Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 14. oktober 2019 kl. 18:05
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE E
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Napoli 2 1 1 0 2 0 +2 4
FC Salzburg 2 1 0 1 9 6 +3 3
Liverpool 2 1 0 1 4 5 -1 3
Genk 2 0 1 1 2 6 -4 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDFC SalzburgGenkLiverpoolNapoli
FC SALZBURG   17.09.2019
6 - 2
10.12.2019
 
23.10.2019
 
GENK 27.11.2019
 
  23.10.2019
 
02.10.2019
0 - 0
LIVERPOOL 02.10.2019
4 - 3
05.11.2019
 
  27.11.2019
 
NAPOLI 05.11.2019
 
10.12.2019
 
17.09.2019
2 - 0
 
HOLD

KAMPFACTS
1. RUNDE
17.09.2010 Ajax
Lille
3 (1)
0 (0)
17.09.2019FC Salzburg
Genk
6 (5)
2 (1)
18.1-0Quincy Promes2.1-0Erling Braut Håland
50.2-0Edson Alvarez34.2-0Erling Braut Håland
62.3-0Nicolas Tagliafico36.3-0Hee-Chan Hwang
40.3-1Jhon Lucumi
45.4-1Erling Braut Håland
45.5-1Dominik Szoboszlai
52.5-2Mbwana Samata
66.6-2Andreas Ulmer
2. RUNDE
02.10.2019Liverpool
FC Salzburg
4 (3)
3 (1)
02.10.2019Genk
Napoli
0 (0)
0 (0)
9.1-0Sadio Mané
25.2-0Andy Robertson
36.3-0Mohamed Salah
39.3-1Hee-Chan Hwang
56.3-2Takumi Minamino
60.3-3Erling Braut Håland
69.4-3Mohamed Salah
3. RUNDE
23.10.2019FC Salzburg
Napoli

23.10.2019Genk
Liverpool

4. RUNDE
05.11.2019Napoli
FC Salzburg

05.11.2019Liverpool
Genk

5. RUNDE
27.11.2019Liverpool
Napoli

27.11.2019Genk
FC Salzburg

6. RUNDE
10.12.2019FC Salzburg
Liverpool

10.12.2019Napoli
Genk

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år