Calvo, straffe (4) ; 0-2 Toni Calvo (7) ; 1-2 Rafal Grzyb (24)
05.08.2010Aris Saloniki - JAGIELLONIA BAILYSTOK   2-2 (1-1)
1-0 Danijel Cesarec (19) ; 1-1 Selvm�l, Ronaldo Guiaro (26) ; 1-2 Marcin Burkhardt (66) ; 2-2 Danijel Cesarec, straffe (75)
Aris Saloniki til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
28.07.2010RABOTNICKI - Liverpool   0-2 (0-1)
0-1 David N'Gog (17) ; 0-2 David N'Gog (59)
05.08.2010Liverpool - RABOTNICKI   2-0 (2-0)
1-0 David N'Gog (22) ; 2-0 Steven Gerrard, straffe (40)
Liverpool til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finale 
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H 
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2009/2010
  2011/2012
  vrige r