Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 19. juni 2019 kl. 05:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                        DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019Ballymena (Nordirland)
Runavik (Færøerne)

04.07.2019Runavik (Færøerne)
Ballymena (Nordirland)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019Barry Town (Wales)
Cliftonville (Nordirland)

04.07.2019Cliftonville (Nordirland)
Barry Town (Wales)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019FC Prishtina (Kosovo)
St. Joseph's FC (Gibraltar)

04.07.2019St. Joseph's FC (Gibraltar)
FC Prishtina (Kosovo)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019La Fiorita (San Marino)
Engordany (Andorra)

04.07.2019Engordany (Andorra)
La Fiorita (San Marino)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019Progres Niederkorn (Luxembourg)
Cardiff Metropolitan University (Wales)

04.07.2019Cardiff Metropolitan University (Wales)
Progres Niederkorn (Luxembourg)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019Sant Julia (Andorra)
Europa FC (Gibraltar)

04.07.2019Europa FC (Gibraltar)
Sant Julia (Andorra)

Den samlede vinder videre til 1. kvalifikationsrunde
27.06.2019Tre Fiori (San Marino)
Klaksvik (Færøerne)

04.07.2019Klaksvik (Færøerne)
Tre Fiori (San Marino)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde (mester) 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester) 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde (ikke-mester) 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  2020/2021
  Øvrige år