Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 10. juli 2020 kl. 03:02
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2014/2015
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Inter633062+412
Dnipro621345-17
Garabag Agdam613235-26
St. Etienne605123-15
Inter og Dnipro til 1/16-finaler.

HoldDniproGarabag AgdamInterSt. Etienne
 Dnipro 23.10.14
0 - 1
18.09.14
0 - 1
11.12.14
1 - 0
 Garabag Agdam06.11.14
1 - 2
 11.12.14
0 - 0
18.09.14
0 - 0
 Inter27.11.14
2 - 1
02.10.14
2 - 0
 23.10.14
0 - 0
 St. Etienne02.10.14
0 - 0
27.11.14
1 - 1
06.11.14
1 - 1
 
HoldDniproGarabag AgdamInterSt. Etienne

KAMPFACTS
DATOKAMP
11.12.2014Dnipro - St. Etienne   1-0 (0-0)
1-0 Artem Fedetskiy (66)
11.12.2014Garabag Agdam - Inter   0-0 (0-0)
27.11.2014Inter - Dnipro   2-1 (1-1)
0-1 Ruslan Rotan (16) ; 1-1 Zdravko Kuzmanovic (30) ; 2-1 Pablo Osvaldo (50)
27.11.2014St. Etienne - Garabag Agdam   1-1 (1-1)
0-1 Vüqar Nadirov (15) ; 1-1 Ricky van Wolfswinkel (21)
06.11.2014Garabag Agdam - Dnipro   1-2 (1-1)
0-1 Nikola Kalinic (15) ; 1-1 Leroy George (36) ; 1-2 Nikola Kalinic (73)
06.11.2014St. Etienne - Inter   1-1 (0-1)
0-1 Dodo (33) ; 1-1 Moustapha Bayal Sall (50)
23.10.2014Dnipro - Garabag Agdam   0-1 (0-1)
0-1 Muarem Muarem (21)
23.10.2014Inter - St. Etienne   0-0 (0-0)
02.10.2014Inter - Garabag Agdam   2-0 (1-0)
1-0 Danilo D'Ambrosio (18) ; 2-0 Mauro Icardi (85)
02.10.2014St. Etienne - Dnipro   0-0 (0-0)
18.09.2014Dnipro - Inter   0-1 (0-0)
0-1 Danilo D'Ambrosio (71)
18.09.2014Garabag Agdam - St. Etienne   0-0 (0-0)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J 
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2013/2014
  2015/2016
  Øvrige år