Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 14. november 2019 kl. 12:56
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2014/2015
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (6)
AndorraFC Santa Coloma
ArmenienBanants
EstlandLevadia
FærøerneHB
GibraltarLincoln Red Imps
San MarinoLa Fiorita
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (31)
AlbanienSkënderbeu Korcë
AserbajdsjanGarabag Agdam
BosnienZrinjski Mostar
BulgarienLudogorets Razgrad
FinlandHJK Helsinki
GeorgienDinamo Tbilisi
HvideruslandBATE Borisov
IrlandSt. Patricks
IslandKR Reykjavik
IsraelMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFK Aktobe
KroatienDinamo Zagreb
LetlandVentspils
LitauenZalgiris Vilnius
LuxembourgF91
MakedonienRabotnicki
MaltaValletta
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroSutjeska Niksic
NordirlandCliftonville
NorgeStrømsgodset
PolenLegia Warszawa
RumænienSteaua Bukarest
SerbienPartizan Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietSlovan Bratislava
SlovenienNK Maribor
SverigeMalmö FF
TjekkietSparta Prag
UngarnDebrecen
WalesThe New Saints
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTRE (3)
CypernApoel Nicosia
DanmarkAaB
ØstrigFC Salzburg
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (10)
BelgienStandard Liége
CypernAEL Limassol
DanmarkFC København
FrankrigLille
GrækenlandPanathinaikos
HollandFeyenoord
RuslandZenit
SchweizGrasshoppers
TyrkietBesiktas
UkraineDnipro
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTRE (5)
EnglandArsenal
ItalienNapoli
PortugalFC Porto
SpanienAthletic Bilbao
TysklandLeverkusen
GRUPPESPIL (22)
BelgienAnderlecht
EnglandChelseaLiverpoolManchester City
FrankrigMonacoParis st. Germain
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandAjax
ItalienAS RomaJuventus
PortugalBenficaSporting Lissabon
RuslandCSKA Moskva
SchweizFC Basel
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal Madrid
TyrkietGalatasaray
TysklandBayern MünchenDortmundSchalke 04
UkraineShakhtar Donetsk
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J 
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2013/2014
  2015/2016
  Øvrige år