Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 20. august 2019 kl. 21:05
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (4)
AndorraFC Santa Coloma
GibraltarLincoln Red Imps
KosovoKF Feronikeli
San MarinoTre Penne
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (31)
AlbanienFK Partizani
ArmenienArarat-Armenia
AserbajdsjanQarabag
BosnienFK Sarajevo
BulgarienLudogorets
EstlandNomme Kalju
FinlandHJK Helsinki
FærøerneHB
GeorgienFC Saburtalo
HvideruslandBATE Borisov
IrlandDundalk
IslandValur
KasakhstanFC Astana
LetlandRiga FC
LitauenSuduva
LuxembourgF91 Dudelange
MaltaValletta
MoldovaSheriff Tiraspol
MontenegroFK Sutjeska
NordirlandLinfield
NordmakedonienKF Shkëndija
NorgeRosenborg
PolenPiast Gliwice
RumænienCFR Cluj
SerbienRøde Stjerne Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietSlovan Bratislava
SlovenienNK Maribor
SverigeAIK Stockholm
UngarnFerencvaros
WalesThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (4)
CypernAPOEL Nicosia
Danmark  FC København
IsraelMaccabi Tel-Aviv
KroatienDinamo Zagreb
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (4)
GrækenlandOlympiakos Piræus
HollandPSV Eindhoven
SchweizFC Basel
TjekkietViktoria Plzen
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
GrækenlandPAOK Saloniki
HollandAjax
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (6)
BelgienClub Brugge
PortugalFC Porto
RuslandKrasnodar
TyrkietIstanbul Basaksehir
UkraineDynamo Kiev
ØstrigLASK Linz
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (2)
SchweizYoung Boys
TjekkietSlavia Prag
GRUPPESPIL (26)
BelgienGenk
EnglandChelseaLiverpoolManchester CityTottenham
FrankrigLilleLyonParis SG
ItalienAtalantaInterJuventusNapoli
PortugalBenfica
RuslandLokomotiv MoskvaZenit
SpanienAtletico MadridFC BarcelonaReal MadridValencia
TyrkietGalatasaray
TysklandBayern MünchenDortmundLeverkusenRB Leipzig
UkraineShakhtar Donetsk
ØstrigFC Salzburg
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år