Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 12. juli 2020 kl. 04:44
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2011/2012
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALRUNDE
RESULTATER
13.07.2011Bangor City (wal) - HJK Helsinki (fin)   0-3 (0-1)
0-1 Berat Sadik (14) ; 0-2 Berat Sadik (55) ; 0-3 SeBastian Sorsa (89)
19.07.2011HJK Helsinki (fin) - Bangor City (wal)   10-0 (2-0)
1-0 Alexander Ring (37) ; 2-0 Berat Sadik (44) ; 3-0 Erfan Zeneli (47) ; 4-0 Rafinha (52) ; 5-0 Erfan Zeneli (54) ; 6-0 Teemu Pukki (64) ; 7-0 Kastriot Kastrati (66) ; 8-0 Teemu Pukki (67) ; 9-0 Jarno Parikka (71) ; 10-0 Kastriot Kastrati (88)
HJK Helsinki (fin) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 13-0
 
13.07.2011Dinamo Zagreb (kro) - Neftchi Baku (ase)   3-0 (1-0)
1-0 Milan Badelj (37) ; 2-0 Ivan Krstanovic (46) ; 3-0 Ivan Krstanovic, straffe (65)
19.07.2011Neftchi Baku (ase) - Dinamo Zagreb (kro)   0-0 (0-0)
Dinamo Zagreb (kro) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
 
12.07.2011FK Mogren (mon) - Litex (bul)   1-2 (1-0)
1-0 Miodrag Zec (14)<; 1-1 Svetoslav Todorov (77) ; 1-2 Svetoslav Todorov (79)
19.07.2011Litex (bul) - FK Mogren (mon)   3-0 (1-0)
1-0 Petar Zanev (3) ; 2-0 Svetoslav Todorov, straffe (49) ; 3-0 Hristo Yanev (80)
Litex (bul) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
13.07.2011Linfield (nir) - BATE Borisov (hvi)   1-1 (1-1)
1-0 Daryl Fordyce (5) ; 1-1 Renan Bressan, straffe (37)
19.07.2011BATE Borisov (hvi) - Linfield (nir)   2-0 (0-0)
1-0 Pavel Nekhaychik (58) ; 2-0 Aleksandr Pavlov (61)
BATE Borisov (hvi) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
13.07.2011Maccabi Haifa (isr) - Borac Banja Luka (bos)   5-1 (1-1)
0-1 Boris Raspudic (24) ; 1-1 Weaam Amasha (45) ; 2-1 Weaam Amasha (71) ; 3-1 Bamidele Yampolsky (72) ; 4-1 Weaam Amasha (73) ; 5-1 Eyal Golasa (80)
20.07.2011Borac Banja Luka (bos) - Maccabi Haifa (isr)   3-2 (2-1)
1-0 Branislav Krunic (9) ; 1-1 Vladimir Dvalishvili (24) ; 2-1 Branislav Krunic (34) ; 2-2 Vladimir Dvalishvili (54) ; 3-2 Nemanja Vidakovic (84)
Maccabi Haifa (isr) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-4
 
13.07.2011Malmø FF (sve) - HB (fær)   2-0 (0-0)
1-0 Dardan Rexhepi (58) ; 2-0 Selvmål, Rógvi Holm (77)
19.07.2011HB (fær) - Malmø FF (sve)   1-1 (0-0)
1-0 Frodi Benjaminsen (70) ; 1-1 Wilton Figueiredo (90)
Malmø FF (sve) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
12.07.2011NK Maribor (slo) - F91 (lux)   2-0 (2-0)
1-0 Arghus (36) ; 2-0 Agim Ibraimi (45)
19.07.2011F91 (lux) - NK Maribor (slo)   1-3 (0-1)
0-1 Dejan Mezga (26) ; 1-1 Daniel Da Mota (54) ; 1-2 Robert Beric (72) ; 1-3 Dejan Mezga, straffe (76)
NK Maribor (slo) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
13.07.2011Partizan Beograd (ser) - Shkendija Tetovo (mak)   4-0 (0-0)
1-0 Zvonimir Vukic (48) ; 2-0 Eduardo (58) ; 3-0 Marko Scepovic (74) ; 4-0 Selvmål, Izair Emini (76)
19.07.2011Shkendija Tetovo (mak) - Partizan Beograd (ser)   0-1 (0-0)
0-1 Vladimir Jovancic (68)
Partizan Beograd (ser) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
 
