Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 04:47
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København (Danmark) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
The New Saints (Wales) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
23.07.2019The New Saints (Wales)
FC København (Danmark)
0 (0)
2 (1)
31.07.2019FC København (Danmark)
The New Saints (Wales)
1 (0)
0 (0)
18.0-1Pieros Sotiriou52.1-0Zeca
61.0-2Robert Skov, straffe
Rosenborg (Norge) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
BATE Borisov (Hviderusland) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019BATE Borisov (Hviderusland)
Rosenborg (Norge)
2 (1)
1 (1)
31.07.2019Rosenborg (Norge)
BATE Borisov (Hviderusland)
2 (0)
0 (0)
5.1-0Igor Stasevich, straffe73.1-0Pål André Helland, straffe
25.1-1Anders Konradsen85.2-0Alexander Søderlund
51.2-1Maksim Skavysh
Celtic (Skotland) videre til 3. kvalifikationsrunde) med sammenlagt 7-0
Nomme Kalju (Estland) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019Celtic (Skotland)
Nomme Kalju (Estland)
5 (3)
0 (0)
30.07.2019Nomme Kalju (Estland)
Celtic (Skotland)
0 (0)
2 (1)
361-0Kristoffer Ajer10.0-1Selvmål, Aleksandr Kulinits
44.2-0Ryan Christie, straffe90.0-2Marian Shved
45.3-0Leigh Griffiths
65.4-0Ryan Christie
77.5-0Callum McGregor
CFR Cluj (Rumænien) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
Maccabi Tel-Aviv (Israel) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019CFR Cluj (Rumænien)
Maccabi Tel-Aviv (Israel)
1 (1)
0 (0)
30.07.2019Maccabi Tel-Aviv (Israel)
CFR Cluj (Rumænien)
2 (1)
2 (2)
22.1-0Billel Omrani15.1-0Nick Blackman
19.1-1Juan Culio, straffe
42.1-2Mario Rondon
48.2-2Yonatan Cohen
Qarabag (Aserbajdsjan) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
Dundalk (Irland) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019Dundalk (Irland)
Qarabag (Aserbajdsjan)
1 (0)
1 (1)
31.07.2019Qarabag (Aserbajdsjan)
Dundalk (Irland)
3 (1)
0 (0)
4.0-1Mahir Emrel12.1-0Jaime Romero
78.1-1Patrick Hoban76.2-0Ailton
87.3-0Jaime Romero
Dinamo Zagreb (Kroatien) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
FC Saburtalo (Georgien) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
23.07.2019FC Saburtalo (Georgien)
Dinamo Zagreb (Kroatien)
0 (0)
2 (0)
30.07.2019Dinamo Zagreb (Kroatien)
FC Saburtalo (Georgien)
3 (0)
0 (0)
67.0-1Mislav Orsic77.1-0Mislav Orsic
78.0-2Bruno Petkovic, straffe88.2-0Bruno Petkovic
90.3-0Dani Olmo
Ferencvaros (Ungarn) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
Valletta (Malta) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019Ferencvaros (Ungarn)
Valletta (Malta)
3 (2)
1 (0)
30.07.2019Valletta (Malta)
Ferencvaros (Ungarn)
1 (1)
1 (0)
19.1-0Selvmål, Henry Bonello27.1-0Mario Fontanella, straffe
36.2-0Davide Lanzafame, straffe60.1-1Tokmac Nguen
59.3-0Davide Lanzafame
85.3-1Yuri De Jesus Messias
90.Steve Borg, Valletta
APOEL Nicosia (Cypern) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
FK Sutjeska (Montenegro) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
23.07.2019FK Sutjeska (Montenegro)
APOEL Nicosia (Cypern)
0 (0)
1 (1)
30.07.2019APOEL Nicosia (Cypern)
FK Sutjeska (Montenegro)
3 (2)
0 (0)
42.0-1Tomas De Vincenti, straffe13.1-0Andrija Pavlovic
25.2-0Andrija Pavlovic
66.3-0Andrija Pavlovic
NK Maribor (Slovenien) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
AIK Stockholm overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019NK Maribor (Slovenien)
AIK Stockholm (Sverige)
2 (2)
1 (1)
31.07.2019AIK Stockholm (Sverige)
NK Maribor (Slovenien)
3 (1 ; 2)
2 (0 ; 1)
6.1-0Rok Kronaveter5.1-0Per Karlsson
28.1-1Henok Goitom48.1-1Andrej Kotnik
38.2-1Sasa Ivkovic61.2-1Sebastian Larsson
93.3-1Tarik Elyounoussi
117.3-2Alexandru Cretu
Efter forlænget spilletid
Røde Stjerne Beograd (Serbien) videre til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
HJK Helsinki (Finland) overføres til Europa League, 3. kvalifikationsrunde (mester)
24.07.2019Røde Stjerne Beograd (Serbien)
HJK Helsinki (Finland)
2 (1)
0 (0)
31.07.2019HJK Helsinki (Finland)
Røde Stjerne Beograd (Serbien)
2 (0)
1 (0)
27.1-0Richmond Boakye46.1-0Sebastian Dahlström
90.2-0Milan Pavkov56.1-1Dusan Jovancic
90.2-1Riku Riski
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år