Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 10. juli 2020 kl. 01:25
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2014/2015
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
 RESULTATER
01.07.2014FC Santa Coloma (And) - Banants Yerevan (Arm)   1-0 (1-0)
1-0 Marc Pujol (5)
08.07.2014Banants Yerevan (Arm) - FC Santa Coloma (And)   3-2 (1-1)
0-1 Ildefons Lima (20) ; 1-1 Rumyan Hovsepyan (29) ; 2-1 Garegin Mashumyan (47) ; 3-1 Rumyan Hovsepyan, straffe (56) ; 3-2 Eloy Casals (90)
FC Santa Coloma (And) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
01.07.2014La Fiorita (San) - Levadia (Est)   0-1 (0-0)
0-1 Heiko Tamm (90)
08.07.2014Levadia (Est) - La Fiorita (San)   7-0 (2-0)
1-0 Aleksandr Kulinits (7) ; 2-0 Igor Subbotin (30) ; 3-0 Omar Elhussieny (48) ; 4-0 Igor Subbotin (72) ; 5-0 Artjom Artjunin (75) ; 6-0 Toni Tipuric (85) ; 7-0 Artjom Artjunin (90)
Levadia (Est) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-0
02.07.2014Lincoln Red Imps (Gib) - HB (Fær)   1-1 (1-0)
1-0 Joseph Chipolina, straffe (18) ; 1-1 Levi Hanssen (71)
08.07.2014HB (Fær) - Lincoln Red Imps (Gib)   5-2 (3-0)
1-0 Levi Hanssen (11) ; 2-0 Trondur Jensen (25) ; 3-0 Joan Edmundsson (34) ; 3-1 George Cabrera (50) ; 3-2 John Paul Duarte (77) ; 4-2 Levi Hanssen (81) ; 5-2 Frodi Benjaminsen (88)
HB (Fær) til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J 
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2013/2014
  2015/2016
  Øvrige år