Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 1. april 2020 kl. 23:51
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2011/2012
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
30.06.2011Banants (arm) - Olimpi Rustavi (geo)   0-1 (0-0)
0-1 Irakli Kobalia (48)
07.07.2011Olimpi Rustavi (geo) - Banants (arm)   1-1 (1-0)
1-0 Giorgi Mikaberidze (18) ; 1-1 Du Bala, straffe (72)
Olimpi Rustavi (geo) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
30.06.2011Banga Gargzdai (lit) - Garabag Agdam (ase)   0-4 (0-2)
0-1 Rashad A. Sadygov (18) ; 0-2 Vüqar Nadirov (33) ; 0-3 Vüqar Nadirov (70) ; 0-4 Bakhtiyar Soltanov (88)
07.07.2011Garabag Agdam (ase) - Banga Gargzdai (lit)   3-0 (2-0)
1-0 Admir Teli (29) ; 2-0 Rashad A. Sadygov (35) ; 3-0 Ansi Agoli (77)
Garabag Agdam (ase) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
30.06.2011Birkirkara (mal) - Vllaznia (alb)   0-1 (0-1)
0-1 Xheyahir Sukaj (2)
07.07.2011Vllaznia (alb) - Birkirkara (mal)   1-1 (1-1)
1-0 Armando Vajushi (4) ; 1-1 David Silva (17)
Vllaznia (alb) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
30.06.2011Buducnost (mon) - Flamurtari (alb)   1-3 (0-1)
0-1 Ardit Shehaj (23) ; 1-1 Dragan Boskovic (53) ; 1-2 Daniel Xhafaj (63) ; 1-3 Artan Sakaj, straffe (65)
07.07.2011Flamurtari (alb) - Buducnost (mon)   1-2 (1-0)
1-0 Ardit Shehaj (20) ; 1-1 Dragan Bošković (72) ; 1-2 Dragan Bošković, straffe (77)
Flamurtari (alb) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
30.06.2011Daugava Daugavpils (let) - Tromsø (nor)   0-5 (0-2)
0-1 Remi Johansen (26) ; 0-2 Magnus Andersen (31) ; 0-3 Ruben Yttergård Jenssen (47) ; 0-4 Magnus Andersen (60) ; 0-5 Mohammed Ahamed Jama (72)
07.07.2011Tromsø (nor) - Daugava Daugavpils (let)   2-1 (1-1)
1-0 Simen Moller 12) ; 1-1 Mamuka Gongadze (33) ; 2-1 Steffen Nystrøm (53)
Tromsø (nor) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
30.06.2011Dinamo Tbilisi (geo) - Milsami Orhei (mol)   2-0 (1-0)
1-0 Nika Kvekveskiri (4) ; 2-0 Irakli Levtadze (71)
07.07.2011Milsami Orhei (mol) - Dinamo Tbilisi (geo)   1-3 (0-0)
0-1 Alexandre Koshkadze (73) ; 0-2 Robertino, straffe (90) ; 1-2 Alexandru Golban (90) ; 1-3 Robertinho (90)
Dinamo Tbilisi (geo) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
30.06.2011Elfsborg (sve) - Fola Esch (lux)   4-0 (3-0)
1-0 Oscar Hiljemark (5) ; 2-0 David Elm (24) ; 3-0 Johan Larsson (36) ; 4-0 David Elm (90)
07.07.2011Fola Esch (lux) - Elfsborg (sve)   1-1 (0-1)
0-1 Selvmål, Tom Schnell (37) ; 1-1 Assim Allomerović (74)
Elfsborg (sve) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
30.06.2011Ferencvaros (ung) - Ulisses Yerevan (arm)   3-0 (2-0)
1-0 György Jozsi (31) ; 2-0 Mark Otten (33) ; 3-0 Felipe (69)
07.07.2011Ulisses Yerevan (arm) - Ferencvaros (ung)   0-2 (0-1)
0-1 Liban Abdi, straffe (35) ; 0-2 Lóránt Oláh (90)
Ferencvaros (ung) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
30.06.2011Fuglafjørdur (fær) - KR Reykjavik (isl)   1-3 (1-2)
