Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 2. marts 2021 kl. 00:16
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2015/2016
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
 RESULTATER
Brøndby (Danmark) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
16.07.2015Beroe (Bulgarien) - Brøndby (Danmark)   0-1 (0-0)
0-1 Martin Albrechtsen (85)
23.07.2015Brøndby (Danmark) - Beroe (Bulgarien)   0-0 (0-0)
FC K�benhavn (Danmark) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
16.07.2015FC K�benhavn (Danmark) - Newtown FC (Wales)   2-0 (1-0)
1-0 Benjamin Verbic (3) ; 2-0 Kasper Kusk (74)
23.07.2015Newtown FC (Wales) - FC K�benhavn (Danmark)   1-3 (0-2)
0-1 Marvin Pouri� (28) ; 0-2 Nicolai J�rgensen, straffe (40) ; 0-3 Marvin Pouri� (51) ; 1-3 Tom Goodwin (70)
Elfsborg (Sverige) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
16.07.2015Randers FC (Danmark) - Elfsborg (Sverige)   0-0 (0-0)
21.07.2015Elfsborg (Sverige) - Randers FC (Danmark)   1-0 (0-0 ; 0-0)   Efter forl�nget spilletid
1-0 Simon Lundevall (94)
AIK Stockholm (Sverige) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
16.07.2015AIK Stockholm (Sverige) - FC Shirak (Armenien)   2-0 (1-0)
1-0 Henok Goitom (29) ; 2-0 Henok Goitom, straffe (83)
23.07.2015FC Shirak (Armenien) - AIK Stockholm (Sverige)   0-2 (0-2)
0-1 Henok Goitom (14) ; 0-2 Stefan Ishizaki (25)
Apollon Limassol (Cypern) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
16.07.2015Apollon Limassol (Cypern) - FK Trakai (Litauen)   4-0 (1-0)
1-0 Georgios Kolokoudias (20) ; 2-0 Luka Stojanovic (52) ; 3-0 Georgios Kolokoudias, straffe (64) ; 4-0 Farley (87)
23.07.2015FK Trakai (Litauen) - Apollon Limassol (Cypern)   0-0 (0-0)
Charleroi (Belgien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-2
16.07.2015Charleroi (Belgien) - Beitar Jerusalem (Israel)   5-1 (1-1)
1-0 David Pollet (10) ; 1-1 Dovev Gabbay (35) ; 2-1 Neeskens Kebano (47) ; 3-1 David Pollet (68) ; 4-1 Florent Stevance (88) ; 5-1 Neeskens Kebano (90)
23.07.2015Beitar Jerusalem (Israel) - Charleroi (Belgien)   1-4 (1-1)
1-0 Omer Atzily (16) ; 1-1 Neeskens Kebano (43) ; 1-2 Enes Saglik (53) ; 1-3 Dieumerci Ndongala (78) ; 1-4 Florent Stevance (90)
Dinamo Minsk (Hviderusland( til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
16.07.2015Cherno More (Bulgarien) - Dinamo Minsk (Hviderusland)   1-1 (1-0)
1-0 Mathias Coureur (11) ; 1-1 Sergei Politevich (72)
23.07.2015Dinamo Minsk (Hviderusland) - Cherno More (Bulgarien)   4-0 (1-0)
1-0 Vladimir Korytko (41) ; 2-0 Nenad Adamovic (58) ; 3-0 Fatos Beciraj (86) ; 4-0 Fatos Beciraj (90)
Gabala (Aserbajdsjan) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
16.07.2015Cukaricki (Serbien) - Gabala (Aserbajdsjan)   1-0 (0-0)
1-0 Nikola Stoiljkovic, straffe (53)
23.07.2015Gabala (Aserbajdsjan) - Cukaricki (Serbien)   2-0 (1-0)
1-0 Sergei Zenjov (39) ; 2-0 Sergei Zenjov (53)
MSK Zilina (Slovakiet) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
16.07.2015Dacia Chisinau (Moldova) - MSK Zilina (Slovakiet)   1-2 (0-0)
