Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 27. juni 2019 kl. 10:46
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2019/2020
DELTAGERE
DELTAGEROVERSIGT PR LAND
ALBANIEN
Champions LeagueFK Partizani
Europa LeagueFK Kukësi
Europa LeagueLaci
Europa LeagueTeuta Durrës
ANDORRA
Champions LeagueFC Santa Coloma
Europa LeagueEngordany
Europa LeagueSant Julia
ARMENIEN
Champions LeagueArarat-Armenia
Europa LeagueAlashkert FC
Europa LeagueFC Banants
Europa LeagueFC Pyunik
ASERBAJDSJAN
Champions LeagueQarabag
Europa LeagueGabala
Europa LeagueNeftchi Baku
Europa LeagueSabail FK
BELGIEN
Champions LeagueClub Brugge
Champions LeagueGenk
Europa LeagueGent
Europa LeagueRoyal Antwerpen
Europa LeagueStandard Liége
BOSNIEN
Champions LeagueFK Sarajevo
Europa LeagueRadnik Bijeljina
Europa LeagueSiroki Brijeg
Europa LeagueZrinjski Mostar
BULGARIEN
Champions LeagueLudogorets
Europa LeagueCSKA Sofia
Europa LeagueLevski Sofia
Europa LeagueLokomotiv Plovdiv
CYPERN
Champions LeagueAPOEL Nicosia
Europa LeagueAEL Limassol
Europa LeagueApollon Limassol
Europa LeagueAEK Larnaca
DANMARK
Champions LeagueFC København
Europa LeagueBrøndby
Europa LeagueEsbjerg
Europa LeagueFC Midtjylland
ENGLAND
Champions LeagueChelsea
Champions LeagueLiverpool
Champions LeagueManchester City
Champions LeagueTottenham
Europa LeagueArsenal
Europa LeagueManchester United
Europa LeagueWolverhampton
ESTLAND
Champions LeagueNomme Kalju
Europa LeagueFC Flora
Europa LeagueFCI Levadia
Europa LeagueNarva Trans
FINLAND
Champions LeagueHJK Helsinki
Europa LeagueInter Turku
Europa LeagueKuopio PS
Europa LeagueRovaniemi PS
FRANKRIG
Champions LeagueLille
Champions LeagueLyon
Champions LeagueParis SG
Europa LeagueRC Strasbourg
Europa LeagueRennes
Europa LeagueSt. Etienne
FÆRØERNE
Champions LeagueHB
Europa LeagueB36
Europa LeagueKlaksvik
Europa LeagueRunavik
GEORGIEN
Champions LeagueFC Saburtalo
Europa LeagueChikhura
Europa LeagueDinamo Tbilisi
Europa LeagueTorpedo Kutaisi
GIBRALTAR
Champions LeagueLincoln Red ImpsIndl. kvalrunder (til Europa League)
Europa LeagueEuropa FC
Europa LeagueLincoln Red Imps
Europa LeagueSt. Joseph's FC
GRÆKENLAND
Champions LeagueOlympiakos Piræus
Champions LeaguePAOK Saloniki
Europa LeagueAEK Athen
Europa LeagueAris Saloniki
Europa LeagueAtromitos
HOLLAND
Champions LeagueAjax
Champions LeaguePSV Eindhoven
Europa LeagueAZ Alkmaar
Europa LeagueFC Utrecht
Europa LeagueFeyenoord
HVIDERUSLAND
Champions LeagueBATE Borisov
Europa LeagueDinamo Minsk
Europa LeagueFC Vitebsk
Europa LeagueShakhtyor Soligorsk
IRLAND
Champions LeagueDundalk
Europa LeagueCork City
Europa LeagueShamrock Rovers
Europa LeagueSt. Patrick's
ISLAND
Champions LeagueValur
Europa LeagueBreidablik
Europa LeagueKR Reykjavik
Europa LeagueStjarnan
ISRAEL
Champions LeagueMaccabi Tel-Aviv
Europa LeagueBnei Yehuda
Europa LeagueHapoel Be'er Sheva
Europa LeagueMaccabi Haifa
ITALIEN
Champions LeagueAtalanta
Champions LeagueInter
Champions LeagueJuventus
Champions LeagueNapoli
Europa LeagueLazio
Europa LeagueMilan
Europa LeagueRoma
KASAKHSTAN
Champions LeagueFC Astana
Europa LeagueFC Kairat
Europa LeagueFC Ordabasy
Europa LeagueFC Tobol
KOSOVO
Champions LeagueKF Feronikeli
Europa LeagueFC Prishtina
KROATIEN
Champions LeagueDiname Zagreb
Europa LeagueHajduk Split
Europa LeagueOsijek
Europa LeagueRijeka
LETLAND
Champions LeagueRiga FC
Europa LeagueFK Liepaja
Europa LeagueRiga FS
Europa LeagueVentspils
LIECHTENSTEIN
Europa LeagueFC Vaduz
LITAUEN
Champions LeagueSuduva
Europa LeagueFK Riteriai
Europa LeagueKauno Zalgiris
Europa LeagueZalgiris
LUXEMBOURG
Champions LeagueF91 Dudelange
Europa LeagueFola Esch
Europa LeagueJeunesse d'Esch
Europa LeagueProgres Niederkorn
MALTA
Champions LeagueValletta
Europa LeagueBalzan FC
Europa LeagueGzira United
Europa LeagueHibernians
MOLDOVA
Champions LeagueSheriff Tiraspol
Europa LeagueMilsami
