Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 1. april 2020 kl. 23:37
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2011/2012
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L
 STILLING OG RESULTATER
 HOLDKVUTFI+/-P
 Anderlecht6600185+1318
 Lokomotiv Moskva64021411+312
 AEK Athen6105815-73
 Sturm Graz6105514-93
 Anderlecht og Lokomotiv Moskva til 1/16-finaler

HoldAnderlechtAEKLokomotiv MSturm
Anderlecht 15.09.11
4 - 1
14.12.11
5 - 3
03.11.11
3 - 0
AEK Athen01.12.11
1 - 2
 03.11.11
1 - 3
29.09.11
1 - 2
Lokomotiv Moskva29.09.11
0 - 2
20.10.11
3 - 1
 01.12.11
3 - 1
Sturm Graz20.10.11
0 - 2
14.12.11
1 - 3
15.09.11
1 - 2
 
HoldAnderlechtAEKLokomotiv MSturm

DATOKAMP
14.12.2011Anderlecht - Lokomotiv Moskva   5-3 (2-1)
0-1 Vladislav Ignatjev (21) ; 1-1 Sacha Kljestan (33) ; 2-1 Fernando Canesin (39) ; 3-1 Marcin Wasilewski (57) ; 4-1 Matias Suarez (61) ; 4-2 Dmitri Sychev, straffe (69) ; 5-2 Guillaume Gillet (78) ; 5-3 Dmitri Sychev (89)
14.12.2011Sturm Graz - AEK Athen   1-3 (0-2)
0-1 Constantinos Manolas (11) ; 0-2 Nathan Burns (44) ; 1-2 Florian Kainz (59) ; 1-3 Viktor Klonaridis (77)
01.12.2011AEK Athen - Anderlecht   1-2 (1-2)
0-1 Guillaume Gillet (4) ; 1-1 Demetris Sialmas (19) ; 1-2 Guillaume Gillet (36)
01.12.2011Lokomotiv Moskva - Sturm Graz   3-1 (0-0)
1-0 Maicon (62) ; 1-1 Florian Kainz (63) ; 2-1 Dmitri Sychev, straffe (72) ; 3-1 Denis Glushakov (89)
03.11.2011AEK Athen - Lokomotiv Moskva   1-3 (0-0)
0-1 Denis Glushakov (50) ; 1-1 Leonardo (60) ; 1-2 Maicon (72) ; 1-3 Vladislav Ignatjev (80)
03.11.2011Anderlecht - Sturm Graz   3-0 (1-0)
1-0 Guillaume Gillet (23) ; 2-0 Matias Suarez (74) ; 3-0 Tom de Sutter (81)
20.10.2011Lokomotiv Moskva - AEK Athen   3-1 (0-0)
1-0 Dmitri Sychev (47) ; 2-0 Dmitri Sychev, straffe (71) ; 2-1 Demetris Sialmas (89) ; 3-1 Felipe Caicedo (90)
20.10.2011Sturm Graz - Anderlecht   0-2 (0-0)
0-1 Guillaume Gillet (66) ; 0-2 Matias Suarez (75)
29.09.2011AEK Athen - Sturm Graz   1-2 (0-0)
1-0 Selvmål, Joachim Standfest (50) ; 1-1 Thomas Burgstaller (87) ; 1-2 Mario Haas (90)
29.09.2011Lokomotiv Moskva - Anderlecht   0-2 (0-1)
0-1 Matias Suarez (11) ; 0-2 Dieumerci Mbokani (71)
15.09.2011Anderlecht - AEK Athen   4-1 (3-1)
1-0 Matias Suarez (16) ; 2-0 Milan Jovanovic (33) ; 2-1 Leonardo (36) ; 3-1 Matias Suarez (40) ; 4-1 Matias Suarez (84)
15.09.2011Sturm Graz - Lokomotiv Moskva   1-2 (1-2)
1-0 Imre Szabics (14) ; 1-1 Victor Obinna (28) ; 1-2 Dmitri Sychev (29)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

   EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K 
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2010/2011
  2012/2013
  Øvrige år