0-1 Matej Jelic (53) ; 0-2 Matej Jelic (59) ; 1-2 Maxim Mihaliov (80)
23.07.2015MSK Zilina (Slovakiet) - Dacia Chisinau (Moldova)   4-2 (1-0)
1-0 Denis Vavro (15) ; 2-0 Miroslav Kacer (50) ; 3-0 Michal Skvarka (62) ; 3-1 Eugeniu Cociuc (64) ; 4-1 Jakub Paur (85) ; 4-2 Petru Leuca (87)
FC Kairat (Kasakhstan) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
16.07.2015FC Kairat (Kasakhstan) - Alashkert FC (Armenien)   3-0 (1-0)
1-0 Bauyrzhan Islamkhan, straffe (14) ; 2-0 Gerard Gohou (55) ; 3-0 Djordje Despotovic (69)
23.07.2015Alashkert FC (Armenien) - FC Kairat (Kasakhstan)   2-1 (1-1)
1-0 Ararat Arakelyan (28) ; 1-1 Gerard Gohou (45) ; 2-1 H�ber dos Santos (90)
Hajduk Split (Kroatien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-4
16.07.2015FC Koper (Slovenien) - Hajduk Split (Kroatien)   3-2 (3-1)
1-0 Denis Halilovic (7) ; 2-0 Amar Rahmanovic (17) ; 2-1 Goran Milovic (29) ; 3-1 Amar Rahmanovic (41) ; 3-2 Zoran Nizic (90)
23.07.2015Hajduk Split (Kroatien) - FC Koper (Slovenien)   4-1 (2-1)
1-0 Tomislav Kis (2) ; 2-0 Jefferson (40) ; 2-1 Matej Palcic (45) ; 3-1 Mijo Caktas (62) ; 4-1 Anton Maglica (69)
FC Vaduz (Liechtenstein) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
16.07.2015FC Vaduz (Liechtenstein) - Nomme Kalju (Estland)   3-1 (1-0)
1-0 Diego Ciccone (20) ; 2-0 Markus Neumayr (53) ; 2-1 Hidetoshi Wakui (86) ; 3-1 Markus Neumayr (90)
23.07.2015Nomme Kalju (Estland) - FC Vaduz (Liechtenstein)   0-2 (0-0)
0-1 Mauro Caballero (59) ; 0-2 Naser Aliji (74)
Zeljeznicar (Bosnien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
16.07.2015Ferencvaros (Ungarn) - Zeljeznicar (Bosnien)   0-1 (0-0)
0-1 Dzenis Beganovic (90)
23.07.2015Zeljeznicar (Bosnien) - Ferencvaros (Ungarn)   2-0 (1-0)
1-0 Zoran Kokot (23) ; 2-0 Ognjen Djelmic (90)
Rabotnicki (Makedonien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
16.07.2015FK Jelgava (Letland) - Rabotnicki (Makedonien)   1-0 (0-0)
1-0 Glebs Kluskins (87)
23.07.2015Rabotnicki (Makedonien) - FK Jelgava (Letland)   2-0 (2-0)
1-0 Blazhe Ilijoski (6) ; 2-0 Suad Sahiti (17)
FK Kuk�si (Albanien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
16.07.2015FK Kuk�si (Albanien) - Mladost Podgorica (Montenegro)   0-1 (0-0)
0-1 Milos Lakic (52)
23.07.2015Mladost Podgorica (Montenegro) - FK Kuk�si (Albanien)   2-4 (0-3)
0-1 Felipe Moreira (13) ; 0-2 Pero Pejic (19) ; 0-3 Erick Flores (32) ; 1-3 Marko Scepanovic (62) ; 1-4 Pero Pejic (72) ; 2-4 Aldin Adzovic (87)
Inter Baku (Aserbajdsjan) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
16.07.2015Hafnarfjordur (Island) - Inter Baku (Aserbajdsjan)   1-2 (1-0)
1-0 Atli Gudnason, straffe (39) ; 1-1 Nika Kvekveskiri, straffe (54) ; 1-2 Dhiego Martins (61)
23.07.2015Inter Baku (Aserbajdsjan) - Hafnarfjordur (Island)   2-2 (1-0 ; 1-2)   Efter forl�nget spilletid
1-0 Abbas Huseynov (45) ; 1-1 Thorarinn Valdimarsson (47) ; 1-2 Kristjan Floki Finnbogason (52) ; 2-2 Rauf Aliyev (91)
FC Thun (Schweiz) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
