Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 14. oktober 2019 kl. 17:39
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Bayern München 2 2 0 0 10 2 +8 6
Røde Stjerne Beograd 2 1 0 1 3 4 -1 3
Olympiakos Piræus 2 0 1 1 3 5 -2 1
Tottenham 2 0 1 1 4 9 -5 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDBayernOlympiakosRøde StjerneTottenham
BAYERN MÜNCHEN   22.10.2019
 
18.09.2019
3 - 0
11.12.2019
 
OLYMPIAKOS PIRÆUS 06.11.2019
 
  11.12.2019
 
18.09.2019
2 - 2
RØDE STJERNE BEOGRAD 26.11.2019
 
01.10.2019
3 - 1
  06.11.2019
 
TOTTENHAM 01.10.2019
2 - 7
26.11.2019
 
22.10.2019
 
 
HOLDBayernOlympiakosRøde StjerneTottenham

KAMPFACTS
1. RUNDE
18.09.2019Olympiakos Piræus
Tottenham
2 (1)
2 (2)
18.09.2019Bayern München
Røde Stjerne Beograd
3 (1)
0 (0)
26.0-1Harry Kane, straffe34.1-0Kingsley Coman
30.0-2Luca Moura80.2-0Robert Lewandowski
44.1-2Daniel Podence90.3-0Thomas Müller
54.2-2Mathieu Valbuena, straffe
2. RUNDE
01.10.2019Tottenham
Bayern München
2 (1)
7 (2)
01.10.2019Røde Stjerne Beograd
Olympiakos Piræus
3 (0)
1 (1)
12.1-0Heung-Min Son37.0-1Ruben Semedo
15.1-1Joshua Kimmich58.Yassine Benzia
45.1-2Robert Lewandowski62.1-1Milos Vulic
53.1-3Serge Gnabry87.2-1Nemanja Milunovic
55.1-4Serge Gnabry90.3-1Richmond Boakye
61.2-4Harry Kane, straffe
83.2-5Serge Gnabry
87.2-6Robert Lewandowski
88.2-7Serge Gnabry
3. RUNDE
22.10.2019Bayern München
Olympiakos Piræus

22.10.2019Tottenham
Røde Stjerne Beograd

4. RUNDE
06.11.2019Olympiakos Piræus
Bayern München

06.11.2019Røde Stjerne Beograd
Tottenham

5. RUNDE
26.11.2019Røde Stjerne Beograd
Bayern München

26.11.2019Tottenham
Olympiakos Piræus

6. RUNDE
11.12.2019Bayern München
Tottenham

11.12.2019Olympiakos Piræus
Røde Stjerne Beograd

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år