12.07.2011Pyunik Yerevan (arm) - Viktoria Plzen (tje)   0-4 (0-3)
0-1 Marek Bakos (7) ; 0-2 Pavel Horvath, straffe (28) ; 0-3 Marek Bakos, straffe (40) ; 0-4 Daniel Kolar (72)
19.07.2011Viktoria Plzen (tje) - Pyunik Yerevan (arm)   5-1 (3-0)
1-0 Marek Bakos (38) ; 2-0 Marek Bakos (42) ; 3-0 Daniel Kolar (45) ; 3-1 Edgar Malakyan (49) ; 4-1 Daniel Kolar (57) ; 5-1 Vaclav Pilar (90)
Viktoria Plzen (tje) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-1
 
13.07.2011Rosenborg (nor) - Breidablik (isl)   5-0 (1-0)
1-0 Per Ciljan Skjelbred (43) ; 2-0 Mikael Dorsin (48) ; 3-0 Markus Henriksen (72) ; 4-0 Rade Prica (79) ; 5-0 Trond Olsen (86)
20.07.2011Breidablik (isl) - Rosenborg (nor)   2-0 (1-0)
1-0 Dylan McAllister (28) ; 2-0 Kristinn Steindorsson (82)
Rosenborg (nor) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
 
12.07.2011Shamrock Rovers (irl) - Flora Tallinn (est)   1-0 (1-0)
1-0 Chris Turner (34)
19.07.2011Flora Tallinn (est) - Shamrock Rovers (irl)   0-0 (0-0)
Shamrock Rovers (irl) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
 
12.07.2011Skënderbeu (alb) - Apoel Nicosia (cyp)   0-2 (0-2)
0-1 Nuno Morais (52) ; 0-2 Gustavo Manduca (56)
20.07.2011Apoel Nicosia (cyp) - Skënderbeu (alb)   4-0 (0-0)
1-0 Esteban Solari (59) ; 2-0 Ailton (66) ; 3-0 Aldo Adorno (80) ; 4-0 Constantinos Charalambides (86)
Apoel Nicosia (cyp) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
 
13.07.2011Skonto Riga (let) - Wisla Krakow (pol)   0-1 (0-1)
0-1 Selvmål, Renars Rode (40)
19.07.2011Wisla Krakow (pol) - Skonto Riga (let)   2-0 (0-0)
1-0 Patryk Malecki (51) ; 2-0 Ivica Iliev (64)
Wisla Krakow (pol) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
 
12.07.2011Slovan Bratislava (svk) - Tobol Kustanai (kas)   2-0 (1-0)
1-0 Filip Sebo (41) ; 2-0 Karim Guédé (81)
19.07.2011Tobol Kustanai (kas) - Slovan Bratislava (svk)   1-1 (0-1)
0-1 Jiri Kladrubsky (16) ; 1-1 Selvmål, Peter Stepanovsky (62)
Slovan Bratislava (svk) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
13.07.2011Sturm Graz (øst) - Fehervar (ung)   2-0 (0-0)
1-0 Imre Szabics (68) ; 2-0 Roman Kienast (90)
20.07.2011Fehervar (ung) - Sturm Graz (øst)   3-2 (3-2)
1-0 Akos Elek (27) ; 1-1 Andreas Hölzl (28) ; 2-1 György Sandor (32) ; 2-2 Ferdinand Feldhofer (39) ; 3-2 Zoltan Liptak (45)
Sturm Graz (øst) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
12.07.2011Valletta (mal) - Ekranas (lit)   2-3 (1-3)
0-1 Uchenna Umeh (15) ; 0-2 Dainius Gleveckas (22) ; 0-3 Ramunas Radavicius, straffe (41) ; 1-3 Michael Mifsud (43) ; 2-3 William Barbosa, straffe (90)
19.07.2011Ekranas (lit) - Valletta (mal)   1-0 (1-0)
1-0 Ignas Dedura (5)
Ekranas (lit) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
 
13.07.2011Zestafoni (geo) - Dacia Chisinau (mol)   3-0 (3-0)
1-0 Nikoloz Gelashvili (14) ; 2-0 Jaba Dvali (23) ; 3-0 Jaba Dvali (40)
20.07.2011Dacia Chisinau (mol) - Zestafoni (geo)   2-0 (1-0)
1-0 Dumitru Popovici (20) ; 2-0 Ghenadie Orbu (90)
Zestafoni (geo) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

   EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K 
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2010/2011
  2012/2013
  Øvrige år