16.07.2015Hapoel Be'er Sheva (Israel) - FC Thun (Schweiz)   1-1 (1-0)
1-0 Ovidiu Hoban (26) ; 1-1 Gianluca Frontino (87)
23.07.2015FC Thun (Schweiz) - Hapoel Be'er Sheva (Israel)   2-1 (1-1)
0-1 John Ogu (6) ; 1-1 Nelson Ferreira (40) ; 2-1 Nelson Ferreira (72)
Astra Giurgiu (Rum�nien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
16.07.2015Inverness CT (Skotland) - Astra Giurgiu (Rum�nien)   0-1 (0-1)
0-1 Constantin Budescu (24)
23.07.2015Astra Giurgiu (Rum�nien) - Inverness CT (Skotland)   0-0 (0-0)
Omonia Nicosia (Cypern) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
16.07.2015Jagiellonia Bialystok (Polen) - Omonia Nicosia (Cypern)   0-0 (0-0)
23.07.2015Omonia Nicosia (Cypern) - Jagiellonia Bialystok (Polen)   1-0 (1-0)
1-0 Cillian Sheridan (8)
Rosenborg (Norge) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
16.07.2015KR Reykjavik (Island) - Rosenborg (Norge)   0-1 (0-0)
0-1 P�l Andr� Helland, straffe (56)
23.07.2015Rosenborg (Norge) - KR Reykjavik (Island)   3-0 (3-0)
1-0 Fredrik Midtsj� (4) ; 2-0 P�l Andr� Helland (7) ; 3-0 Alexander S�derlund (18)
Legia Warszawa (Polen) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
16.07.2015Legia Warszawa (Polen) - FC Botosani (Rum�nien)   1-0 (0-0)
1-0 Ondrej Duda (78)
23.07.2015FC Botosani (Rum�nien) - Legia Warszawa (Polen)   0-3 (0-2)
0-1 Guilherme (7) ; 0-2 Nemanja Nikolic, straffe (38) ; 0-3 Aleksandar Prijovic (84)
PAOK Saloniki (Gr�kenland) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-2
16.07.2015Lokomotiva Zagreb (Kroatien) - PAOK Saloniki (Gr�kenland)   2-1 (2-0)
1-0 Marko Kolar (30) ; 2-0 Franko Andrijasevic (45) ; 2-1 Robert Mak (90)
23.07.2015PAOK Saloniki (Gr�kenland) - Lokomotiva Zagreb (Kroatien)   6-0 (4-0)
1-0 Lucas (3) ; 2-0 Robert Mak (7) ; 3-0 Dimitris Pelkas (14) ; 4-0 Stelios Kitsiou (34) ; 5-0 Selvm�l, Franko Andrijasevic (59) ; 6-0 Robert Mak (84)
Str�msgodset (Norge) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanem�l)
16.07.2015Mlada Boleslav (Tjekkiet) - Str�msgodset (Norge)   1-2 (1-1)
1-0 Daniel Bartl (39) ; 1-1 Thomas S�rum (44) ; 1-2 Bassel Jradi (85)
23.07.2015Str�msgodset (Norge) - Mlada Boleslav (Tjekkiet)   0-1 (0-1)
0-1 Ales Cermak (31)
Aberdeen (Skotland) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
16.07.2015Rijeka (Kroatien) - Aberdeen (Skotland)   0-3 (0-1)
0-1 Andrew Considine (38) ; 0-2 Peter Pawlett (52) ; 0-3 Kenny McLean (75)
23.07.2015Aberdeen (Skotland) - Rijeka (Kroatien)   2-2 (0-0)
0-1 Marin Tomasov (58) ; 0-2 Zoran Kvrzic (63) ; 1-2 Niall McGinn (64) ; 2-2 Jonathan Hayes (72)
SD Vojvodina (Serbien) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
16.07.2015SD Vojvodina (Serbien) - FK Spartaks (Letland)   3-0 (2-0)
1-0 Aleksandar Stanisavljevic (6) ; 2-0 Miljan Mrdakovic (16) ; 3-0 Selvm�l, Romans Mickevics (88)
23.07.2015FK Spartaks (Letland) - SD Vojvodina (Serbien)   1-1 (0-0)
0-1 Saleta Kordic (86) ; 1-1 Francesco Vivacqua (90)
Wolfsberger (�strig) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