1-0 Danial Lakjuni (8) ; 1-1 Kjartan Henry Finnbogason (22) ; 1-2 Gudmundur Reynir Gunnarsson (30) ; 1-3 Baldur Sigurdsson (79)
07.07.2011KR Reykjavik (isl) - Fuglafjørdur (fær)   5-1 (2-0)
1-0 Gudjon Baldvinsson (18) ; 2-0 Björn Jónsson (23) ; 3-0 Kjartan Henry Finnbogason (47) ; 4-0 Gudjon Baldvinsson (56) ; 4-1 Nenad Šarić (88) ; 5-1 Óskar Örn Hauksson (90)
KR Reykjavik (isl) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-2
30.06.2011Fulham (eng) - NSI Runavik (fær)   3-0 (1-0)
1-0 Damien Duff (33) ; 2-0 Danny Murphy, straffe (61) ; 3-0 Andrew Johnson (70)
07.07.2011NSI Runavik (fær) - Fulham (eng)   0-0 (0-0)
Fulham (eng) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
30.06.2011Honka Espoo (fin) - Kalju Nomme (est)   0-0 (0-0)
07.07.2011Kalju Nomme (est) - Honka Espoo (fin)   0-2 (0-0)
0-1 Demba Savage (48) ; 0-2 Dudu (77)
Honka Espoo (fin) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
30.06.2011Jagiellonia Bialystok (pol) - Irtysh Pavlodar (kas)   1-0 (0-0)
1-0 Tomasz Frankowski (80)
07.07.2011Irtysh Pavlodar (kas) - Jagiellonia Bialystok (pol)   2-0 (2-0)
1-0 Mamoutou Coulibaly (37) ; 2-0 Gleb Maltsev (43)
Irtysh Pavlodar (kas) til 2. kvalifikationsrunde med sammelagt 2-1
30.06.2011New Saints (wal) - Cliftonville (nir)   1-1 (1-1)
1-0 Alex Darlington (27) ; 1-1 Barry Johnston (39)
07.07.2011Cliftonville (nir) - New Saints (wal)   0-1 (0-1)
0-1 Phil Baker (4)
New Saints (wal) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
30.06.2011NK Koper (slo) - Shakhtyor Karaganda (kas)   1-1 (0-0)
1-0 Davor Bubanja (84) ; 1-1 Zhambyl Kukeyev, straffe (90)
07.07.2011Shakhtyor Karaganda (kas) - NK Koper (slo)   2-1 (1-1)
0-1 Milan Osterc (32) ; 1-1 Ulan Konysbayev (45) ; 2-1 Ulan Konysbayev(84)
Shakhtyor Karaganda (kas) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
30.06.2011NK Varazdin (kro) - FC Lusitanos (and)   5-1 (2-0)
1-0 Nikola Safaric (4) ; 2-0 Dejan Glavica (39) ; 2-1 SeBastian Bertran (48) ; 3-1 Dominik Glavina (57) ; 4-1 Nikola Safaric (59) ; 5-1 Davor Vugrinec (78)
07.07.2011FC Lusitanos (and) - NK Varazdin (kro)   0-1 (0-0)
0-1 Mario Brlečić (62)
NK Varazdin (kro) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
30.06.2011Olimpik Baku (ase) - FK Minsk (hvi)   1-1 (1-1)
0-1 Igor Voronkov (11) ; 1-1 Viktor Ibekoyi (14)
07.07.2011FK Minsk (hvi) - Olimpik Baku (ase)   2-1 (2-0)
1-0 Yevgeni Loshankov (5) ; 2-0 Denis Sascheko (11) ; 2-1 Selvmål, Aleksandr Sachivko (66)
FK Minsk (hvi) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
30.06.2011Rad Beograd (ser) - Tre Penne (san)   6-0 (4-0)
1-0 Marko Stanojevic, straffe (6) ; 2-0 Selvmål, Federico Valentini (9) ; 3-0 Marko Stanojevic (13) ; 4-0 Andrej Mrkela (24) ; 5-0 Nemanja Kojic (48) ; 6-0 Milan Prso (66)
07.07.2011Tre Penne (san) - Rad Beograd (ser)   1-3 (1-2)
1-0 Gabriele Cardini (23) ; 1-1 Nemanja Kojić (27) ; 1-2 Nemanja Kojić (38) ; 1-3 Marko Stanojević (75)
Rad Beograd (ser) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