Europa LeaguePetrocub Hincesti
Europa LeagueSperanta Nisporeni
MONTENEGRO
Champions LeagueFK Sutjeska
Europa LeagueBuducnost
Europa LeagueFK Zeta
Europa LeagueOFK Titograd
NORDIRLAND
Champions LeagueLinfield
Europa LeagueBallymena
Europa LeagueCliftonville
Europa LeagueCrusaders
NORDMAKEDONIEN
Champions LeagueKF Shkëndija
Europa LeagueAkademija Pandev
Europa LeagueShkupi
Europa LeagueMakedonija Gjorce Petrov
NORGE
Champions LeagueRosenborg
Europa LeagueBrann
Europa LeagueHaugesund
Europa LeagueMolde
POLEN
Champions LeaguePiast Gliwice
Europa LeagueKS Cracovia
Europa LeagueLechia Gdansk
Europa LeagueLegia Warszawa
PORTUGAL
Champions LeagueBenfica
Champions LeagueFC Porto
Europa LeagueGuimaraes
Europa LeagueSporting Braga
Europa LeagueSporting Lissabon
RUMÆNIEN
Champions LeagueCFR Cluj
Europa LeagueSteaua Bukarest
Europa LeagueViitorul Constanta
Europa LeagueUniversitatea Craiova
RUSLAND
Champions LeagueKrasnodar
Champions LeagueLokomotiv Moskva
Champions LeagueZenit
Europa LeagueArsenal Tula
Europa LeagueCSKA Moskva
Europa LeagueSpartak Moskva
SAN MARINO
Champions LeagueTre PenneIndl. kvalrunder (til Europa League)
Europa LeagueLa Fiorita
Europa LeagueTre Fiori
Europa LeagueTre Penne
SCHWEIZ
Champions LeagueFC Basel
Champions LeagueYoung Boys
Europa LeagueFC Lugano
Europa LeagueFC Luzern
Europa LeagueFC Thun
SERBIEN
Champions LeagueRøde Stjerne Beograd
Europa LeagueCukaricki
Europa LeaguePartizan Beograd
Europa LeagueRadnicki Nis
SKOTLAND
Champions LeagueCeltic
Europa LeagueAberdeen
Europa LeagueGlasgow Rangers
Europa LeagueKilmarnock
SLOVAKIET
Champions LeagueSlovan Bratislava
Europa LeagueDunajska Streda
Europa LeagueRuzomberok
Europa LeagueSpartak Trnava
SLOVENIEN
Champions LeagueNK Maribor
Europa LeagueNK Domzale
Europa LeagueNK Mura
Europa LeagueOlimpija Ljubljana
SPANIEN
Champions LeagueAtletico Madrid
Champions LeagueFC Barcelona
Champions LeagueReal Madrid
Champions LeagueValencia
Europa LeagueEspanyol
Europa LeagueGetafe
Europa LeagueSevilla
SVERIGE
Champions LeagueAIK Stockholm
Europa LeagueHäcken
Europa LeagueIFK Norrköping
Europa LeagueMalmö FF
TJEKKIET
Champions LeagueSlavia Prag
Champions LeagueViktoria Plzen
Europa LeagueFK Jablonec
Europa LeagueMlada Boleslav
Europa LeagueSparta Prag
TYRKIET
Champions LeagueGalatasaray
Champions LeagueIstanbul Basaksehir
Europa LeagueBesiktas
Europa LeagueMalatyaspor
Europa LeagueTrabzonspor
TYSKLAND
Champions LeagueBayern München
Champions LeagueDortmund
Champions LeagueLeverkusen
Champions LeagueRB Leipzig
Europa LeagueFrankfurt
Europa LeagueMönchengladbach
Europa LeagueWolfsburg
UKRAINE
Champions LeagueDynamo Kiev
Champions LeagueShakhtar Donetsk
Europa LeagueFC Mariupol
Europa LeagueFC Oleksandriya
Europa LeagueZorya Luhansk
UNGARN
Champions LeagueFerencvaros
Europa LeagueDebrecen
Europa LeagueHonved Budapest
Europa LeagueVidi FC
WALES
Champions LeagueThe New Saints
Europa LeagueBarry Town
Europa LeagueCardiff Metropolitan University
Europa LeagueConnah's Quay Nomads
ØSTRIG
Champions LeagueFC Salzburg
Champions LeagueLASK Linz
Europa LeagueAustria Wien
Europa LeagueSturm Graz
Europa LeagueWolfsberger
  Forside
    
klubben er stadig med i turneringen

DELTAGERE
  Albanien   Litauen
  Andorra   Luxembourg
  Armenien   Malta
  Aserbajdsjan   Moldova
  Belgien   Montenegro
  Bosnien   Nordirland
  Bulgarien   Nordakedonien
  Cypern   Norge
  Danmark   Polen
  England   Portugal
  Estland   Rumænien
  Finland   Rusland
  Frankrig   San Marino
  Færøerne   Schweiz
  Georgien   Serbien
  Gibraltar   Skotland
  Grækenland   Slovakiet
  Holland   Slovenien
  Hviderusland   Spanien
  Irland   Sverige
  Island   Tjekkiet
  Israel   Tyrkiet
  Italien   Tyskland
  Kasakhstan   Ukraine
  Kosovo   Ungarn
  Kroatien   Wales
  Letland   Østrig
  Liechtenstein

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  2020/2021
  Øvrige år