16.07.2015Shakhtyor Saligorsk (Hviderusland) - Wolfsberger (�strig)   0-1 (0-0)
0-1 Jacobo Ynclan (62)
23.07.2015Wolfsberger (�strig) - Shakhtyor Saligorsk (Hviderusland)   2-0 (1-0)
1-0 Michael Sollbauer (19) ; 2-0 Philip Hellqvist (90)
Odd Grenland (Norge) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
16.07.2015Shamrock Rovers (Irland) - Odd Grenland (Norge)   0-2 (0-0)
0-1 Olivier Occean, straffe (53) ; 0-2 Olivier Occean (67)
23.07.2015Odd Grenland (Norge) - Shamrock Rovers (Irland)   2-1 (0-0)
1-0 Ole J�rgen Halvorsen (72) ; 2-0 Steffen Hagen (86) ; 2-1 Gavin Brennan (90)
Debrecen (Ungarn) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 11-4
16.07.2015Skonto Riga (Letland) - Debrecen (Ungarn)   2-2 (1-1)
0-1 Tibor Tisza (9) ; 1-1 Arturs Karasausks (27) ; 2-1 Arturs Karasausks (47) ; 2-2 Geoffrey Castillion (72)
23.07.2015Debrecen (Ungarn) - Skonto Riga (Letland)   9-2 (5-0)
1-0 Tibor Tisza (7) ; 2-0 Norbert Balogh (12) ; 3-0 Ibrahim Sidib� (29) ; 4-0 Ibrahim Sidib� (31) ; 5-0 Tibor Tisza (45) ; 6-0 Dusan Brkovic (51) ; 7-0 Peter Szakaly, straffe (54) ; 8-0 Adam Bodi (58) ; 8-1 Vladislavs Gutkovskis (59) ; 8-2 Renars Rode (65) ; 9-2 Geoffrey Castillion (70)
IFK Göteborg (Sverige) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
16.07.2015Slask Wroclaw (Polen) - IFK Göteborg (Sverige)   0-0 (0-0)
23.07.2015IFK Göteborg (Sverige) - Slask Wroclaw (Polen)   2-0 (0-0)
1-0 Gustav Engvall (55) ; 2-0 Mikael Boman (59)
Slovan Bratislava (Slovakiet) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
16.07.2015Slovan Bratislava (Slovakiet) - UC Dublin (Irland)   1-0 (0-0)
1-0 Adam Zrelak (84)
23.07.2015UC Dublin (Irland) - Slovan Bratislava (Slovakiet)   1-5 (0-1)
0-1 Robert Vittek (41) ; 0-2 Marko Milinkovic (49) ; 1-2 Ryan Swan (57) ; 1-3 Kornel Salata (81) ; 1-4 Robert Vittek (90) ; 1-5 Robert Vittek (90)
Spartak Trnava (Slovakiet) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
16.07.2015Spartak Trnava (Slovakiet) - Linfield (Nordirland)   2-1 (2-1)
1-0 Erik Sabo, straffe (16) ; 1-1 David Kee (21) ; 2-1 Martin Mikovic (35)
23.07.2015Linfield (Nordirland) - Spartak Trnava (Slovakiet)   1-3 (1-0)
1-0 Stephen Lowry (34) ; 1-1 Erik Sabo (54) ; 1-2 Jakub Vojtus (60) ; 1-3 Erik Sabo (84)
Trabzonspor (Tyrkiet) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
16.07.2015Trabzonspor (Tyrkiet) - Differdange (Luxembourg)   1-0 (1-0)
1-0 Mehmet Ekici (44)
23.07.2015Differdange (Luxembourg) - Trabzonspor (Tyrkiet)   1-2 (0-1)
0-1 Salih Dursun (19) ; 1-1 Omar Er Rafik (81) ; 1-2 Soner Aydogdu (90)
West Ham (England) til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (vandt 5-3 p� straffespark)
16.07.2015West Ham (England) - Birkirkara (Malta)   1-0 (0-0)
1-0 James Tomkins (90)
23.07.2015Birkirkara (Malta) - West Ham (England)   1-0 (1-0 ; 1-0)   Efter forl�nget spilletid
1-0 Fabrizio Miccoli (15)
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D    Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2014/2015
  2016/2017
  vrige r