Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 26. juni 2019 kl. 20:39
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, FINALE
KAMPFACTS
FINALEDELTAGEREDATO OG STED
Chelsea - Arsenal29. maj 2019 på Olympic Stadium i Baku, Aserbajdsjan
RESULTATTILSKUERE
4-1 (0-0)51.370
MÅLSCOREREDOMMER
49.
60.
65.
69.
72.
1-0
2-0
3-0
3-1
4-1
Olivier Giroud
Pedro Rodriguez
Eden Hazard, straffe
Alex Iwobi
Eden Hazard
Gianluca Rocchi, Italien
CHELSEAARSENAL
Kepa Arrizabalaga
César Azpilicueta
Andreas Christensen 68
David Luiz
Emerson Palmieri
N'Golo Kanté
Jorginho
Mateo Kovacic 76
Pedro Rodriguez 56 / 60 / 71
Olivier Giroud 49
Eden Hazard 65, 72 / 89

Willy Caballero
Jamie Cumming
Marcos Alonso
Ross Barkley 76
Gonzalo Higuain
Davide Zappacosta 89
Willian 71
Gary Cahill
Ethan Ampadu
Conor Gallagher
George McEachran
Petr Cech
Sokratis Papastathopoulos
Laurent Koscielny
Nacho Monreal 66
Ainsley Maitland-Niles
Lucas Torreira 66
Granit Xhaka
Sead Kolasinac
Mesut Özil 78
Alexandre Lacazette
Pierre-Emerick Aubameyang

Bernd Leno
Deyan Iliev
Mohamed Elneny
Stephan Lichtsteiner
Alex Iwobi 66 / 69
Shkodran Mustafi
Danny Welbeck
Carl Jenkinson
Matteo Guendouzi 66
Eddie Nketiah
Joe Willock 78
Bukayo Saka
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  Øvrige år