Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 16. oktober 2019 kl. 16:19
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Zenit 6 3 2 1 6 5 +1 11
Slavia Prag 6 3 1 2 4 3 +1 10
Bordeaux 6 2 1 3 6 6 +0 7
FC København 6 1 2 3 3 5 -2 5
Zenit og Slavia Prag til 1/16-finaler.

HoldBordeauxFC KøbenhavnSlavia PragZenit
Bordeaux 04.10.2018
1 - 2
29.11.2018
2 - 0
08.11.2018
1 - 1
FC København13.12.2018
0 - 1
 
 
25.10.2018
0 - 1
20.09.2018
1 - 1
Slavia Prag20.09.2018
1 - 0
08.11.2018
0 - 0
 
 
13.12.2018
2 - 0
Zenit25.10.2018
2 - 1
29.11.2018
1 - 0
04.10.2018
1 - 0
 
HoldBordeauxFC KøbenhavnSlavia PragZenit

KAMPFACTS
1 . RUNDE
20.09.2018FC København
Zenit
1 (0)
1 (1)
20.09.2018Slavia Prag
Bordeaux
1 (1)
0 (0)
44.0-1Robert Mak35.1-0Jaromir Zmrhal
63.1-1Pieros Sotiriou
2 . RUNDE
04.20.2018Bordeaux
FC København
1 (0)
2 (1)
04.20.2018Zenit
Slavia Prag
1 (0)
0 (0)
42.0-1Pieros Sotiriou80.1-0Aleksandr Kokorin
84.1-1Younousse Sankharé
90.1-2Robert Skov
90.Zeca, FC København
3 . RUNDE
25.10.2018FC København
Slavia Prag
0 (0)
1 (0)
25.10.2018Zenit
Bordeaux
2 (1)
1 (1)
46.1-0Jan Matousek26.0-1Jimmy Briand
41.1-1Artem Dzyuba
85.2-1Daler Kuzyaev
4 . RUNDE
08.11.2018Bordeaux
Zenit
1 (1)
1 (0)
08.11.2018Slavia Prag
FC København
0 (0)
0 (0)
35.1-0Francois Kamano, straffe
72.1-1Anton Zabolotny
5 . RUNDE
29.11.2018Bordeaux
Slavia Prag
2 (0)
0 (0)
29.11.2018Zenit
FC København
1 (0)
0 (0)
49.1-0Nicolas De Preville59.1-0Robert Mak
90.2-0Jules Koundé
6 . RUNDE
13.12.2018FC København
Bordeaux
0 (0)
1 (0)
13.12.2018Slavia Prag
Zenit
2 (2)
0 (0)
73.0-1Jimmy Briand32.1-0Jaromir Zmrhal
41.2-0Miroslav Stoch
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  Øvrige år