30.06.2011Renova Dzepciste (mak) - Glentoran (nir)   2-1 (1-1)
1-0 Boban Jancevski, straffe (14) ; 1-1 Colin Nixon (45) ; 2-1 Muarem Bajrami (87)
07.07.2011Glentoran (nir) - Renova Dzepciste (mak)   2-1 (1-0)  Efter forlænget spilletid
1-0 Richard Clarke (31) ; 1-1 Ismail Ismaili (59) ; 2-1 Martin Murray (74)
Glentoran (nir) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (vandt 3-2 på straffe)
30.06.2011Siroki Brijeg (bos) - Olimpija Ljubljana (slo)   0-0 (0-0)
07.07.2011Olimpija Ljubljana (slo) - Siroki Brijeg (bos)   3-0 (2-0)
1-0 Dalibor Radujko (15) ; 2-0 Dalibor Radujko (18) ; 3-0 Dare Vršič (49)
Olimpija Ljubljana (slo) til 2. kvalifikatiuonsrunde med sammenlagt 3-0
30.06.2011Spartak Trnava (svk) - Zeta Golubovci (mon)   3-0 (1-0)
1-0 Koro Issa Kone (30) ; 2-0 Marek Kascak (48) ; 3-0 Ladislav Tomacek (81)
07.07.2011Zeta Golubovci (mon) - Spartak Trnava (svk)   2-1 (0-0)
1-0 Milorad Dabić (79) ; 2-0 Ivan Novović (81) ; 2-1 Radoslav Ciprys (90)
Spartak Trnava (svk) til 2. kvalifikatiuonsrunde med sammenlagt 4-2
30.06.2011Trans Narva (est) - Rabotnicki (mak)   1-4 (1-1)
0-1 Krste Velkoski (16) ; 1-1 Anton Epikhin (34) ; 1-2 Borce Manevski (51) ; 1-3 Filip Petkovski (73) ; 1-4 Vlatko Grozdanoski (88)
07.07.2011Rabotnicki (mak) - Trans Narva (est)   3-0 (1-0)
1-0 Milovan Petrovic ; 2-0 Borce Manevski (81) ; 3-0 Filip Petkovski (90)
Rabotnicki (mak) til 2. kvalifikatiuonsrunde med sammenlagt 7-1
30.06.2011UE Santa Coloma (and) - Paksi FC (ung)   0-1 (0-1)
0-1 Gabor Vayer (15)
07.07.2011Paksi FC (ung) - UE Santa Coloma (and)   4-0 (1-0)
1-0 József Magasföldi (11) ; 2-0 József Magasföldi (49) ; 3-0 Dániel Böde (77) ; 4-0 Norbert Heffler (81)
Paksi FC (ung) til 2. kvalifikatiuonsrunde med sammenlagt 5-0
30.06.2011UN Käerjeng (lux) - Häcken (sve)   1-1 (0-0)
1-0 Stephane Da Cruz (85) ; 1-1 Mattias Östberg (90)
07.07.2011Häcken (sve) - UN Käerjeng (lux)   5-1 (2-0)
1-0 René Makondele, straffe (7) ; 2-0 Majeed Waris (42) ; 2-1 Stéphane Da Cruz (48) ; 3-1 Dioh Williams (65) ; 4-1 René Makondele, straffe (82) ; 5-1 Mathias Ranégie (84)
Häcken (sve) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-2
30.06.2011Vestmannaøerne (isl) - St. Patricks (irl)   1-0 (0-0)
1-0 Andri Olafsson, straffe (50)
07.07.2011St. Patricks (irl) - Vestmannaøerne (isl)   2-0 (2-0)
1-0 Ian Daly (24) ; 2-0 Derek Doyle (36)
St. Patricks (irl) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
30.06.2011Aalesund (nor) - Neath (wal)   4-1 (2-1)
0-1 Lee Trundle (23) ; 1-1 Lars Fuhre (35) ; 2-1 Maguns Sylling Olsen (37) ; 3-1 Fredrik Ulvestad, straffe (48) ; 4-1 Kjell Rune Sellin (77)
07.07.2011Neath (wal) - Aalesund (nor)   0-2 (0-0)
0-1 Michael Barrantes (53) ; 0-2 Magnus Sylling Olsen (79)
Aalesund (nor) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

   EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K 
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2010/2011
  2012/2013
  Øvrige år