Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 1. april 2020 kl. 21:55
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2011/2012
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
 INDTRÆDEN I TURNERINGEN
 1. KVALIFIKATIONSRUNDE (50)
 AlbanienVllazniaFlamurtari
 AndorraFC LusitanosUE Santa Coloma
 ArmenienUlisses YerevanBanants
 AserbajdsjanGarabag AgdamOlimpik Baku
 BosnienSiroki Brijeg
 EstlandKalju NommeTrans Narva
 FinlandHonka Espoo
 FærøerneFuglafjørdurNSI Runavik
 GeorgienOlimpi RustaviDinamo Tbilisi
 HvideruslandFK Minsk
 IrlandSt. Patricks
 IslandKR ReykjavikVestmannaøerne
 KasakhstanIrtysh PavlodarShakhtyor Karaganda
 KroatienNK Varazdin
 LetlandDaugava Daugavpils
 LitauenBanga Gargzdai
 LuxembourgUN KäerjengFola Esch
 MakedonienRabotnicki Renova Dzepciste
 MaltaBirkirkara
 MoldovaMilsami Orhei
 MontenegroZeta GolubovciBuducnost
 NordirlandGlentoranCliftonville
 NorgeTromsø
 PolenJagiellonia Bialystok
 San MarinoTre Penne
 SerbienRad Beograd
 SlovakietSpartak Trnava
 SlovenienNK KoperOlimpija Ljubljana
 SverigeElfsborg
 UngarnPaksi FCFerencvaros
 WalesNew SaintsNeath
 FairplayAalesund (Norge)Häcken (Sverige)Fulham (England)
  
 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (55)
 AlbanienKF Tirana
 AndorraSant Julia
 ArmenienMika Ashtarak
 AserbajdsjanKhazar Lenkoran
 BelgienWesterlo
 BosnienFK SarajevoZeljeznicar
 BulgarienLokomotiv Sofia
 CypernAnorthosisAEK Larnaca
 DanmarkFC Midtjylland
 FinlandPS TurkuPS Kuopio
 EstlandLevadia
 FærøerneEB
 GeorgienGagra Tbilisi
 GrækenlandOlympiakos Volou
 HollandADO Den Haag
 HvideruslandShakhtior Saligorsk
 IrlandBohemians
 IslandHafnarfjordur
 IsraelMaccabi Tel-AvivBnei Yehuda
 KasakhstanFK Aktobe
 KroatienRNK Split
 LetlandVentspilsMetalurgs Liepajas
 LiechtensteinFC Vaduz
 LitauenSuduvaFK Tauras
 LuxembourgDifferdange
 MakedonienMetalurg Skopje
 MaltaFloriana
 MoldovaSheriff TiraspolIskra-Stal Ribnita
 MontenegroRudar Pljevlja
 NordirlandCrusaders
 NorgeVålerengen
 PolenSlask Wroclaw
 PortugalFunchal
 RumænienGaz Metan
 San MarinoJuvenes Dogana
 SchweizFC Thun
 SerbienVojvodina Novi Sad
 SkotlandDundee United
 SlovakietMSK Zilina
 SlovenienNK Domzale
 SverigeÖrebro
 TjekkietFK Jablonec
 TyrkietGazientepspor
 UkraineVorskla Poltava
 UngarnKecskemeti
 WalesLlanelli
 ØstrigAustria WienFC Salzburg
  
 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (30)
 BelgienClub Brugge
 BulgarienLevski Sofia
 CypernOmonia Nicosia
 DanmarkBrøndby
 EnglandStoke City
 FrankrigStade Rennes
 GrækenlandPAOK Saloniki
 HollandAZ Alkmaar
 HvideruslandFC Gomel
 IrlandSligo Rovers
 IsraelHapoel Tel-Aviv
 ItalienPalermo
 KroatienHajduk Split
 NorgeStrømsgodset
 PolenLegia Warszawa
 PortugalGuimaraes
 RumænienDinamo Bukarest
 RuslandAlaniaia Vladikavkaz
 SchweizYoung Boys
 SerbienRøde Stjerne Beograd
 SkotlandHearts
 SlovakietFK Senica
 SpanienAtletico Madrid
 SverigeHelsingborg
 TjekkietSparta PragMlada Boleslav
 TyrkietBursaspor
 TysklandMainz 05
 UkraineKarpaty Lviv
 ØstrigRied
  
 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (41)
 BelgienAnderlecht
 BulgarienCSKA Sofia
 DanmarkFC Nordsjælland
 EnglandBirmingham CityTottenham
 FrankrigSochauxParis St. Germain
 GrækenlandAEK Athen
 HollandPSV Eindhoven
 ItalienLazioAS Roma
 PortugalSporting LissabonSporting Braga
 RumænienRapid BukarestSteaua Bukarest
 RuslandLokomotiv MoskvaSpartak Moskva
 SchweizSion
 SkotlandCeltic
 SpanienAthletic BilbaoSevilla
 TyrkietBesiktas
 TysklandHannover 96Schalke 04
 UkraineMetalist KharkivDnipro Dnipropetrovsk
 CL 3. kvalrunde (mester)Shamrock RoversSlovan BratislavaEkranas
 Partizan BeogradGlasgow RangersHJK Helsinki
 LitexRosenborgZestafoni
 NK Maribor
 CL 3. kvalrunde (ikke-mester)Dynamo KievPanathinaikosTrabzonspor
 Standard LiégeFC Vaslui
  
 GRUPPESPIL (10)
 CL 4. kvalrunde (ikke-mester)Wisla KrakowSturm GrazMalmø FF
 Maccabi HaifaFC Købehavn
 CL 4. kvalrunde (ikke-mester)TwenteUdineseFC Zürich
 Rubin KazanOB
  
 1/16-FINALER (8)
 CL gruppespilManchester CityTrabzonsporManchester United
 AjaxValenciaOlympiakos Piræus
 FC PortoViktoria Plzen
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

   EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K 
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2010/2011
  2012/2013
  Øvrige år