Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. november 2019 kl. 01:40
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE G
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
RB Leipzig 4 3 0 1 6 4 +2 9
Lyon 4 2 1 1 7 4 +3 7
Zenit 4 1 1 2 5 6 -1 4
Benfica 4 1 0 3 5 9 -4 3
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDBenficaLyonLeipzigZenit
BENFICA  23.10.2019
2 - 1
17.09.2019
1 - 2
10.12.2019
 
LYON 05.11.2019
3 - 1
  10.12.2019
 
17.09.2019
1 - 1
RB LEIPZIG 27.11.2019
 
02.10.2019
0 - 2
 23.10.2019
2 - 1
ZENIT 02.10.2019
3 - 1
27.11.2019
 
05.11.2019
0 - 2
 
HOLDBenficaLyonLeipzigZenit
KAMPFACTS
4. RUNDE
05.11.2019Zenit - RB Leipzig0 (0)
2 (1)
05.11.2019Lyon
Benfica

3 (2)
1 (0)
45.0-1Diego Demme4.1-0Joachim Andersen 
63.0-2Marcel Sabitzer33.2-0Memphis Depay
76.2-1Haris Seforovic
89.3-1Bertrand Traoré
3. RUNDE
23.10.2019RB Leipzig
Zenit
2 (0)
1 (1)
23.10.2019Benfica
Lyon
2 (1)
1 (0)
25.0-1Yaroslav Rakitskiy4.1-0Rafa Silva
49.1-1Konrad Laimer70.1-1Memphis Depay
59.2-1Marcel Sabitzer86.2-1Pizzi
2. RUNDE
02.10.2019RB Leipzig
Lyon
0 (0)
2 (1)
02.10.2019Zenit
Benfica
3 (1)
1 (0)
11.0-1Memphis Depay22.1-0Artjom Dsjuba
65.0-2Martin Terrier70.2-0Selvmål, Ruben Dias
78.3-0Sardar Azmoun
85.3-1Raul de Tomas
1. RUNDE
17.09.2019Lyon
Zenit
1 (0)
1 (1)
17.09.2019Benfica
RB Leipzig
1 (0)
2 (0)
41.0-1Sardar Azmoun69.0-1Timo Werner
50.1-1Memphis Depay, straffe78.0-2Timo Werner
84.1-2Haris Seferovic
KOMMENDE RUNDER
5. RUNDE
27.11.2019Zenit
Lyon

27.11.2019RB Leipzig
Benfica

6. RUNDE
10.12.2019Lyon
RB Leipzig

10.12.2019Benfica
Zenit

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år