Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 20. august 2019 kl. 15:56
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
Arsenal videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 3-1
14.02.2019BATE Borisov
Arsenal
1 (1)
0 (0)
21.02.2019Arsenal
BATE Borisov
3 (2)
0 (0)
45.1-0Stanislav Dragun4.1-0Selvmål, Zakhar Volkov
85.Alexandre Lacazette, Arsenal39.2-0Shkodran Mustafi
60.3-0Sokratis Papastathopoulos
Valencia videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 3-0
14.02.2019Celtic
Valencia
0 (0)
2 (1)
21.02.2019Valencia
Celtic
1 (0)
0 (0)
42.0-1Denis Cheryshev37.Jeremy Toljan, BATE Borisov
49.0-2Rubén Sobrin70.1-0Kevin Gameiro
FC Salzburg videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 5-2
14.02.2019Club Brugge
FC Salzburg
2 (0)
1 (1)
21.02.2019FC Salzburg
Club Brugge
4 (3)
0 (0)
17.0-1Zlatko Junozovic17.1-0Xaver Schlager
64.1-1Stefano Denswil29.2-0Patson Daka
81.2-1Wesley43.3-0Patson Daka
90.4-0Munas Dabbur
Napoli videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 5-1
14.02.2019FC Zürich
Napoli
1 (0)
3 (2)
21.02.2019Napoli
FC Zürich
2 (1)
0 (0)
12.0-1Lorenzo Insigne43.1-0Simone Verdi
21.0-2José Callejon75.2-0Adam Ounas
77.0-3Piotr Zielinski
83.1-3Benjamin Kololli, straffe
Zenit videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 3-2
12.02.2019Fenerbahce
Zenit
1 (1)
0 (0)
21.02.2019Zenit
Fenerbahce
3 (2)
1 (1)
21.1-0Islam Slimani4.1-0Magomed Ozdoev
37.2-0Sardar Azmoun
43.2-1Mehmet Topal
76.3-1Sardar Azmoun
Benfica videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 2-1
14.02.2019Galatasaray
Benfica
1 (0)
2 (1)
21.02.2019Benfica
Galatasaray
0 (0)
0 (0)
27.0-1Eduardo Salvio, straffe
54.1-1Christian Luyindama
64.1-2Haris Seferovic
Krasnodar videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 1-1 (flest udebanemål)
14.02.2019Krasnodar
Leverkusen
0 (0)
0 (0)
21.02.2019Leverkusen
Krasnodar
1 (0)
1 (0)
84.0-1Magomed Suleymanov
87.1-1Charles Aranguiz
Sevilla videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 3-0
14.02.2019Lazio
Sevilla
0 (0)
1 (1)
20.02.2019Sevilla
Lazio
2 (1)
0 (0)
22.0-1Wissam Ben Yedder20.1-0Wissam Ben Yedder
60.Franco Vazquez, Arsenal
71.Adam Marusic, BATE Borisov
78.2-0Pablo Sarabia
Chelsea videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 5-1
14.02.2019Malmö FF
Chelsea
1 (0)
2 (1)
21.02.2019Chelsea
Malmö FF
3 (0)
0 (0)
30.0-1Ross Barkley55.1-0Olivier Giroud
58.0-2Olivier Giroud73.Rasmus Bengtsson, BATE Borisov
80.1-2Anders Christiansen74.2-0Ross Barkley
84.3-0Callum Hodson-Odoi
Dynamo Kiev videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 3-2
14.02.2019Olympiakos Piræus
Dynamo Kiev
2 (2)
2 (1)
21.02.2019Dynamo Kiev
Olympiakos Piræus
1 (1)
0 (0)
9.1-0Ahmed Hassan32.1-0Fran Sol
27.1-1Vitaliy Buyalskiy
40.2-1Gil Dias
89.2-2Benjamin Verbic
Inter videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 5-0
14.02.2019Rapid Wien
Inter
0 (0)
1 (1)
21.02.2019Inter
Rapid Wien
4 (2)
0 (0)
39.0-1Lautaro Martinez, straffe11.1-0Matias Vecino
18.2-0Andrea Ranocchia
80.3-0Ivan Perisic
87.4-0Matteo Politano
Rennes videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 6-4
14.02.2019Rennes
Real Betis
3 (3)
3 (1)
21.02.2019Real Betis
Rennes
1 (1)
3 (2)
2.1-0Adrien Hunou22.0-1Ramy Bensebaini
10.2-0Selvmål, Javi Garcia30.0-2Adrien Hunou
32.2-1Giovani Lo Celso41.1-2Giovani Lo Celso
45.3-1Hatem Ben Arfa, straffe90.1-3M'Baye Niang
62.3-2Sidnei
90.3-3Diego Lainez
Frankfurt videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 6-3
14.02.2019Shakhtar Donetsk
Frankfurt
2 (1)
2 (1)
21.02.2019Frankfurt
Shakhtar Donetsk
4 (2)
1 (0)
7.0-1Martin Hinteregger23.1-0Luka Jovic
10.1-1Marlos, straffe27.2-0Sébastien Haller, straffe
11.Taras Stepanenko, BATE Borisov64.2-1Junior Moraes
50.1-2Filip Kostic80.3-1Sébastien Haller
67.2-2Taison88.4-1Ante Rebic
Slavia Prag videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 4-1
14.02.2019Slavia Prag
Genk
0 (0)
0 (0)
21.02.2019Genk
Slavia Prag
1 (1)
4 (1)
10.1-0Leandro Trossard
23.1-1Vladimir Coufal
54.1-2Ibrahim-Benjamin Traoré
64.1-3Milan Skoda
69.1-4Milan Skoda
Villarreal videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 2-1
14.02.2019Sporting Lissabon
Villarreal
0 (0)
1 (1)
21.02.2019Villarreal
Sporting Lissabon
1 (0)
1 (1)
3.0-1Alfonso Pedraza45.0-1Bruno Fernandes
77.Marcos Acuna, BATE Borisov50.Jefferson, BATE Borisov
80.1-1Pablo Fornals
Dinamo Zagreb videre til ottendedelsfinalerne med sammenlagt 4-2
14.02.2019Viktoria Plzen
Dinamo Zagreb
2 (0)
1 (1)
21.02.2019Dinamo Zagreb
Viktoria Plzen
3 (2)
0 (0)
41.0-1Dani Olmo15.1-0Mislav Orsic
54.1-1Ludek Pernica34.2-0Emir Dilaver
83.2-1Ludek Pernica73.3-0Bruno Petkovic
87.David Limbersky, BATE Borisov
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke-mester) 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  Øvrige år