Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 14. oktober 2019 kl. 17:41
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE C
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Manchester City 2 2 0 0 5 0 +5 6
Dinamo Zagreb 2 1 0 1 4 2 +2 3
Shakhtar Donetsk 2 1 0 1 2 4 -2 3
Atalanta 2 0 0 2 1 6 -5 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDAtalantaDinamo ZManchester CShakhtar
ATALANTA   26.11.2019
 
06.11.2019
 
01.10.2019
1 - 2
DINAMO ZAGREB 18.09.2019
4 - 0
  11.12.2019
 
06.11.2019
 
MANCHESTER CITY 22.10.2019
 
01.10.2019
2 - 0
  26.11.2019
 
SHAKHTAR DONETSK 11.12.2019
 
22.10.2019
 
18.09.2019
0 - 3
 
HOLDAtalantaDinamo ZManchester CShakhtar

KAMPFACTS
1. RUNDE
18.09.2019Dinamo Zagreb
Atalanta
4 (3)
0 (0)
18.09.2019Shakhtar Donetsk
Manchester City
0 (0)
3 (2)
11.1-0Marin Leovac24.0-1Riyad Mahrez
31.2-0Mislav Orsic38.0-2Ilkay Gündogan
42.3-0Mislav Orsic76.0-3Gabriel Jesus
68.4-0Mislav Orsic
2. RUNDE
01.10.2019Atalanta
Shakhtar Donetsk
1 (1)
2 (1)
01.10.2019Manchester City
Dinamo Zagreb
2 (0)
0 (0)
28.1-0Duvan Zapata66.1-0Raheem Sterling
41.1-1Junior Moraes90.2-0Phil Foden
90.1-2Manor Solomon
3. RUNDE
22.10.2019Shakhtar Donetsk
Dinamo Zagreb

22.10.2019Manchester City
Atalanta

4. RUNDE
06.11.2019Dinamo Zagreb
Shakhtar Donetsk

06.11.2019Atalanta
Manchester City

5. RUNDE
26.11.2019Atalanta
Dinamo Zagreb

26.11.2019Manchester City
Dinamo Zagreb

6. RUNDE
11.12.2019Dinamo Zagreb
Manchester City

11.12.2019Shakhtar Donetsk
Atalanta

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år