Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 17. juni 2019 kl. 17:24
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, 1/8-FINALER
1. KAMP2. KAMP
Chelsea videre til kvartfinalerne med sammenlagt 8-0
07.03.2019Chelsea
Dynamo Kiev
3 (1)
0 (0)
14.03.2019Dynamo Kiev
Chelsea
0 (0)
5 (3)
17.0-1Pedro Rodriguez5.0-1Olivier Giroud
65.0-2Willian33.0-2Olivier Giroud
90.0-3Callum Hodson-Odoi45.0-3Marcus Alonso
59.0-4Olivier Giroud
78.0-5Callum Hodson-Odoi
Benfica videre til kvartfinalerne med sammenlagt 3-1
07.03.2019Dinamo Zagreb
Benfica
1 (1)
0 (0)
14.03.2019Benfica
Dinamo Zagreb
3 (0 ; 1)
0 (0 ; 0)
38.1-0Bruno Petkovic, straffe71.1-0Jonas
94.2-0Francisco Ferreira
104.Petar Stojanovic, Dinamo Zagreb
105.3-0Alex Grimaldo
 Efter forlænget spilletid
Frankfurt videre til kvartfinalerne med sammenlagt 1-0
07.03.2019Frankfurt
Inter
0 (0)
0 (0)
14.03.2019Inter
Frankfurt
0 (0)
1 (1)
6.0-1Luka Jovic
Napoli videre til kvartfinalerne med sammenlagt 4-3
07.03.2019Napoli
FC Salzburg
3 (2)
0 (0)
14.03.2019FC Salzburg
Napoli
3 (1)
1 (1)
10.1-0Arkadiusz Milik14.0-1Arkadiusz Milik
18.2-0Fabian Ruiz25.1-1Munas Dabbur
58.3-0Selvmål, Jérome Onguéné65.2-1Fredrik Gulbrandsen
90.3-1Christoph Leitgeb
Arsenal videre til kvartfinalerne med sammenlagt 4-3
07.03.2019Rennes
Arsenal
3 (1)
1 (1)
14.03.2019Arsenal
Rennes
3 (2)
0 (0)
4.0-1Alex Iwobi5.1-0Pierre-Emerick Aubameyang
41.Sokratis Papastathopoulos, Arsenal15.2-0Pierre-Emerick Aubameyang
42.1-1Benjamin Bourigeaud72.3-0Pierre-Emerick Aubameyang
65.2-1Selvmål, Nacho Monreal
88.3-1Ismaïla Sarr
Slavia Prag videre til kvartfinalerne med sammenlagt 6-5
07.03.2019Sevilla
Slavia Prag
2 (2)
2 (2)
14.03.2019Slavia Prag
Sevilla
4 (1 ; 2)
3 (1 ; 2)
1.1-0Wissam Ben Yedder15.1-0Michael Ngadeu-Ngadjui
25.1-1Miroslav Stoch44.1-1Wissam Ben Yedder, straffe
28.2-1Munir47.2-1Tomas Soucek, straffe
39.2-2Alex Kral54.2-2Munir
98.2-3Franco Vazquez
102.3-3Mick van Buren
119.4-3Ibrahim-Benjamin Traoré
 Efter forlænget spilletid
Valencia videre til kvartfinalerne med sammenlagt 3-2
07.03.2019Valencia
Krasnodar
2 (2)
1 (0)
14.03.2019Krasnodar
Valencia
1 (0)
1 (0)
12.1-0Rodrigo85.1-0Magomed Suleymanov
24.2-0Rodrigo90.1-1Goncalo Guedes
63.2-1Viktor Claesson
Villarreal videre til kvartfinalerne med sammenlagt 5-2
07.03.2019Zenit
Villarreal
1 (1)
3 (1)
14.03.2019Villarreal
Zenit
2 (1)
1 (0)
33.0-1Vicente Iborra29.1-0Gerard Moreno
35.1-1Sardar Azmoun47.2-0Carlos Bacca
64.1-2Gerard Moreno90.2-1Branislav Ivanovic
71.1-3Manu Morlanes
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  Øvrige år